بازی DayZ به فروش ۴ میلیون نسخه‌ای دست یافت + اطلاعاتی از جدیدترین به‌روزرسانی بازی

۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده که بازی DayZ به فروش ۴ میلیون نسخه‌ای دست پیدا کرده است.

بازی DayZ در دسته‌ی اولین عناوینی قرار می‌گیرد که در سال ۲۰۱۳ در قالب نسخه‌ی دسترسی زودهنگام (Early Access) به دست کاربران رسیدند. در جریان گیم ‌پلی این بازی، کاربران در یک دنیای کاملا آخرالزمانی با نام Chernarus قرار می‌گیرند و باید در برابر زامبی‌های زیادی که در تمامی نقطه‌های بازی موجود هستند، مقاومت کنند. در واقع این بازی در سبک عناوین تلاش برای بقا دنبال می‌شود و شما در تمامی مدت زمانی که زنده هستید، باید برای یافتن آیتم‌های بیشتر تلاش کنید و در این راه، دیگر بازیکنان هم در نقشه‌ی بازی حضور خواهند داشت. ممکن است برخی از این کاربران برای زنده ماندن با شما وارد همکاری شوند و در این صورت کار یکدیگر آسان‌تر خواهد شد. عده‌ای دیگر برای رسیدن به منابع بیشتر، به دیگر افراد زنده حمله می‌کنند و ممکن است برای شما دردسر ساز شوند.

حال به تازگی تیم سازنده‌ی این بازی یعنی استودیو بوهمیا اینتراکتیو (Bohemia Interactive)، اعلام کرده که این بازی به فروش ۴ میلیون نسخه‌ای دست یافته و این موفقیت تازه‌ی بازی را نشان می‌دهد. از سویی دیگر، یک نسخه‌ی بتا جدید با نام Stable Beta برای رایانه‌های شخصی منتشر شده که در آن ویژگی‌های جدیدی به بازی اضافه شده است. همان‌طور که اشاره شد، این بازی برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ در دسترس کاربران قرار گرفت و بعد از آن، اعلام شد که این بازی در سال ۲۰۱۸ برای ایکس‌باکس وان در سرویس Xbox Game Preview منتشر خواهد شد. از سویی دیگر، انتشار این اثر برای کنسول پلی‌استیشن ۴ تایید شده است و در آینده‌ای نزدیک به دست کاربران خواهد رسید. در کنار عرضه‌ی آن نسخه‌ی بتا، یک به‌روزرسانی کاملا جدید برای سرویس Xbox Game Preview منتشر شده که به گفته‌ی سازندگان، این بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ بازی خواهد بود که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین تغییرات را با خود همراه دارد.

کمی قبل‌تر و در آبان ماه گذشته، نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی DayZ وارد یک فاز آزمایشی بتا شد که در آن، ویژگی‌های کاملا جدیدی از بازی در دسترس همگان قرار گرفت. مثل بهبود جزئیات ساختمان‌ها و شخصیت‌های موجود، بهبود عملکرد و واکنش‌های زامبی‌های بازی، اضافه شدن برخی وسایل نقلیه که مدت‌ها قبل از بازی حذف شده بودند و مهم‌تر از همه، پشتیبانی از یک موتور بهینه‌تر که کیفیت عملکرد این اثر را افزایش خواهد داد.

تا قبل از این، بازی DayZ با نسخه‌ی ۰٫۶۲ در دسترس کاربران قرار داشت و از تکنولوژی‌ها و سیستم‌های قدیمی‌تر نیز پشتیبانی می‌کرد. حال این نسخه، به طور کاملا جداگانه در شبکه‌ی استیم منتشر شده تا دیگر کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. اما حالا، بازی به طور پیش‌فرض در قالب نسخه‌ی ۰٫۶۳ اجرا خواهد شد و ویژگی‌های جدیدی را با خود همراه دارد. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نسخه‌ی جدید که در حال حاضر در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد تغییراتی مهم و کاربردی در موتور بازی‌سازی
  • بهبود عملکرد بخش آنلاین بازی
  • افزایش جزئیات ساختمان‌ها
  • اضافه شدن وسایل نقلیه جدید و بهبود عملکرد آن‌ها
  • افزایش کیفیت هوش مصنوعی زامبی‌ها و حیوانات موجود در محیط
  • افزایش جزئیات دنیای Chernarus
  • امکان ساخت و استفاده از سرور شخصی
  • پشتیبانی از مادهای جدید (انحصاری رایانه‌های شخصی)

نا گفته نماند که به غیر از گزینه‌ی آخر یعنی پشتیبانی از مادهایی که توسط کاربران ساخته می‌شود، بقیه‌ی موارد برای سرویس Xbox Game Preview در دسترس قرار گرفته و کاربران کنسول ایکس‌باکس وان می‌توانند شاهد ایجاد تغییرات دیگری در بازی خود باشند. تا قبل از این، آخرین به‌روزرسانی که برای ایکس‌باکس وان منتشر شد، به کاربران اجازه می‌داد تا از ماوس و کیبورد در کنسول خود استفاده کنند.

در زمانی که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان به طور کامل و رسمی عرضه شود، بازی با محتویات بسیار کامل‌تر و بهینه‌تر به دست کاربران خواهد رسید. همچنین بعد از آن، به‌روزرسانی‌ها و بسته‌های الحاقی بیشتری برای آن منتشر خواهد شد. نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی نیز در تاریخ نامعلومی از سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد. نسخه‌ی نهایی ایکس‌باکس وان بازی نیز در اوایل سال ۲۰۱۹ منتشر می‌شود و نسخه‌ی کامل رایانه‌های شخصی در پایان سال جاری از حالت دسترسی زودهنگام خارج خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید