کارگردان بازی Mortal Kombat 11 به دریافت درجه‌ی سنی E امیدوار است

Nintendo Switch ، PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار بازی ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰

چندی پیش کارگردان بازی Mortal Kombat 11 یعنی اد بون، اعلام کرد که به دریافت درجه‌ی سنی E برای این اثر امیدوار است.

مدت زمان زیادی از معرفی رسمی بازی Mortal Kombat 11 نمی‌گذرد که توانست بسیاری از طرفداران و بازی‌بازان قدیمی این مجموعه را هیجان زده کند. بدون تردید تجربه‌ی یک مبارزه‌ی خونین دیگر به همراه بسیاری از شخصیت‌های محبوب این بازی که بسیاری از کاربران خاطرات زیادی با آن‌ها دارند، لذت‌بخش خواهد بود. حتما باید بدانید که بازی Mortal Kombat ، به عنوانی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های سبک مبارزه‌ای شناخته می‌شود و تا حدودی با بازی‌های هم‌سبک خود تفاوت دارد. تفاوت اصلی آن، وجود خشونت بسیار بالا و مبارزات خونین است که برخی از بازی‌بازان، نمی‌توانند تمامی صحنه‌های آن را تماشا کنند.

در این میان، نهاد معتبر ESRB وظیفه دارد تا درجه‌ی سنی بازی‌های مختلف را با توجه به محتویات آن‌ها، رده بندی کند. به تازگی، کارگردان بازی Mortal Kombat 11 یعنی اد بون (Ed Boon) اعلام کرده که به دریافت درجه‌ی سنی E امیدوار است. در واقع این درجه‌ی سنی به بازی‌هایی تعلق می‌گیرد که برای تمامی کاربران مناسب بوده و به طور کامل‌تر، تحت عنوان “برای همه” شناخته می‌شود. به همین علت تمامی بازی‌بازان در تمامی رده‌های سنی، می‌توانند بدون هیچ نگرانی این عناوین را تجربه کنند. از عناوین مشهور در این رده‌ی سنی می‌توان به مجموعه‌ی Super Mario اشاره کرد که هیچ خشونتی ندارد یا خشونت موجود در آن، به طور فانتزی طراحی شده و از نظر روانی، تاثیری بر ذهن فرد نخواهد گذاشت.

در ادامه اد بون در رابطه با این موضوع اعلام کرد:

هیچ کس نمی‌داند… شاید بعد از مدت‌ها، بازی ما تواسنت درجه‌ی سنی E را دریافت کند.

البته این حرف او با موافقت نهاد ESRB همراه نبود:

فکرش را هم نکن اد…

همان‌طور که از قبل هم معلوم بود، دریافت درجه‌ی سنی E برای بازی Mortal Kombat 11 امری غیرممکن است و این موضوع نیز توسط ESRB تاییده شده است. حتی به نظر می‌رسد که جدیدترین نسخه‌ی این مجموعه از خشونت بسیار بالاتری نسبت به نسخه‌های قبلی برخوردار باشد و اگر این بازی با این محتویات به دست کودکان یا افراد دارای ناراحتی‌های خاص برسد، نتایج ناراحت کننده‌ای به بار خواهد آمد.

بازی Mortal Kombat 11 در جریان مراسم The Game Awards 2018 معرفی شد اما رویداد اصلی که در آن اطلاعات و ویدئوهای کامل بازی منتشر می‌شود، در تاریخ ۲۷ دی ماه سال ۱۳۹۷ (۱۷ ژانویه سال ۲۰۱۹) در ساعت ۲۲:۳۰ به وقت ایران برگزار خواهد شد. بازی Mortal Kombat 11 در تاریخ ۳ اردیبهشت سال ۱۳۹۸ (۲۳ آوریل ۲۰۱۹) به طور رسمی برای پلتفرم‌های نینتندو سوییچ، ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. از جدیدترین اخبار این بازی، می‌توان به اعلام تاریخ انتشار نسخه‌ی بتای بازی اشاره کرد که پیش‌خرید کنندگان نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان، می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. برای مشاهد‌ی جزئیات این مطلب، به اینجا مراجعه کنید.

12345678910(13 رای, میانگین آرا 9٫31 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید