بایوور سری Mass Effect را کنار نگذاشته و برای آن برنامه‌های زیادی دارد

۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴

بازی Mass Effect: Andromeda اگرچه تجربه‌ی بسیار خوبی بود اما نتوانست عملکرد خوبی در بازار داشته باشد. به واقع فروش این بازی حتی از مجموع فروش سری Mass Effect نیز پایین‌تر و به حدی بود که به نظر می‌رسید استودیوی بایوور دیگر قصدی برای ادامه‌ی این سری نخواهد داشت.

در حال حاضر استودیوی بایوور مشغول توسعه‌ی بازی Anthem است و به نظر می‌رسد این استودیو فعلاً زمان کافی برای بازگشت به موفق‌ترین و محبوب‌ترین پروژه‌ی این استودیو یعنی Mass Effect را ندارد اما آیا در آینده نسخه‌ی جدیدی ز این سری ساخته می‌شود؟ پاسخ به این سوال سخت است. اگرچه Mass Effect: Andromeda از نظر فروش عملکرد بسیار ضعیفی داشت اما نمی‌توان آن را یک بازی ضعیف به شمار آورد. با این حال به دلیل عملکرد ضعیف فروش بازی، شایعاتی به گوش می‌رسید که بایوور دیگر قصدی برای ساخت ادامه‌ی این سری نخواهد داشت.

به نظر می‌رسد با بازگشت کیسی هادسون، خالق سری Mass effect، به استودیوی بایوور همه چیز تغییر کرد. آقای هادسون به محض ورود خود به استودیوی بایوور، به طور شفافی اعلام کرد که صرف نظر از فروش ضعیف بازی Mass Effect: Andromeda، قطعاً استودیوی بایوور بار دیگر به سری Mass effect باز خواهد گشت؛ این سری نمرده است و آینده‌ی زیادی دارد.

کیسی هادسون به تازگی نیز طی بیانیه‌ای در وب‌سایت رسمی استودیوی بایوور در ارتباط با موضوعات مختلفی صحبت کرده و اشاره کوتاهی نیز به سری Mass Effect داشته است. آقای هادسون ضمن اشاره به به‌روز‌رسانی که اخیراً برای بازی Mass Effect: Andromeda عرضه شده و پشتیبانی از رزولوشن ۴K را به این بازی می‌افزاید، اظهار داشت که این موضوع تنها بخش کوچکی از برنامه‌های استودیوی بایوور برای سری Mass effect است.

به واقع می‌توان از صحبت‌های آقای هادسون این‌گونه برداشت کرد که شاید استودیوی بایوور پس از اتمام پروژه‌ی Anthem و عرضه‌ی این بازی، بار دیگر به سری Mass Effect بازگشته و طی سال‌های آینده شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از این سری باشیم. حداقل این را می‌دانیم که استودیوی بایوور این سری را کنار نگذاشته و برای آن برنامه‌های زیادی دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید