4K وضوح تصویری Vs اتاق مجازی — کدام یک در نسل بعد پیروز خواهند شد ؟

۲۱ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۹

شایعاتی زیادی در مورد نسل بعد به گوش می رسد اما مدتی قبل شاهد عرضه تلویزیونی با وضوح 4K از سوی سونی و ثبت اختراع اتاق مجازی توسط مایکروسافت بودیم که گفته می شود قرار است در کنسول های نسل بعد شاهد آن ها باشیم.

هر دو آن ها یک پروژه تحقیقاتی بودند که به به صورت همه جانبه در امدند که می توانند نقش حیاتی را برای کمپانی خود در نسل بعد ایفا کنند. حال سوال اینجاست که کدام یک می تواند در نسل بعد سلطنت می کند ؟ آیا این مبارزه همانند دیسک های Blue-Ray برای PS3 در مقابل دیسک های HD-DVD برای X360 است؟ و یا مبارزه بین Kinect و PS Move ؟

مزایا وضوح تصویری 4K: 

گوشی های هوشمند و تبلت ها دارای صفحه نمایش با کیفیت HD هستند برای همین این احساس را در شما بوجود می اورند که تلویزیون های با کیفیت 1080p دارای نقص هستند و نیاز به کیفیت بالاتر است.

تماشای فیلم و بازی ها شگفت انگیزتر خواهد شد و اگر دوباره به سراغ تلویزیون HD خود بروید مثل این است که دارید به مانیتور CRT در سال 1998 نگاه می کنید !

البته، ایا میتوانید Uncharted 4 را با وضوح 4k تصور کنید ؟ این چیزیست که من ان را نسل بعد می نامم !

معایب وضوح تصویری 4K: 

هزینه ! هیچ کس حاضر نیست چنین پولی را برای خرید TV جدید بپردازد. ( قیمت این تلویزیون 25000$ است ) به خصوص زمانی که هنوز چنین تصاویر و عکس های با کیفیت بزرگی تولید ساخته نمی شوند.

بیاییم صادق باشیم، اکثر بازی ها از چنین کیفیتی پشتیبانی نخواهد کردند و حتی به سختی بازی های با کیفیت HD ساخته می شوند. مسلما این پرش کیفیت تصویری از زمان PS4 اتفاق نخواهد افتاد.

البته باید خوش شانس باشیم تا تمام  بازی ها را با کیفیت 1080p مشاهد کنیم!

مزایای اتاق مجازی:

Illumiroom  یا اتاق مجازی یک پروژه تحقیقاتی است که می تواند پا جای کینکت بگذارد. اتاق شما به وسیله کینکت و پروژکتور اسکن می شود و سپس عوارض ان را در اتاقتان مشاهده خواهید کرد !  این کار می تواند شما را بیشتر در بازی فرو ببرد و باعث تحت تاثیر قرار دادن بیشتر دوستانتان خواهد شد.

البته از 4K TV نیز ارزانتر است !

معایب اتاق مجازی:

به نظر می رسد این کار باعث حواس پرتی شما می شود. در ابتدا هیجان انگیز است اما در نهایت فقط باعث اتلاف وقت می شود.

البته باید از کارکنان مایکروسافت که چنین جلوه هایی را به اتاق شما اورده اند تشکر کرد که در نهایت عموم مردم ان را تجربه خواهند کرد.

خوب به نظر شما کدام پیروز می شود ؟ نظر من اتاق مجازی است چرا که خرید 4k TV بسیار هزینه بر است. امروزه عموم مردم در مقابل تلویزیون های 3D از خود مقاومت نشان می دهند چه برسد که بخواهند 4K TV خریداری کنند. البته زمانی که قیمت این TV ارزان شود به طور گسترده در بین مردم پخش خواهد شد که فکر نمی کنم این اتفاق تا 4-5 سال بعد از امدن نسل بعد اتفاق بیوفتد.

نظر شما چیست؟ اتاق مجازی یا 4K TV ؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید