گیفت کارت
گیفت کارت

برنامه Nintendo Creators به پایان دوران کاری خود نزدیک می‌شود

۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

اخیرا شرکت نینتندو تصمیم گرفته است تا برنامه‌ی Nintendo Creators خود را برای همیشه متوقف کند. این برنامه در اردیبهشت سال ۱۳۹۴ (می ۲۰۱۵ میلادی) آغاز به کار کرد. حال این عنوان تا پایان آذر ماه امسال به کار خود پایان خواهد داد. هم‌چنین اندکی بعد از این اتفاق، در تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ (۲۰ مارس ۲۰۱۹ میلادی) سایت برنامه‌ی Nintendo Creators هم به پایان فرایند کاری خود می‌رسد.

در ضمن مقدار درآمدی که توسط ویدئو‌ها و پخش‌های زنده ارسال شده از بازی‌های نینتندو به دست آمده؛ به کاربران پرداخت می‌شود و شرکت نینتندو هیچ مبلغی را از این مقدار بر نخواهد داشت.

شرکت نینتندو از قوانین این کسب درآمد اطلاعاتی را ارائه داده است که در ادامه آن‌ها را با هم می‌بینیم. این قوانین بیان می‌کند که چه مواردی می‌توانند به درآمد تبدیل شوند. نینتتدو بیان می‌کند که ویدئو‌ها و کانال‌هایی که از طریق وب‌سایت‌های یوتیوب، توییتر، توئیچ و موارد دیگری که این شرکت تایید کرده، منتشر شده‌اند می‌توانند مبالغی را دریافت کنند.

نینتندو هم‌چنین به صورت کاملا مستقیم اعلام کرد که افراد باید برای ویدئو‌های خود تفسیر و توضیحاتی را بنویسند. در غیر این صورت آن ویدئوها استحقاق دریافت درآمد را نخواهند داشت.

در بخش پرسش و پاسخ وب‌سایت این شرکت، سوالی مبنی بر تاثیر قوانین بر اشخاص شرکتی وجود داشت. نینتندو در پاسخ به این سوال این‌گونه بیان کرد که این قوانین تنها برای افرادی که از محتوای بازی‌های نینتندو استفاده می‌کنند قابل اجراست. در هر صورت این پاسخ هم‌چنان برای شرکت‌هایی که دارای کانال‌ها و ویدئو‌هایی مبنی بر محتوای بازی‌های نینتندو هستند؛ ناواضح است.

هم‌چنان مشخص نیست که آیا این شرکت‌ها و اشخاص شامل این قوانین هستند یا خیر. برای دریافت اظلاعات بیشتر و دقیق‌تر باید منتظر ماند تا ببینیم شرکت نینتندو برای این عناوین چه تدابیری را می‌اندیشد.

در هر حال این برنامه در طی دوران فعالیت خود، توانست برای بسیاری از افراد به عنوان یک منبع درآمد به حساب آید. هم‌اکنون که به پایان زمان کاری این عنوان نزدیک می‌شویم، بسیاری از طرفداران برنامه Nintendo Creators، با شنیدن این خبر ناراحت شده‌اند. درضمن این برنامه مخالفان زیادی را هم از همان دوران آغاز کار خود داشته است.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید