ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

جنگ، مرگ، خشم | نقد و بررسی بازی Darksiders III

جنگ، مرگ، خشم | نقد و بررسی بازی Darksiders III

به عنوان یک گیمر (نه کسی که مقالات نقد و بررسی می نویسد) اصلا کاری ندارم که یک نفر به فلان بازی داده است ۶. نقدش است و حقش است هر نمره ای می خواهد بدهد، اما انتظار دارم در نقدش بگوید چرا و به چه دلیلی ۴ نمره از یک بازی کم کرده است و دلیل آن چیست و ایرادات بازی که این قدر بزرگ هستند چیست؟ نه این که  در متن نقد و در نکات منفی کلا به یکی دو ایراد ریز اشاره کرده باشد و بعد بدهد ۶!! دیگر از دست نمرات نامتناسب با ایرادات بازی خسته شده ام. نمی فهمم که چطور یک نقد را می خوانم که در َآن پر از تعریف و تحسین نکات مثبت بازی است و تنها یکی دو مورد خیلی ریز را به عنوان نکات منفی نام برده و توضیح داده است ولی در آخر ۴ نمره از یک بازی کم کرده است! دیروز عصر که نمرات بازی Darksiders III منتشر شد من مثل کسی که هنگ کرده باشد همین طور خیره شده بودم و از تعجب دهانم باز مانده بود! خوشحال شدم که قبل از دیدن این نمرات، نقد بازی را تقریبا تمام کرده بودم و نمره ام را هم داده بودم تا ذره ای هم تحت تاثیر این ها قرار نگیرم. به خدا قسم خیلی خیلی واضح است که کیفیت Darksiders III ار هر دو بازی قبلی سری بهتر است و انشالله هر کدامتان که آن را چند ساعتی بازی کنید حتما این را درخواهید یافت و تایید خواهید کرد. نسخه سوم ترکیبی عالی از دو بازی اول و دوم با چالش خیلی بیشتر و سخت تر شدن مبارزات است. یعنی تقریبا از همه نظر این بازی پیشرفت کرده است و در بدترین حالت حقش همان نمره دو بازی قبل است ولی… دوستان وقتی که Darksiders III را بازی کنید به نمرات آن خواهید خندید. بدجور هم خواهید خندید و شاید هم باید گریه کرد! روز به روز نمرات بازی ها دارند عجیب تر و ناعادلانه تر می شوند و البته برخی شرکت ها مصون هستند و انگار یک هاله مقدس دورشان است و همیشه ۹۷ و ۱۰۰ می شوند حتی با دنیایی از مثلا مشکلات فنی و باگ، اما یک بازی دیگر با همان مشکلات فنی و باگ، کلی نمره از آن کم می شود. موضوع بالا گرفتن نمره برای باز های شاهکار و عالی و گذشات از ایرداتشان نیست زیرا این خیلی هم خوب است، بلکه مشکل ثابت نبودن و عادل نبودن معیار و مقیاس برای سنجش دو بازی است. در واقع عیبی ندارد که یک بازی عالی کلی نمره اش بالا شود و از عیب هایش بگذریم و به آن ۱۰ بدهیم، ولی برای بازی دیگر نیز مقداری عادلانه تر رفتار کنیم برای همان عیب هایی که در بازی قبلی ندید گرفتیم.

Darksiders III بهترین و لذتبخش ترین ترکیب ممکن از بازی اول و دوم سری است که چندین ساعت با گیم پلی جذاب، مبارزات چالش برانگیز، سلاح ها و Hollow های بسیار جذاب فیوری و دنیای پیچیده و پر از رمز و رازش شما را سرگرم می کند. فقط ببخشید که بازی بتل رویال ندارد وگرنه احتمالا جای این نمرات الان بازی سال می شد!

دیگر اصلا کسی به بازی کار ندارد. بازی را ۲۰ قسمت می کنند و جدا جدا بخش های مختلفش را می کوبند و نمره را پرت می کنند توی صورت سازنده بازی. من سعیم را می کنم که دقیقا همان تجربه ای که از بازی داشته ام را برایتان بنویسم تا خودتان بخوانید و قضاوت کنید و آخرش بگویید راست می گوید و یا بگویید تماما اشتباه است. هر چه باشد مغرضانه نیست و همان تجربه خودم است و نمره خودم. در این مطلب قصد داریم تا به بحث و بررسی در مورد عنوان Darksiders III پرداخته و بخش‌ها و المان‌های مختلف آن را تک به تک تحلیل و بررسی کنیم تا ببینیم آیا این عنوان توانسته است تا جانشینی شایسته برای دو عنوان زیبای Darksiders و حسن ختامی در خور نام این فرنچایز باشد یا خیر؟ آیا Darksiders III ارزش خرید را دارد و اگر دارد برای چه کسانی مناسب تر است؟ سعی می کنم زیر و بم این بازی را در این مقاله به ریزترین شکل ممکن برایتان بشکافم تا با خواندن این بررسی دیگر نیاز به هیچ مطلب دیگری نداشته باشید. پس اگر به هر دلیلی به این فرنچایز و نسخه سوم آن علاقمند هستید و می خواهید راحت تر برای خرید نسخه سوم تصمیم بگیرید، در ادامه مقاله نقد و بررسی بازی Darksiders III با بنده و وبسایت خبری تحلیلی گیمفا همراه شوید.

۳ گانه به شکلی عالی تکمیل شد و لذت ۲ بازی قبلی را با هم در نسخه سوم می بریم که دقیقا انگار ترکیب آن دو بازی است با المان های سولز! البته هنوز Strife مانده است

ابتدا با مقدمه ای از سری عناوین Darksiders آغاز می کنیم. فرنچایز Darksiders شروع قدرتمند و خاصی داشت. شروعی که نوید ادامه ای درخشان را می داد و داستانی که می شد از آن چندین شاخه برای قسمت های مختلف گرفت و طراحی هایی که توسط یکی از بهترین هنرمندان حاضر در طراحی کمیک ها یعنی Joe Madureira انجام شده بود. همه چیز برای یک شروع رویایی آماده بود و همین طور هم شد. بازی Darksiders در سال ۲۰۱۰ و بدون سر و صدای زیاد توسط استودیو Vigil Games ساخته و به وسیله THQ فقید منتشر شد و با ترکیب المان‎های هک اند اسلش با نقش آفرینی و همین طور طراحی های بی نهایت خاص و زیبا به بهترین شکل توانست تقریبا در تمام زمینه ‎ها کم ‎نقص عمل نماید و یک تجربه لذتبخش را برای بازیبازان رقم بزند. پس از موفقیت نسخه اول بازی و دو سال بعد از انتشار آن، در سال ۲۰۱۲ بود که نسخه دوم بازی نیز با نام Darksiders II برای نسل هفتم یعنی پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ و رایانه های شخصی توسط کمپانی دوست داشتنی و فقید THQ  منتشر شد و این بازی نیز توانست موفقیت نسخه اول بازی را ادامه دهد و البته با تغییراتی که به خود دیده بود کاملا یک بازی جدید و مجزا نیز به حساب می آمد و نه فقط یک ادامه دقیقا مانند بازی اول، که به همین دلیل نیز مورد تحسین قرار گرفت.

The Charred Council فیوری را فرا می خواند تا از ارتفاعات بهشت گرفته تا روی زمین و عمق جهنم به نبرد با گناهان اصلی رفته و تعادل و بالانس را دوباره برقرار نماید و از این راه به هدف خودش هم که ثابت کردن به The Charred Council در مورد این که او قوی ترین سوار آخرالزمان است و باید رهبر آنها باشد نیز دست پیدا کند.

زمان گذشت و با ورشکست شدن کمپانی THQ، امتیاز این سری به شرکت نوردیک گیمز رسید و صنعت بازی نیز پای به نسل هشتم گذاشت. با آغاز جاری شدن سیل عناوین بازسازی شده نسل هفتمی برای کنسول‎های PS4 و Xbox One، کمپانی Nordic Games و استودیو Vigil Games نیز که بازخوردهای بسیار مثبتی از بازی Darksiders II گرفته بودند و فروش خوبی را نیز تجربه کرده بودند، فرصت را مغتنم شمرده و تصمیم گرفتند تا Darksiders II را به همراه تمامی بسته‎های الحاقی منتشر شده و البته ارتقاهای گرافیکی، تحت نام Darksiders II: Deathinitive Edition منتشر کنند. وقتی هم که موفقیت این بازی ریمسترد شده زیر زبان سازندگان و ناشرین بازی مزه کرد تصمیم گرفتند تا سری هم به بازی اول بزنند و آن را هم برای نسل هشتم ریمسترد کردند تا War هم پای به نسل هشتم بگذارد و کنار Death قرار بگیرد. 

فیوری از خیلی خیانت ها و داستان های پشت پرده که برادرانش را آزار دادند آگاه نیست و هنگام رفتن، “جنگ” به او می گوید که “خواهر مراقب باش، یک چیزی در مورد این دنیا جور در نمی آید و یک جای کار می لنگد.” فیوری کله شق در ابتدا قبول نمی کند ولی وقتی که خودش به درون داستان می رود و خیانت می بیند شروع به به یاد آوردن حرف های برادرش می کند.

 خیلی از کسانی که در نسل‌ های قبلی و مخصوصا نسل هفتم کنسول نداشته‌ اند و به نوعی در نسل هشتم بازیباز شده و کنسول خریداری کرده اند، قطعا دوست دارند تا تجربه لذتبخش عناوین بی نظیر نسل قبل را نیز داشته باشند و این عناوین ریمستر شده بهترین فرصت برای آن‌ها بود بتوانند عناوین درجه یک که در نسل های قبل موفق به تجربه آن‌ ها نشده‌ بودند را با کیفیت بالاتر در نسل هشتم تجربه کنند و لذت ببرند، لذتی که باید اعتراف کنم در بسیاری مواقع از تجربه بازی‌ های جدید نیز بالاتر است.  THQ Nordic که دیگر نسخه ریمسترد هر دو نسخه را عرضه کرده بود می دانست که دیگر هیچ چیزی جایز نیست جز معرفی نسخه سوم و وقت آن است که سراغ بازی جدیدی از این سری برویم که همین اتفاق هم افتاد و Darksiders III تایید و با یک تریلر معرفی گردید. زمان گذشت و سرانجام امروز در تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۱۸ بازی Darksiders III که در ژانر Hack and Slash و نقش آفرینی و اکشن ماجرایی قرار دارد و توسط استودیو Gunfire Games ساخته شده است، توسط THQ Nordic برای پلتفرم های Playststion 4 ,Xbox One و PC منتشر گردید.

اولین باس و گناه بازی که حسادت است و ضیقی ترین گناه هم هست!

طی این مدت ۲-۳ ماه، خوش به حال من شده است که بعد از تجربه Sinner که بر پایه مبارزه با ۷ گناه اصلی بود، اکنون در Darksiders III هم شاهد داستانی جذاب در قالب از بین بردن ۷ گناه اصلی هستیم و پیچش های داستانی و جالبی که در این مسیر به چشم می خورد می تواند شما را به ادامه داستان بازی علاقمند نگه دارد. در داستان بازی Darksiders III نیز کنترل یکی دیگر از ۴ سوار آخرالزمان که این بار Fury، خواهر War و Death و Strife و سوارکار اسب سیاه Rampage است را بر عهده داریم و باید با کفش پاشنه بلند و شلاق به سراغ دشمنان برویم. بازی در سیاره نابود از جنگ و ویران شده زمین (جنگ بین بهشت و جهنم که تعادل دنیا را بهم ریخته است و گناهان اصلی هم در این وضعیت حسابی دارند صفا می کنند!) جریان دارد و باید Fury را در ماجراجویی اش برای از بین بردن ۷ گناه مرگبار اصلی، یاری نماییم. داستان بازی Darksiders III جذاب و تقریبا پر پیچ و خم است و توانایی دنبال خود کشاندن بازیباز را داراست ولی نه در سطح یک داستان فوق العاده عالی، بلکه بیشتر روایت جالب داستان است که کار را جذاب کرده و شخصیت های داستان به غیر از یکی دو مورد مثل Lords of Hollow که واقعا خفن است، چنگی به دل نمی زنند.

شخصیت Lords of Hollow بدون شک بهترین شخصیت بازی چه از نظر طراحی بی نظیر و مخوف ظاهری و چه از نظر شخصیت پردازی و صداگذاری فوق العاده است

برخلاف بازی دوم که داستان آن دقیقا موازی با بازی اول دنبال می شد، داستان دارک سایدرز ۳ کمی بعد از اتفاقات آن ها رقم می خورد و اکنون “جنگ” به خاطر اتفاقات نسخه اول در بند کشیده شده است به جرم خیانت و از “مرگ” هم هیچ کس خبری ندارد. فیوری هم که می خواهد رهبر سواران آخرالزمان باشد از سوی انجمن قبول می کند که ۷ گناه اصلی را نابود کند، زمین که حالا در میان جنگ بهشت و جهنم تبدیل به ویرانه ای شده استٰ، محلی برای جولان دادن ۷ گناه اصلی و هیولاها و موجودات تغییرشکل یافته ای که بردگان آنها هستند شده است.  The Charred Council فیوری را فرا می خواند تا از ارتفاعات بهشت گرفته تا روی زمین و عمق جهنم به نبرد با گناهان اصلی رفته و تعادل و بالانس را دوباره برقرار نماید و از این راه به هدف خودش هم که ثابت کردن به The Charred Council در مورد این که او قوی ترین سوار آخرالزمان است و باید رهبر آنها باشد نیز دست پیدا کند.

او به فیوری کمک می کند اما نیت و قصدش از این کار دقیقا مشخص نیست و البته او به فیوری اخطار می دهد که دشمنانش خیلی نزدیک تر از چیزی هستند که فکر می کند و باید خیلی مراقب باشد زیرا The Charred Council او را برای رسیدن به اهداف خود بازیچه کرده اند.

البته که او از خیلی خیانت ها و داستان های پشت پرده که برادرانش را آزار دادند آگاه نیست و هنگام رفتن، “جنگ” به او می گوید که “خواهر مراقب باش، یک چیزی در مورد این دنیا جور در نمی آید و یک جای کار می لنگد.” فیوری کله شق در ابتدا قبول نمی کند ولی وقتی که خودش به درون داستان می رود و خیانت می بیند شروع به به یاد آوردن حرف های برادرش می کند. جلوتر در بازی او به شخصیت Lords of Hollow برخورد می کند که بدون شک بهترین شخصیت بازی چه از نظر طراحی بی نظیر و مخوف ظاهری و چه از نظر شخصیت پردازی و صداگذاری فوق العاده است و او به فیوری کمک می کند اما نیت و قصدش از این کار دقیقا مشخص نیست و البته او به فیوری اخطار می دهد که دشمنانش خیلی نزدیک تر از چیزی هستند که فکر می کند و باید خیلی مراقب باشد زیرا The Charred Council او را برای رسیدن به اهداف خود بازیچه کرده اند.

زیباست.. فقط همین و بس…

فیوری هم که کله شق تر از این حرف هاست که بخواهد قبول کند و البته اگر قبول می کرد و حرف حساب در سرش می رفت که خب دیگر دارک سایدرز ۳ نداشتیم!! شخصیت هایی که در بازی می بینیم از نظر ظاهری جذاب خلق شده اند اما شخصیت پردازی خیلی مناسبی ندارند (مثل بازی های قبلی سری) و هیچ کدام شخصیت هایی به یاد ماندنی و عمیق نیستند که البته Lord of Hollow در این زمینه استثنا است و واقعا از نظر ظاهری و شخصیتی و صداگذاری خفن و جذاب است. حتی با این که خود شخصیت فیوری مقداری از بقیه در زمینه شخصیت پردازی بهتر است و طراحی ظاهری خیلی جذابی هم دارد اما اصلا نمی توان هم کتمان کرد که از لحاظ عمق شخصیتی، او نیز به شکلی فوق العاده پرداخت نشده است و شخصیتی زیادی سرد و یک بعدی است.

Lord of Hallow باعث و بانی بهترین بخش گیم پلی نیز هست زیرا که اوست که به فیوری Hollow های مختلف آتش و طوفان و برق و.. را اعطا می کندو سبب فوق العاده جذاب تر شدن گیم پلی و تنوع عالی َآن و همچنین تغییر ظاهری جذاب فیوری می شود.

محال است است که کسی دو عنوان Darksiders و Darksiders 2 را تجربه کرده باشد و زیبایی و جزییات بی نظیر دنیای فانتزی این دو عنوان بی نهایت زیبا و ابهت و قدرت و عظمت War و Death از لحاظ ظاهری را هیچ گاه از یاد ببرد. تمامی این ها حاصل دست های هنرمند Joe Madureira بودند Joe Madureira یک هنرمند بی نظیر و فوق العاده قدرتمند در خلق کمیک بوک های فانتزی و خلق دنیاها و شخصیت های پیچیده و پر از جزییات است و می تواند دنیاها و شخصیت هایی را خلق کند که به حدی از لحاظ ظاهری خاص و جذاب و پر ابهت هستند که هیچ گاه از خاطر بازیبازها و کمیک دوستان نخواهند رفت. هر چند او به طور کامل در مورد بازی سوم مانند قبل همکاری ندارد ولی خلق و طراحی شخصیت Fury و بسیاری از کانسپت ارت های بازی و شخصیت های آن و زره Fury و .. کار دست هنرمند Joe Madureira است و بدون شک همین که نام او در در کنار تیم سازنده و طراحان بازی Darksiders III هم به چشم می خورد باعث شده بود تا حتی قبل از انتشار هم خیالمان از نظر گرافیکی و طراحی هنری در مورد Darksiders III راحت باشد و حالا بعد از تجربه بازی سوم هم این موضوع کاملا به واقعیت پیوسته و شاهد یک بازی دارک سایدرز” کامل و کلاسیک از نظر بصری هستیم که البته ای کاش مقداری نوآوری بصری بیشتری داشت.

هر چه که به جلو پیش می روید، گناهانی که باس های بعدی هستند قوی تر از قبل می شوند

بگذارید این مورد را بیشتر توضیح دهم. طراحی مراحل و مناطق مختلف بازی Darksiders III ترکیبی از نسخه اول و دوم با برخی موارد جدید است و شاهد طراحی های هنری و طراحی های ظاهری بسیار زیبا و جذابی در اکثر بخش ها هستیم (مثل دو بازی قبلی) اما موضوع اینجاست که زیاد خلاقیت خاص و جدیدی در آن ها دیده نمی شود و برخی مناطق تکراری و مدل های تکراری ماشین ها و خیابان ها و سطل آشغال ها که دقیقا عین آنها را بدون هیچ تغییری در بازی های قبلی دیده ایم مقداری توی ذوق می زند. خوشبختانه از نظر گرافیک فنی بازی کاملا باثبات است  و هرگز باگ و افت فریم در بازی نمی بینیم (لااقل نه در جندین ساعتی که من در نسخه پلی استیشن بازی را تجربه کرده ام). تنها موردی که وجود دارد لودینگ های ۲-۳ ثانیه ای است که بین مناطق کوچک مدام تکرار می شوند یعنی مثلا از یک بخش کوچک وقتی به می خواهید وارد بخش دیگری شوید فیوری ۲-۳ ثانیه بی حرکت می ایستد و تکان نمی خورد تا بازی لود شود و اگر چند ثانیه بعد بخواهید دوباره به اتاق قبل برگردید دوباره همان ۲-۳ ثانیه ایستادن تصویر را خواهید داشت که البته خیلی کوتاه تر از آن است که بخواهیم َآن را عیبی تاثیرگذار به حساب بیاوریم اما می توانیم خیلی خفن باشیم و برای این ۵ نمره از بازی کم کنیم!

نورپردازی بازی در تمام حالات فوق العاده است

گیم پلی بازی Darksiders III بیشترین محل بحث طرفداران و بازیبازان قبل از انتشار بازی و بر اساس تریلرهای آن بود. نکته ای که در مورد گیم پلی بازی قبل از انتشار وجود داشت نگرانی هایی بود که طرفداران این سری و خود بنده با دیدن نمایش های گیم پلی این بازی داشتیم و به نظر می رسید انگار بازی و مبارزات آن، روح و هیجان دو بازی قبل را ندارند اما اکنون که بازی را تجربه می کنم  کاملا جواب این سوال را گرفته ام و به شما نیز می گویم که اصلا نگران گیم پلی نباشید زیرا که در آن تریلرها به خاطر این که فقط شلاق فیوری نمایش داده می شد و مدام با آن ضربه می زد این طور برای ما ساده و تکراری به نظر می رسید ولی در بازی اصلی اصلا و ابدا این گونه نیست و مبارزات و گیم پلی بازی فوق العاده عالی و متنوع و جذاب هستند. همچنین یکی از دیگر مهم ترین سوال های ما قبل از انتشار این بود که دوست داشتیم بدانیم که آیا نسخه سوم از نظر گیم پلی به مانند بازی نخست بیشتر یک اکشن ماجرایی خواهد بود یا یک اکشن نقش آفرینی به مانند بازی دوم. اما اکنون بعد از تجربه این عنوان باید بگویم Darksiders III یک ترکیب هماهنگ و بالانس از هر دوی این سبک هاست.

اصلا روح هایی که به دست می اورید و در پایین ضفحه سمت راست نمایش داده می شوند را زیاد نزد خود نگه ندارید و فکر کنید دارید سولز بازی می کنید تا با دو بار مردن همه را از دست ندهید.

 اگر بخواهم بهترین جمله را به طور خلاصه و کوتاه در مورد Darksiders III بگویم این است که ” Darksiders III بهترین و لذتبخش ترین ترکیب ممکن از بازی اول و دوم سری است که اگر مقداری خلاقیت بصری بیشتری داشت خیلی هم جذاب تر می شد.” در مورد گیم پلی بازی Darksiders III باید گفت مانند هر بازی هک اند اسلش فوق العاده و قدرتمند دیگری بار اصلی جذابیت و موفقیت آن را گیم پلی بازی است که بر دوش می کشد. خوشبختانه در بازی Darksiders III علاوه بر این که سایر بخش های بازی عالی عمل می کنند، باز هم گیم پلی، بین آنها باکیفیت ترین و لذت بخش ترین قسمت این عنوان زیبا به حساب می آید. قطعا از آن جا که این بازی نام Darksiders را بر روی خود دارد خواه ناخواه با بازی اول و دوم مقایسه می شود که این طبیعی است.

همان روح هایی که از کشتن دشمنان می گیرید و برای ارتقای فیوری لازم دارید، به عنوان واحد پولی رایج برای خرید و فروش در بازی نیز هستند که این موضوع نیز مثل سری سولز است و گیم پلی بازی را عمیق تر کرده است و باید تصمیم بگیرید در چه موقع چه کاری بهتر است که با روح ها انجام دهید.

به طور کلی در مورد وضعیت گیم پلی این بازی و تفاوت های آن با گیم پلی نسخه دوم و بازی نخست باید گفت “گیم پلی در بازی Darksiders II بیشتر رنگ و بوی اکشن نقش آفرینی داشت و سرعت کلی مبارزات بازی با توجه به چابک تر بودن Death نسبت به برادر عزیزش War، بالاتر بود. بازی اول یک اکشن ماحرایی کامل بود با معماها و پازل هایی که برخی از آن ها مانند معمای نورها و آینه ها در اواخر بازی به حد مرگباری سخت و دشوار بودند و در بازی تعداد زیادی پازل وجود داشت اما نسخه دوم زیاد این طور نبود و تعداد و درجه سختی پازل ها نسبت به بازی اول کمتر بود. جالب است که در نسخه سوم انگار دقیقا بازی نخست و بازی دوم سری با هم ترکیب گشته اند و Darksiders III یک اکشن ماجرایی نقش آفرینی با مبارزات هک اند اسلش است که هم المان های نقش آفرینی بازی دوم در آن وجود دارد و هم المان های ناب اکشن ادونچر نسخه اول. این ترکیب، بسیار هم خوب بالانس شده است و بدون شک Darksiders III کامل ترین بازی سری از نظر عمق و پختگی گیم پلی است.”

باس های بازی واقعا در برخی موارد سخت هستند.

مهم ترین نکته در مورد گیم پلی بازی Darksiders III سخت تر شدن عجیب و غریب بازی است که واقعا برای من باور نکردنی است. یعنی روی درجه سختی نرمال معمولی ترین دشمنان با ۴-۵ ضربه شما را می کشند و دشمنانی که تنها کمی قوی تر هستند شما را با ۳ ضربه به دیار باقی می فرستند و تازه نکته اینجاست که سازندگان فقط به این المان سری سولز قناعت نکرده اند و  وقتی می میرید روح های جمع شده توسط شما هم در آنجا می ماند اما اگر یک بار دیگر هم بمیرید و این اتفاق چند بار هم بیافتد باز هم مشکلی نیست و مجموع روح هایتان در آن چند باری که مرده اید در آخرن منطقه مرگتان جمع می شود و از این نظر چیزی بین سری سولز و نسخه های قبلی سری است. باس فایت ها بسیار سخت هستند و باورم نمی شد که یک باس شاید حدود ۱۵ بار من را کشت و مدام هی باید از بونفایر، ببخشید چک پوینت تا رسیدن به باس را طی می کردم و باز کشته می شدم! این هم به خاطر تاکید وحشتناک بازی به ضد حمله و جاخالی است و در واقع اگر جاخالی دادن خیلی خیلی سریع را یاد نگیرید و ضد حمله نزنید در بازی کارتان بدجوری ساخته است.

Charred Council طبق معمول یک واچر هم دنبال شما می فرستد که در مسیر سفر برایتان وراجی کند!! البته واچر فیوری مقداری مودب تر است و به پر رویی قبلی ها نیست!

مثلا در تصویری که برایتان قرار داده ام که یک دشمن تقریبا بزرگ آتشین یک کمبوی دو ضرب به فیوری می زند و او دو بار به چپ و راست جاخالی می دهد، اگر یکی از آن ها به او بخورد احتمالا دومی هم برخورد می کند و تازه باس ها کمبوهای ۳ تا ۴ ضربه خیلی خیلی سریع تر دارند که یک کمبوی کامل از خط سلامتی کامل، شما را به مرگ می رساند. بدتر هم اینجاست که آیتم سلامتی را باید بایستید و مصرف کنید که گاهی واقعا فرصت نمی شود. مثلا در باس دوم بازی که در یک اتاق خیلی کوچک با او می جنگید و وحشتناک سریع حمله می کند اصلا نمی گذارد که شما بایستید تا آیتم مصرف کنید و اگر هم این کار را بکنید یک بار لااقل ضربه اش به شما می خورد و یک سوم خونتان می رود و دوباره در یک اتاق خیلی کوچک باید مدام جاخالی دهید و با دوربین بازی سر کنید تا سرانجام بتوانید آن را شکست دهید و واقعا شما را اذیت می کند. در واقع اصلا به هوای درجه سختی بازی های قبلی دارک سایدرز نباشید زیرا که این نسخه خیلی سخت تر و دشوارتر شده است و کاملا تحت تاثیر المان های سولز قرار گرفته است.

هر جایی که جنگ (War) باشد خرابی (Ruin) است، هر جایی که مرگ (Death) باشد ناامیدی (Despair) هست و هر جایی که خشم (Fury) باشد خشونت (Rampage) هست. نام اسب های سواران آخرالزمان واقعا زیبا و با مفهوم قرار داده شده است و حالا نوبت به زیباترین اسب سری یعنی Rampage رسیده است که بدون شک محصول خشم است اما متاسفانه حضورش خیلی کوتاه و غمناک است

البته بدون شک برای بازیبازهای هاردکور و طرفداران سولز این موضوع سبب جذاب تر شدن بازی و طولانی شدن آن شده است و چالش را برای آنها بیشتر کرده است که نکته مثبتی به حساب می آید ولی برای بقیه اینطور نیست و پیشنهاد می کنم اصلا برای بار اول درجه سختی را از نرمال بالاتر نبرید (حتی سولز بازان). یک نکته مهم هم اینجاست که میازاکی دقیقا می داند چطور بازی و باس را سخت کند که بالانس برقرار باشد و بازی نسبتا عادلانه باشد ولی همه نمی توانند این کار را بکنند و مثلا در این بازی سخت تر کردن باس را قرار دادن شما در یک اتاق خیلی کوچک با دوربین بد و قوی کردن وحشتناک باس انجام داده اند که اصلا عادلانه نیست ولی غیر قابل بازی کردن هم نیست و فقط باید در جاخالی دادن و ضد حمله زدن خیلی خیلی خبره شوید.

اینجا نوشته گیم پلی قبل از آلفا، ولی در نسخه نهایی هم دقیقا این بخش هایی که می بینید کاملا همین هستند و هیچ فرقی از نظر طراحی و .. ندارند. چون این بخش مربوط به اوایل بازی است و من چندین بار این قسمت ها را رفت و آمد کرده ام کاملا با شکل و محیط آن آشنا شده ام

 مبارزات در بازی Darksiders III به معنای واقعی کلمه لذتبخش و جذاب هستند و لذت ناب یک بازی اکشن با مبارزات هک اند اسلش را به بازیباز هدیه می دهد. Fury که شما کنترل او را بر عهده دارید، تنها شخصیت مونث ۴ سوار آخر الزمان و خواهر War و Death و Strife است. شخصیت Fury که در واقع به عنوان یک Mage از او نام برده شده است، به عنوان غیر قابل پیش بینی ترین و مرموزترین شخصیت از بین ۴ سوار آخرالزمان شناخته می شود و در مبارزات با کمک جادو و شلاق مخصوصش کار را پیش می برد. او بسیار قدرتمند و بسیار بی اعصاب و زودجوش است که البته از اسمش هم پیداست. او بسیار اعتماد به نفس دارد و خیلی کله شق است و سرش برای نبرد درد می کند! به حرف هیچ کس حتی برادرش هم گوش نمی دهد تا وقتی که به خودش ثابت شود که وی درست می گفته است.

گاها باید چندین و چند بار به یک منطقه بازگردید تا بتوانید کل آیتم های آن بخش را به دست اورید و گنج ها را بیابید که این موضوع ارزش تکرار و انگیزه لازم برای بازگشتن به محیط های قبلی را بالا می برد و با استفاده از بخش هایی به نام مسیرهای مخفی که از نقاط چک پوینت های Vulgrim به آنها دسترسی دارید برای سفر سریع بین مناطق استفاده کنید. دقیقا مثل سفر بین بونفایرهای سری سولز که در این بازی بونفایرها همان چک پوینت های Vulgrim هستند که هم می توانید آنجا شخصیتتان را ارتقا دهید، هم از او خرید کنید و هم از طریق وی بین چک پویت های کل دنیای بازی که آنها را باز کرده اید جابجا شوید.

فیوری شخصیتی بسیار جذاب است و باید با کمک او دشمنان وحشی بازی را قلع و قمع نمایید که باید بگویم کارتان خیلی خیلی سخت تر از دو بازی اول است و جدا من را بدجوری سورپرایز کرد و یاد سولز انداحت و برایم جالب بود که چقدر سری سولز تاثیر عمیقی بر صنعت بازی داشته است که المان ها و درجه سختی اش دارد به تمام بازی ها سرایت می کند. فیوری در مبارزات به مراتب از War سریع تر است و مقداری از مرگ نیز به خاطر نوع سلاحش که شلاق است، سریع تر مبارزه می کند و مبارزات در هنگام کمبوها و زدن ضربات روی هوا حالتی شبیه به دویل می کرای پیدا می کنند که جذابیت خاصی دارد. استفاده عالی از شلاق فیوری هم ما را یاد کرتوس کبیر می اندازد اما ابدا نباید فکر کنید که همینطور شلاق می زنید و همه را قلع و قمع می کنید زیرا که در ۱۵ ثانیه دخلتان می اید و باید حسابی حواستان به حمله کردن دشمنان که بسیار وحشی تر و قوی تر از قبل هستند نیز باشد و روی جاخالی دادن و ضد حمله زدن تمرکز کنید.

مهم ترین نکته در مورد گیم پلی بازی Darksiders III سخت تر شدن عجیب و غریب بازی است که واقعا برای من باور نکردنی است. یعنی روی درجه سختی نرمال معمولی ترین دشمنان با ۴-۵ ضربه شما را می کشند و دشمنانی که تنها کمی قوی تر هستند شما را با ۳ ضربه به دیار باقی می فرستند

سلاح اصلی Fury همان طور که گفته شد یک شلاق جذاب است که در نمایش های قبل از انتشار هم دیده بودیم و مبارزات را بسیار سریع تر از دو بازی قبلی کرده است و همچنین برای پلتفرمینگ هم به کار فیوری می آید. البته در طول بازی و با پیشروی شما تا انواع و اقسام سلاح های مختلف در اختیارتان قرار می گیرند و هرچقدر جلوتر می روید  سلاح های جدیدتری به شما اعطا می شود. در واقع با پیشروی در داستان، کلی سلاح مختلف و Artifact های گوناگون برای شخصی سازی و ارتقای سلاح ها پیدا می کنید که بعد از قرار دادن یکی از این ارتیفکت ها روی سلاحتان می توانید با جمع کردن سنگ های شیطان و فرشته، آن آرتیفکت را در دو شاخه فرشته و شیطانی  ارتقا دهید که شبیه به سیستم دانته اینفرنو است البته نه به آن گستردگی و در سطحی خیلی پایین تر.

برخی مناطق تکراری و مدل های تکراری ماشین ها و خیابان ها و سطل آشغال ها که دقیقا عین آنها را بدون هیچ تغییری در بازی های قبلی دیده ایم مقداری توی ذوق می زند.

همچنین با جمع آوری آیتمی خاص می توانید خود سلاح را هم از نظر آسیب و .. ارتقا دهید و آنها را به لول ۲ و ۳ و ببرید که کل عملیات ارتقا را باید نزد Maker ها که آنها را در نسخه قبل خیلی دیده ایم انجام دهید. در بازی باس فایت های جذاب و لذتبخشی در قالب شکل فیزیکی و موجودیت ۷ گناه اصلی در بازی وجود دارند که گیم پلی را هرچه بیشتر جداب می کنند. اما تنوع دشمنان در بازی دقیقا به مانند نسخه دوم سری یکی از نقاط ضعف گیم پلی Darksiders III است و درطول بازی شاهد تنوع خیلی بالای دشمنان مختلف در حد نام و کیفیت بازی نیستیم و چند نوع دشمن ثابت و نه چندان جذاب به طور مداوم تکرار می شوند که چون بسیار هم جان سخت تر از بازی های قبلی سری هستند و مبارزات خیلی سخت شده است، این کمبود تنوع بیشتر هم به چشمتان می آید. البته امیدوارم که با ادامه پیشروی من در بازی شاهد تنوع بیشتری هم از دشمنان باشم. 

وقتی که Darksiders III را بازی کنید به نمرات ۵ و ۶ آن خواهید خندید. بدجور هم خواهید خندید و شاید هم باید گریه کرد! روز به روز نمرات بازی ها دارند عجیب تر و ناعادلانه تر می شوند و البته برخی شرکت ها مصون هستند و یک هاله مقدس دورشان است و همیشه ۹۷ و ۱۰۰ می شوند حتی با دنیایی از مشکلات عجیب و غریب، مشکلاتی که یک بازی دیگر با ذره ای از همان، ۴ نمره از دست می دهد چون دو تا باگ دارد مثلا!! منظورم اساسین یا دارک سایدرز نیست!

از کشتن دشمنان و از برخی از آیتم های محیط روح بدست می آورید که این روح ها برای ارتقای شخصیت فیوری و بالا بردن توانایی های او لازم است. با هر بار بالارفتن لول شخصیت که به صورت خرج کردن روح ها نزد Vulgrim و لول زدن است (چقدر آشنا)، یک امتیاز تجربه برای خرج کردن در ۳ بخش خط سلامتی، میزان آسیب ضربات فیزیکی بازیباز با سلاح (با مربع و مثلث) و میزان آسیب جادویی یا Arcane (که بعد از جاخالی دادن به موقع و ضد حمله زدن یا هنگام وارد کردن ضربه شارژ شده آزاد می شود) به دست می آورید.  ولی موضوع جالب اینجاست که همین روح ها به عنوان واحد پولی رایج برای خرید و فروش در بازی نیز هستند که این موضوع نیز مثل سری سولز است و گیم پلی بازی را عمیق تر کرده است و باید تصمیم بگیرید در چه موقع چه کاری بهتر است که با روح ها انجام دهید. همچنین سعی کنید اصلا روح ها را زیاد نزد خود نگه ندارید تا با دو بار مردن همه را از دست ندهید. 

از کشتن دشمنان و از برخی از آیتم های محیط روح بدست می آورید که این روح ها برای ارتقای شخصیت فیوری و بالا بردن توانایی های او لازم است. با هر بار بالارفتن لول شخصیت که به صورت خرج کردن روح ها نزد Vulgrim و لول زدن است (چقدر آشنا)، یک امتیاز تجربه برای خرج کردن در ۳ بخش خط سلامتی، میزان آسیب ضربات فیزیکی بازیباز با سلاح (با مربع و مثلث) و میزان آسیب جادویی یا Arcane (که بعد از جاخالی دادن به موقع و ضد حمله زدن یا هنگام وارد کردن ضربه شارژ شده آزاد می شود) به دست می آورید.

بعد از پیشروی در داستان بازی و به دست آوردن تمامی قدرت های کلیدی فیوری (من هنوز به این سطح نرسیده ام و تنها ۲-۳ قدرت را در طول چند ساعت بازی آزاد کرده ام)، دنیای بازی تقریبا به صورت یک بازی جهان آزاد با محیط های وسیع و بخش های مختلف (که جابجایی بین آنها لودینگ دارد) برای گشت و گذار و اکتشاف در اختیار شما قرار می گیرد و گاها باید چندین و چند بار به یک منطقه بازگردید تا بتوانید کل آیتم های آن بخش را به دست اورید و گنج ها را بیابید که این موضوع ارزش تکرار و انگیزه لازم برای بازگشتن به محیط های قبلی را بالا می برد و با استفاده از بخش هایی به نام مسیرهای مخفی که از نقاط چک پوینت های Vulgrim به آنها دسترسی دارید برای سفر سریع بین مناطق استفاده کنید. دقیقا مثل سفر بین بونفایرهای سری سولز که در این بازی بونفایرها همان چک پوینت های Vulgrim هستند که هم می توانید آنجا شخصیتتان را ارتقا دهید، هم از او خرید کنید و هم از طریق وی بین چک پویت های کل دنیای بازی که آنها را باز کرده اید جابجا شوید.

با پر شدن نوار قدرت خاص فیوری می توانید وی را برای مدت کوتاهی به فرم Havoc در بیاورید که بسیار قدرتمندتر و مرگبارتر می شود

از سفر سریع که بگذریم می رسیم به سفر غیر سریع که در این بازی با پای پیاده است و اسب زیبا و فوق العاده فیور حضور خیلی کمرنگ و ناراحت کننده ای در بازی داره! هر جایی که جنگ (War) باشد خرابی (Ruin) است، هر جایی که مرگ (Death) باشد ناامیدی (Despair) هست و هر جایی که خشم (Fury) باشد خشونت (Rampage) هست. نام اسب های سواران آخرالزمان واقعا زیبا و با مفهوم قرار داده شده است و حالا نوبت به زیباترین اسب سری یعنی Rampage رسیده است که بدون شک محصول خشم است اما متاسفانه برای جابجایی در محیط های وسبع بازی نمیتونیم از اون استفاده کنیم و در واقع اسب فیوری فقط نقشی داستانی داره اون هم به صورت خیلی کوتاه و ناراجت کننده. اما بدون شک باید گفت باحال ترین اسب بین هر ۳ اسب این سری تا امروز همین Rampage هست که بسیار بسیار زیبا و با ابهت خلق شده و کاملا شایسته Fury است.

وقتی می میرید روح های جمع شده توسط شما هم در آنجا می ماند اما اگر یک بار دیگر هم بمیرید و این اتفاق چند بار هم بیافتد باز هم مشکلی نیست و مجموع روح هایتان در آن چند باری که مرده اید در آخرن منطقه مرگتان جمع می شود و از این نظر چیزی بین سری سولز و نسخه های قبلی سری است

  Darksiders III از نظر تنوع مراحل، گستردگی و پیوستگی محیط ها و همچنین لول دیزاین بسیار عالی عمل می کند (البته همان طور که در بحث بصری بازی گفته شد، شباهت زیادی به مناطق بازی های قبلی از نظر طراحی دارند) اما خب قاعدتا انتظار دنیایی به وسعت و عظمت عناوینی مثل اسکایریم و ویچر و فال آوت را نداشته باشید ولی دنیای Darksiders III در سطح خود بسیار وسیع و پر از محیطهای متنوع و آیتم های جمع کردنی و راه های مخفی برای گشت و گذار و اکتشاف است و به خوبی هم این محیط ها به هم وصل می شوند. در بازی به سبک و استایل Metroidvania و مثل هر دو بازی قبلی سری باید چندبن بار به مناطق قبلی بازگردید (بازی پر است از راه های مخفی و آیتم های مخفی) و با استفاده از قابلیت هایی که با پیشروی در بازی کسب کرده اید یا آیتم های کلیدی که یافته اید مثلا به بخشی که قبلا پرش جادویی نداشتید و نمی توانستید به آن برسید، پریده و به منطقه جدیدی وارد شوید و همینطور برخی معماهای بازی را نیز که قبلا قابل حل شدن نبودند حل کنید. مثلا با گرفتن یک سلاح آتشین از Lord of Hollow که با پیشروی در مقداری از داستان به دست می آورید و در تریلر قبل انتشار بازی نیز نشان داده شده بود، فیوری آتشین می شود و موهایش رنگ آتش می شود و یک پرش جادویی خیلی بلند تر از قبل پیدا می کند و همچنین با آتش قابلیت از بین بردن مناطقی که با موادی مثل تار عنکبوت ورودیشان بسته شده است را پیدا می کنید و این یعنی می توانید برگردید عقب و کلی از مناطق مخفی و اصلی که قبلا نمی توانستید بروید را کشف کنید و این ارزش تکرار بازی را فوق العاده بالا می برد و به شما انگیزه می دهد.

ظاهر فیوری هم در حالت Hollow های مختلف تغییر می کند و به رنگ آن قدرت در می آید که مخصوصا رنگ موهایش بسیار جذاب می شود.

 نسخه اول سری دارک سایدرز بیشتر بر معماهای محیطی و ذات ماجرایی بازی تمرکز داشت و نسخه دوم بیشتر به سمت المان های اکشن نقش آفرینی رفت، اما اکنون درDarksiders III شاهد ترکیب خیلی متعادلی از هر دوی این ها هستیم و معماهای جذاب پلتفرمینگ و باز کردن راه ها و مناطق مخفی را داریم که البته در اینها هم تکرار دیده می شود مثل معماهای پرتاب بمب ها برای از بین بردن برخی سدها و .. که این بار بمب های تبدیل به حشراتی شده اند که باید از ماده ای بخورند و چاق شوند و سپس چند ثانیه وقت دارید که قبل از ترکیدن آنها را به جایی که می خواهید پرتاب نمایید.  در بازی علاوه بر ماموریت های اصلی یک سری بخش های فرعی و مخفی هم وجود دارد که اگر آن ها را پیدا کنید ممکن است در آنجا انسان هایی را بیابید که زنده مانده اند و از ترس جانشان قایم شده اند تا در خطر مرگ هستند. شما می توانید با استفاده از یک آیتم که یکی از Maker ها به شما می دهد این انسان ها را نجات دهید و به نزد Maker بفرستید که دارد انسان های نجات یافته را جمع می کند.

عده ای اسکلت نشسته اند و برخی دعا می کنند و سجده می کنند و به شما کاری ندارند و وقتی به آن ها حمله کنید به شما حمله می کنند!! زیادی آشنا نیست؟!!

در زمینه صدا گذاری شخصیت ها و موسیقی های بازی، Darksiders III به مانند هر دو بازی قبلی عنوانی کاملا مناسب و استاندارد است و برخی قطعات موسیقی و ساندترک بازی آن قدر زیبا هستند که دوست داردی آن ها را جداگانه هم گوش دهید که همین اتفاق برای من دقیقا در نسخه اول و دوم نیز رخ داده بود و هر دوی این بازی ها هم قطعاتی داشتند که فوق العاده زیبا بودند و اکنون خوشبختانه در Darksiders III نیز این سنت رعایت شده است. صداگذاری شخصیت Lord of Hollow و “Fury” در بازی فوق العاده است و بسیار با کیفیت و هماهنگ با چهره های آنها انجام شده است. از نظر کلی نیز می توانیم بگوییم در صداگذاری سایر شخصیت های Darksiders III نیز هیچ نقص خاصی مشاهده نمی شود و صداگذاران بازی کار خود را به درستی انجام داده اند و همچنین صداگذاری های محیطی بازی هم مشکل خاصی ندارند.

مبارزات بازی واقعا سخت شده اند و باید خیلی خیلی در جاخالی دادن خبره شوید و روی ضد حملات تمرکز کنید تا از پس دشمنان بازی بر آیید. همین دشمن که می بینید و مقدار از دشمنان معمولی قوی تر است با تقریبا ۲ یا ۳ ضربه شما را می کشد!!! باور می کنید؟!! باورم نمی شد که یک باس دارک سایدرز ۳ در همان اوایل بازی من را بیشتر از ۱۰-۱۵ بار بکشد آن هم روی درجه نرمال!! این سولز نیست دارک سایدرز است ولی سولز لعنتی تاثیرش را کم مانده روی ریسینگ و فیفا بگذارد!!

سازندگان موسیقی Darksiders III کار خود را به زیبایی انجام داده و شنوای موسیقی های جذاب و زیبایی در طول بازی هستیم و به طور کلی باید گفت ساندترک خیلی زیبا و با کیفیتی برای Darksiders III تدارک دیده شده است که همان طور که قبل تر اشاره کردم به شخصه دوست دارم در خارج از بازی نیز به گوش دادن برخی از قطعات آن بنشینم زیرا برخی از آن ها واقعا زیبا و شنیدنی هستند. موسیقی های متن Darksiders III کاملا مناسب حال و هوای ویران و پر از خیانت و مرده دنیای بازی هستند و حس و حال به پایان رسیدن زندگی و دنیا برای انسان ها و قدم برداشتن در سرزمین های غرق شده در گناه را شانه به شانه صحنه های بازی برای بازیباز تداعی می کنند، به طوری که وی را کاملا در حال و هوای داستان و همراهی با ماجراجویی “Fury” قرار داده و به نحوی عالی با داستان و اتمسفر دنیای بازی مطابقت دارند. نهایتا باید گفت صداگذاری و موسیقی در Darksiders III به مانند دو بازی نخست سری، کاملا استاندارد و با کیفیت مناسب انجام گرفته است و کار قابل تحسینی را در این زمینه از سوی صداگذاران و Composer های بازی شاهد هستیم.

طراحی مراحل و مناطق مختلف بازی Darksiders III ترکیبی از نسخه اول و دوم با برخی موارد جدید است و شاهد طراحی های هنری و طراحی های ظاهری بسیار زیبا و جذابی در اکثر بخش ها هستیم (مثل دو بازی قبلی) اما موضوع اینجاست که زیاد خلاقیت خاص و جدیدی در آن ها دیده نمی شود

در نهایت و بعد از بررسی تک تک بخش های بازی Darksiders III باید بگویم درست است که دیگر سازنده و خالق اصلی این سری یعنی Vigil Games ساخت نسخه سوم را در دست نداشت ولی تیم سازنده بازی سوم در استودیو گان‌فایر گیمز که در واقع از تعداد خیلی زیادی از کارکنان سابق این استودیوی تعطیل شده هستند و قبلا بر روی نسخه اول و دوم کار کرده اند، به خوبی توانسته اند از پس ساخت یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال که بسیاری از بازیبازان چشم به انتشار آن داشتند بر آیند و یک بازی عالی را عرضه نمایند که کاملا ارزش بازی کردن و وقت گذاشتن را داراست و قطعا چه طرفدار این سری باشید و چه تنها دنبال یک اکشن ماجرایی با المان های نقش آفرینی و مبارزات هک اند اسلش عالی هستید، از بازی کردن Darksiders III خیلی کیف خواهید کرد و زمانی که آن را تجربه کردید با اطلاعاتی که در این مطلب برای شما از بازی نوشتم مقایسه کنید و ببینید که تا چه حدی این مطالب به تجربه واقعی شما نزدیک هستند و امتیاز شما به بازی چند است.

Darksiders III کاملا ارزش بازی کردن و وقت گذاشتن را داراست و قطعا چه طرفدار این سری باشید و چه تنها دنبال یک اکشن ماجرایی با المان های نقش آفرینی و مبارزات هک اند اسلش عالی هستید، از بازی کردن Darksiders III خیلی کیف خواهید کرد. پس زیاد منتظر نمانید و در کنار فیوری سوار Rampage شده و به مبارزه با ۷ گناه اصلی بروید، تازه از این نظر بازی ثواب هم دارد!

دوستان عزیزم خواهش می کنم گول نمرات Darksiders III را نخورید و خودتان را از تجربه آن محروم نکنید، هر چند که می دانم عاقل تر از این حرف ها هستید و دیروز در پست نمرات بازی دیدم که اکثر شما چقدر خوب و درست در مورد بازی و نمراتش نظرتان را گفته بودید و خوشبختانه انگار دارد کم کم گول خوردن بازیبازان کشورمان از امتیاز متای یک بازی کمتر می شود و خیلی هوشیارتر شده ایم مخصوصا با تعداد زیاد سایت های عجیب و غریب که به متا راه پیدا کرده اند و هر چه دلشان می خواهند می گویند و هر نمره ای که میخواهند می دهند و توضیحش را هم نمی دهند که چرا؟ همان طور که قبل تر نیز خدمت شما عرض کردم اگر بخواهم بهترین جمله را به طور خلاصه در مورد Darksiders III بگویم این است که ” Darksiders III بهترین و لذتبخش ترین ترکیب ممکن از بازی اول و دوم سری است که چندین ساعت با گیم پلی جذاب، مبارزات چالش برانگیز، سلاح ها و Hollow های بسیار جذاب فیوری و دنیای پیچیده و پر از رمز و رازش شما را سرگرم می کند.” پس زیاد منتظر نمانید و در کنار فیوری سوار Rampage شده و به مبارزه با ۷ گناه اصلی بروید، تازه از این نظر بازی ثواب هم دارد! فقط ببخشید که بازی بتل رویال ندارد وگرنه احتمالا جای این نمرات الان بازی سال می شد!

شما دوستان عزیز می توانید هایلایت گیمفا در مورد بازی دارک سایدرز ۳ را نیز در این بخش مشاهده فرمایید.

12345678910(27 رای, میانگین آرا 8٫85 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. Godofwar0385 گفت:

  اقا سعید واقعا دمتون گرم که نمره ی بسیار عالی ای دادید حتی سایت زومجی هم ۸ داده و عالی بعنوان طرفدار سبک هک اند اسلش همیشه دوس دارم این سبک با هر نسخه از یه بازی که میاد پله ها بره بالاتر و خوب اینجور که معلومه خیلی از سایتها جز کوبوندن یه بازی کار دیگه ای بلد نیستن واقعا ممنون

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 97Thumb up 3Thumb down
  • PERSIAN NAZI گفت:

   همیشه مشتی ادم عقده ای هستن و برای اینکه به چشم بیان میزنن تو سر یک عنوان تا بگن اقا ما خاص هستیم و نظر کارشناسانه میدیم و بیشتر از بقیه حالیمونه و دقیقا میشه حرف من و شما

   نظر محبوب به انتخاب کاربران 64Thumb up 5Thumb down
   • Sony_ps گفت:

    دقیقا با حرفت موافقم ،
    ممنون اقای اقابابایی بابت نقد منصفانتون نمیدونم چرا دست خودم نیست همیشه نقد های سایت گیمفا رو بیشتر ملاک قرار میدم تا سایتای اسمشو نبر ، ( الان میان میگن پاچه خورد)
    من واقعا تحت تاثیر حرفاتون قرار گرفتم و سعی میکنم در اولین فرصت بازیو تجربه کنم .

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 42Thumb up 4Thumb down
   • Godofwar0385 گفت:

    اون‌که صددرصد همین‌نمره های چهار و متاهای کم باعث میشه یه شرکت بخوره تو ذوقش یا حتی برشکست بشه چون تقریبا نمره اولین چیزیه که یه گیمر میبینه و میره سمت یه بازی.
    شرکت سازنده هم دیگه از ترس یه شکست دیگه هیچ وقت سمت نسخه ی بعدیش نمیره

    نظر محبوب به انتخاب کاربران 33Thumb up 3Thumb down
    • PERSIAN NAZI گفت:

     متاسفانه این نمراتو جوایز و منتقدین شدن سرطان شدن دکان .بقران بازی دیدم متاش ۹۴ بود و یوزر اسکورش ۲۷ بود و میلیونها هزینه کردن حسابی جایزه دادن و تو فروش شکست وحشتناکی خورد. به نظر من اصلا بازی رو نباید به منتقد بدن و راحت روانه بازار کنن .دیشب بتلفیلد بازی کردیم و فوقالعاده بود ولی منتقدین تر زدن تو بازی زمان گاد ۴ یادمه یکی از منتقدین گفته بود این فرنچایز رفته ته یک چاه فاضلاب و یادمه برای استالکر لاست الفا گفته بودن بازی حتی ارزش ۱۰ دقیقه رو هم نداره و من بالای ۵۰ بار بازیش کردم . اصلا اینها از ضربه زدن لذت میبرن گور بابای همشون گیمفای خودمون و کاربراش رو عشقه که از رو عقل سلیم نظر میدن نه از روی نوشته دیگران من قراره شب بگیرمش و این خزعبلات برام مهم نیست همونجور که برای هیچ بازی مهم نبوده بشما هم پیشنهاد تهیه رو میدم چون یک داستان محشر کبرا پشتش هست و ادم باید از عناوینش دفاع کنه

     نظر محبوب به انتخاب کاربران 39Thumb up 3Thumb down
   • Unbalance گفت:

    اتفاقا به نظر من یه سری از نمره‌ها این مشکوکه
    به اونایی که سلیقه‌ای نمره میدن کاری ندارم طبیعتشونه
    اونایی که منافعشون باعث میشه نمره بدن خیلی زشته کارشون

    7Thumb up 2Thumb down
  • TYR GOD گفت:

   این بازی شاید خوب باشه ولی به اندازه نسخه دو انقلابی نیس

   7Thumb up 5Thumb down
  • girl gamer گفت:

   دقیقن داداش عاشق اون پروتم Kiss

   7Thumb up 4Thumb down
  • arian 76 گفت:

   دیروز رفته بودم دیتا بازی بریزم دیدم مغازه دار داره دارک سایدرز۳ بازی میکنه
   نمیدونم چجوری الان بازی رو گیر اورده ولی تو اون یه ساعتی که طول میکشید که دیتا کپی بشه بازیشو نگاه کردم (زیرنویس فارسی هم داشت)و بعد یه چند دقیقه ازش گرفتم و بازی کردم ولی انقدر بد و چرت بود اصلا بیخیالش شدم
   نسخه ۱ و ۲ ش جدی بودن اما تم فانتزی داشتن ولی این یکی خیلی بچه گونه شده و شخصیت اصلیش هم واقعا تک بعدی هست و کمبو هاشم اصلا چنگی به دل نمیزنه
   ادم مگه پولش زیادی کرده بده بابت این
   بنظرم همین ۷۲ هم زیادشه

   3Thumb up 25Thumb down
  • ahmad696 گفت:

   آقا میگم بریم سایتشون از سازنده ها به خاطر زیر نویس فارسی تشکر کنیم.
   حالا که اینا یه قدمی ورداشتن ما هم بریم شعورمونو نشون بدیم Cool

   21Thumb up 0Thumb down
  • Cole Train گفت:

   نقد فوق العاده ای بود واقعا لذت بردم.من عاشق نسخه ی اول بازی ام و بالای ده بار تمومش کردم.نسخه ی دوم هم خوب بود.واقعا نقدها خیلی جالب شدن یه سری بازیها واسه بعضی شرکتا اصلا مصون هستن و بعضیارو له میکنن.واقعا مجابم کردین که توی تعطیلات کریسمس بخرمش و بیشتر صبر نکنم واسه خریدش

   1Thumb up 0Thumb down
 2. M.C گفت:

  من که اصلاً بلد نیستم بازیای H&S بازی کنم. تو GOW3 اینقدر Game Over شدم که بی‌خیالش شدم. کلاً همه‌ی بازیای H&S سختن.
  ولی برعکس تو ژانر FPS رئیسم. Kill می‌کنم همون جور.

  12Thumb up 67Thumb down
 3. mamad movier گفت:

  متاسفانه اندازه نسخه های قبلی به نظرم جذاب نبود ولی اضافه شدن ساب فارسی به گیم حرکت واقعا خوبی بود امیدوارم همه گیر شه بین بقیه بازیا

  29Thumb up 0Thumb down
 4. خسته نباشید به سعید عزیز Yes Yes
  فرانچایز دارکسایدرز، دوست داشتنی هست هم به واسطه شخصیت های فوق العاده و هم جهان متفاوتش
  از نسخه اول و دوم این فرانچایز خاطره ها دارم به خصوص نسخه اول و اون بیابان فوق العاده و نبرد با کرم های خاکی
  طبق نقدی که کردی احتمالا خاطرات اون ۲ قسمت رو زنده میکنه این فیوری عزیز

  19Thumb up 4Thumb down
 5. s.a.m گفت:

  آقا سعید خسته نباشید به خاطر مقاله زیباتون .. نمره ی خوبی هم به بازی دادین
  در ضمن یه مطلبی رو هم بگم .. شما اول مطلب اشاره کردین به این که نمره ها الکی شده و دیگه اعتباری نداره
  خب این حرف شما درسته ولی یه چیزی رو هم قبول کنید از من ، که گیمر های جدید هم دوزاری و پوچ گرا شدن
  یعنی هر آشغالی که ساخته میشه (واضح میگم نمونش فورتنایت ) اینقدر ازش استقبال میشه که میشه بازی سال یک مراسم !!! اونم تو زمانی که گاد آو وار و رد دد ردمشن وجود داره !!
  خب انتظار چیو میشه داشت از همچین چیزی ؟! غیر از اینکه معیار های یه بازی خوب تغییر میکنه و یکیشون میشه بتل رویال بودن بازی !!
  ولی خب خدا رو شکر شرکت هایی هستن که این روند بازیسازی رو انجام نمیدن و آشغال تحویل گیمر نمیدن
  ___________________
  به نظر من صنعت گیم داره میره رو به این مسیر : گیمر دوزاری و نوب = منتقد دوزاری = بدبختی صنعت گیم
  همه چی برمیگرده به خود گیمر ها وگرنه منتقد غلط میکنه به این بازی میده ۴ از ۱۰

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 43Thumb up 8Thumb down
 6. Navid1899milan گفت:

  همونطور که حدس میزدم اینم به ویروس سولز آلوده شده. Smile
  آقای آقابابایی ❤️ هم از هرچی که سبک سولز داره داره خوشش میاد. Big Smile
  ولی برای من خیلی جالب نیست که یه بازی مثل darksiders بجای بهبود و پیشرفت دادن داشته های خودش که خیلیم زیاد بودن، بیاد همون فرمول رو با المان های یه بازی دیگه مخلوط کنه!
  دیابلو هم همونکه خبرش اومد میخواد از سری سولز تقلید کنه اکثر گیمرا واکنش منفی داشتن.
  سری سولز اسطوره ی من و خیلیا ست و بر اساس فرمولش میشه کلی بازی جدید و مستقل ساخت که ساخته هم شده، ولی وقتی یه عنوان که خودش کلی حرف برای گفتن داره،،، قابل قبول نیست که بیاد با فرمول سری سولز از اصل خودش دور بشه…
  در هر صورت یه دنیا ممنون از نقد خوبتون سلطان ❤️❤️❤️

  13Thumb up 0Thumb down
 7. man1523 گفت:

  ماشالا به آقا سعید که تو یکی دو روز هم بازی رو تموم کرد هم همچین مقاله ای نوشته . واقعا دمت گرم داره که نمرات شما تحت تاثیر نقد سایت های دیگه قرار نگرفت

  2Thumb up 3Thumb down
 8. Retr0 گفت:

  واقعا عالی بود اقای اقابابایی
  ای کاش ترجمه ی ابتدای متنتون رو حتما توی متاکریتیکی جایی بذارید که حتما قیمه اسقاط (گیم اسپات) ببینه اخه ۴؟؟؟؟؟
  ۴ میشه یک بازیی که سازندش حتی ننی دونسته می خواد چکار کنه!!!
  امیدوارم در زمینه ی فروش بازی خودی نشون بده من که فعلا منتظر جدول های فروش هستم

  9Thumb up 1Thumb down
 9. AXEL STONE گفت:

  اقای اقا بابایی با نمری حقیقی خدایی اخه چی بگم نمره لایق و قابل قبولیه برای این نصخه دارکسایدرز (نه طمعی توش هست و نه فن بوی بازی) اقای اقابابایی خدایی کاری ندارم به نمره اون اصلا واسم مهم نیست اما خدایی حرفاتون کامل کامل و درسته.
  بلا نسبت اقای اقابابایی و دوستان گیمفایی یمشت لاشی توی اون سایت دور هم جم شدن هر روز یکی میاد جوین سایت میشه و نظر میده خوب معلومه نمره چرت و پرت میشه!
  والله ما حس میکنیم نره با پوله پول بدی نمره میگیری هستش اینجوریاست
  اخه هرچی بهش فکر کنم باورم نمیشه نمره کم کردن بدون این که نکات منفی رو بگن همینا کاستوانیا لورد اف شادو رو بد نام کردن خدایی اصلا خودش عالی بود و چیز کمی نداشت حد اقلش حد اقل اگه واسش نامردی میکردن نمرش ۸۴ میشد و اگه نمره سالمی بهش میدادن ۸۸ ۸۹ ۹۰ حقش بوده (دانتانش علی بود گرافیکش در زمان خودش بروز و معتبر بود که الانشم خوبه سیستم مبارزاتیش هم خیلی متنوع بود NPC و باس فایتهاش چالش هم چالش بر انگیز بودن طراحی بازی تمامی نکات بازی هم دیگه رو اسمشه لورد اف شادو)
  حرف نهاییم اینه نمری ۸۵ برای این دارکسایدرز: خیلی با هم میان خیلی ممنون از این نقدتون اقای اقابابایی Rose Heart نمری شما اقای اقابابایی از ۱۰۰تا سایت به مثل متاکریتک صحیحتر هست.
  ______________
  https://gamefa.com/wp-content/uploads/2017/12/sdrfgsdqusvz.gif
  این صحنه رو قبلا دیدم خیلی خوشم اومد ازشه امروز دارم میبینم توی گیفا گیف شده پس واقعا زیباست Rose Heart

  11Thumb up 3Thumb down
 10. big_cypher گفت:

  البته برخی شرکت ها مصون هستند و یک هاله مقدس دورشان است و همیشه ۹۷ و ۱۰۰ می شوند حتی با دنیایی از مشکل،…الان من از شما میپرسم که کدوم بازی نمره بالای ۹۰ گرفته و دنیایی از مشکل داشته؟؟ مثلا همین رددد یا گاد اینا دنیایی از مشکل دارن که ۹۷ شده ؟؟ اینا هاله نیست که مصون بمونن اینا توانایی اون استودیو هاعه که باعث خلق اثاری شاهکار میشه . بیخود نیست که بازیای راک استار و ناتی داگ همه متای بالای ۹۲ میگیرن این بخاطر اسمشون نیست بخاطر اینه که عنواین شاهکاری خلق میکنند

  18Thumb up 8Thumb down
  • navidphoenix گفت:

   فکر کنم سری سوپر ماریو و لجندز آف زلدا رو میفرمایند . البته من تا حالا هیچکدوم از این سری هارو بازی نکردم ولی واقعاً برام سوال بوده که چرا به گرافیک زلدا ایراد گرفته نمیشه ولی به دارکسایدرز ایراد میگیرن . یا اینکه آیا واقعا این بازیها اینقدر شاهکارن که از رد دد ، tlou ، gow ، uncharted و … متاشون بالاتر شده یعنی اینا هیچ ایرادی نداشتن و gow ایرادش بیشتر از زلدا بوده ؟!!! Question
   نمیدونم شایدم من دارم اشتباه می کنم .

   11Thumb up 5Thumb down
   • mbox گفت:

    Zelda بدون شک شاهکاره. بعدم همه چیز به داشتن و نداشتن ایراد نیست شما چه طور یک بازی خطی با بیست سی ساعت گیم پلی مثل گاد اف وار رو با یک بازی اپن ورد که جهانش حداقل بیست برابر بزرگتر از گاد اف وار هست و حداقل دویست ساعت گیم پلی داره مقایسه میکنی.

    4Thumb up 5Thumb down
 11. dl گفت:

  ممنون سعید جان برای این نقد زیبا و عادلانه

  4Thumb up 2Thumb down
 12. kurd گفت:

  همین که میتونی جز به جز بازی رو بفهمی (به دلیل پشتیبانی کامل از زبان فارسی در بازیی)خودش این ارزش رو داره ده بار بازیو ببری اخر

  12Thumb up 0Thumb down
 13. Clara گفت:

  درود بر شما آقای بابایی بابت نقد عالی و بدون تاثیر گرفتن از بقیه نقد ها واقعیات رو میگین و تصمیم گیری رو با گیمر میزارید
  لعنت به منتقد های الان که حتی از نسل ۷ هم بدتر شدند و مدام نمرات بی نظیر شون رو برای دنیا ارسال میکنند و لعنت به گیمر هایی که با توجه به متا و نقد ها در مورد خرید بازی ها تصمیم میگیرند

  17Thumb up 4Thumb down
 14. emad e22 گفت:

  واقعا معلوم نیست چرا منتقدا در حق بعضی از استدیو ها اینقدر ظلم میکنن و زحمات چند سالشونو با گرفتن ایرادات الکی و کم کردن نمره از بین میبرن اما برای بعضی از استدیو های دیگه حتی قبل از انتشار بازی نمره ی ده رو اماده کردن

  8Thumb up 3Thumb down
 15. AmirHasan گفت:

  ملاک من برای تجربه ی بازی بیشتر از ایکه متای بازی باشه نقد و بررسی شماست اقای اقابابایی ..
  ببینید چقدر ارزش دارید . In Love In Love In Love

  7Thumb up 2Thumb down
 16. Emad_H_93 گفت:

  ببخشید. ولی وقتی نمرات بازی رو تو پست قبلی دیدم از خنده منفجر شدم! چیزی تو بازی ندیدم که واسم جذاب باشه. من بعد از خدای جنگ جدید نمیتونم بازی ضعیفتری تو این سبک بازی کنم و منتظر خدای جنگ بعدی هستم. در مورد این نقد هم آقای بابایی خیلی دلرحم هستن و به Assassin جدیده هم ۹٫۵ دادن. تو این گرونی هم پول اضافی ندارم بازی رو بگیرم تا نظر بدم. اونایی که میگن منتقدا نمره شخصی میدن، آخه دیگه چند نفر اینکارو میکنن؟ THQ از اشتباهاتش درس نگرفته و برای قسمت قبلی کلی خرج و تبلیغات کرد و در آخر ورشکسته شد. این فقط نظر شخصی منه. اگه بازی رو گرفتین و خوشتون اومده، همین مهمه. به نظر من اهمیتی ندین.

  10Thumb up 19Thumb down
 17. arash_95 گفت:

  یکی از نکات مثبت بازی برای ما که ذکر نکردین زیرنویس فارسی بود

  15Thumb up 1Thumb down
 18. Roohi.PS گفت:

  ممنون بابت نقد آقای بابایی Yes
  پس خیالم راحت شد که مبارزات بازی مثل دو نسخه قبل پر هیجان و عمیق هستند!!!
  آخه تو تریلراش اینطور نشون نمیداد و انگار که مبارزات بی روح و تکراری بودند!!!
  سرعت بازی هم که فکر میکردم پایینه ولی ظاهرا اشتباه میکردمو سرعت بازی اوکیه…
  ایشالا که همگی تجربه کنیم و کیفشو ببریم In Love

  4Thumb up 0Thumb down
 19. سلام و عرض ادب دارم خدمت آقای آقابابایی.داداش دستت درد نکنه؛بسیار زیبا و کامل نوشتید و چشم برخی از منتقدان پولی را کور کردید.بسیار از این نقد شما،لذت بردم و همین حالا که دارم این کامنت را مینویسم،پی اسم را روشن کرده‌ام و دارک سیادرز را خریده‌ام و به دیار این نشسته‌ام که کاملاً دانلود بشه و لذتی ناب از این بازی رده عالی(هنوز به مرحلۀ شاهکار نرسیده است)ببرم.بسیار بسیار ممنونم که این نقد را نوشتید وبا مقالاتتون سایت رو زیبا میگردانید.
  با تشکر از شما Cool Yes Yes Yes

  8Thumb up 0Thumb down
 20. ممنون از نقد خوبتون و اینکه دیگه همه میدونن گیم اسپات پولی شده و گیمی که بشون پول نده رو زیر ۵۰ میدن و اینکه یکی از نکات مثبتی که وقتی فهمیدم خیلی خوشحال شدم بودن زیرنویس فارسی بود که جای تعجب داشت و برای اولین باره که میبینم یه شرکت اینکارو کرده البته انقدر مارو نادیده گرفتن که خودمون دست و پا شکسته انگلیسی یاد گرفتیم Heh ولی واقعا دمشون گرم Heart

  9Thumb up 1Thumb down
 21. girl gamer گفت:

  والا دوستان من نکات مثبت رو زیاد قبول دارم و برام مهمه نه منفیه این نقد بابا سخت پرستم دوست دارم سخت باشه تو دارکسایدرز ۲ هم حی باید جا خالی میدادیم مثله خدای جنگ نمره گوره باباش عالیه این بازی فقط به خاطر باگ هاش نمره کم کردن وگرنه ریشه همون ریشست بهترین نقد بود این دستتوت درد نکنه برایه اینکه جامعه ی گیمرارو ارزش میدید

  4Thumb up 3Thumb down
 22. AmiRmsD گفت:

  خیلی ممنون از شما اقای اقا بابایی تک تک جملاتی که در نقدتون به کار بردین حرف حقن و من با همشون موافقم. ولی حیف که نمراتی که دیروز به بازی داده شد ضربه بدی به بازی خواهند زد مخصوصا تو این دوران که تقریبا ۷۰ درصد گیمرها ملاکشون نمره متاست. خدا کنه Darksiders IV ساخته بشه و بتونیم با استرایف لعنتی بازی کنیم!

  6Thumb up 0Thumb down
 23. girl gamer گفت:

  واقعن حرفه دلمو زدید اقایه سعید بابایی نمی فهمم که چطور یک نقد را می خوانم که در َآن پر از تعریف و تحسین نکات مثبت بازی است و تنها یکی دو مورد خیلی ریز را به عنوان نکات منفی نام برده و توضیح داده است ممنون از این نقده زیبا و بدون اشکال In Love

  7Thumb up 2Thumb down
 24. girl gamer گفت:

  بخشید که بازی بتل رویال ندارد وگرنه احتمالا جای این نمرات الان بازی سال می شد اخ اخ گفتی که حلال واقعن حلال

  11Thumb up 2Thumb down
 25. girl gamer گفت:

  البته واچر فیوری مقداری مودب تر است و به پر رویی قبلی ها نیست! چون میترسه از خشم Grin

  5Thumb up 2Thumb down
 26. girl gamer گفت:

  این خشمه Havoc واقعن بی نظیر خلق شده طراحیش

  4Thumb up 2Thumb down
 27. Wolf Amoung Us گفت:

  Darksiders III بهترین و لذتبخش ترین ترکیب ممکن از بازی اول و دوم سری است که چندین ساعت با گیم پلی جذاب، مبارزات چالش برانگیز، سلاح ها و Hollow های بسیار جذاب فیوری و دنیای پیچیده و پر از رمز و رازش شما را سرگرم می کند. فقط ببخشید که بازی بتل رویال ندارد وگرنه احتمالا جای این نمرات الان بازی سال می شد!
  یعنی سعید جان همین جمله ات بس بود که ادامه ی نقدت رو با چشم مسلح و غیر مسلح دنبال کنم In Love
  همین که بازی سخت شده و مبارزاتش تاکتیکی شده بهترین دلیل واسه ی بازی کردنشه دیگه گرافیک هنری و زیرنویس فارسی و ….بماند.

  8Thumb up 1Thumb down
 28. saeed_ گفت:

  حرفمو به شدت پس میگیرم.
  من دیوونه این بازی شدم.باید بخرمش.چقدر تو مبارزات رنگی رنگیه.چقدر باحاله واقعا.

  5Thumb up 1Thumb down
 29. Senatorbigy گفت:

  واقعا مرسی آقای بابایی Wink Cool In Love tnxxxx

  2Thumb up 0Thumb down
 30. 0Crash0 گفت:

  اقا سعید دمت گرم .مرسی داری.نقدت مثل همیشه عالی بود.
  ………………………….
  من به متا نسبتا اهمیت میدم ولی نه همیشه.اخه یه نیگا به امتیازات کنید خندتون نمیگیره خدایی؟!!! .هم ۹۰ داره هم ۲۰ داره یعنی اختلاف امتیازاش از خود نمره متا بیشتره ROTFL .بنظرم متای بازیا مهم هستن واسه گیمر ولی تو همچین مواردی میشه دید که چقد این امتیازا مسخره شدن

  7Thumb up 0Thumb down
  • MetallicA گفت:

   متا فقط یه میانگین هست عزیز، اونی که مهمه نقد از طرف یک فرد مطمئن مثل آقای آقابابایی هست تا بتونی درست تصمیم بگیری درباره بازی از طرف کسی که قبلا همه‌جانبه اون رو تجربه‌ کرده

   2Thumb up 0Thumb down
   • 0Crash0 گفت:

    بله دوست عزیز.خودم این مسئله رو میدونم Yes
    منظورم اختلاف شدید و بیش از حد امتیاز بازیاس.منم دقیقا دارم به همین نکته اشاره میکنم.طرف ۲۰ داده و بعد گفته بازی متوسطی هست بازی متوسط نهایتا در بدترین حالت ۶۰ میشه امتیازش نه ۲۰

    0Thumb up 0Thumb down
 31. Geralt age گفت:

  به به من حرفی ندارم در مورد نمره دادنای اقای اقابابایی Rose Heart عزیز. با این که نمره چیز مهمی نیست
  https://gamefa.com/517052/darksiders-3-reviews-round-up/comment-page-1/#comment-1370853
  در این پست هم گفتم منتظر نمرات اقای اقابابایی هستم بخاطر این که همیشه درسترین نمره رو به تک تک نسخهای فرنچایزا میدین اقای اقابابایی.
  نمرش اگه کم یا زیاد داده بودین الان دوستان گیمفایی میگفتن که یا زیاد یا کم اما ۸۵ برای بازی DS واقعا حرف نداره و دارم دانلود میکنم Shy شب میرسه و بازیش میکنم Shy اگه روزیم حس کنم نمره مهمه اون وقت نمرهای گیمفا با قلم اقای اقابابایی بر تمامی سایتای دنیا سلطنت میکنه واسمون Rose Heart
  انشالله موفق و موفقتر باشی اقای اقابابایی Rose Heart غزیز مایی Kissed اینم هدیه از من برای از ته دلم برای اقای اقابابایی استاد بزرگ منتقدان.

  5Thumb up 0Thumb down
 32. aet گفت:

  آقا من نسخه یک و دو رو بازی نکردم. این رو تهیه بکنم یا اول برم سراغ نسخه های قبلی و داستان رواز اینترنت بخونم؟

  1Thumb up 0Thumb down
  • girl gamer گفت:

   تجربه یه بازی خیلی مهمه نه بری گوگل برو بازیشون کن ببین نسخه ی یک رو تا جایی که جنگ کشته میشه و میره نزده شورا اونجا بهتره نسخه ی دوم رو بازی کنی وقتی تموم کردی ادامه ی ۱ رو برو وقتی که مرگ بی گناهیه جنگ رو میخاد ثابت کنه یه شانس به جنگ داده میشه با این کارش و بعده ۱۰۰ سال ازاد میشه میره این ترتیب رو من بازی کردم

   2Thumb up 0Thumb down
 33. MetallicA گفت:

  نمره کاملا عادلانه هست
  بالاخره تونستیم نقد این بازی خفن و درجه یک رو ببینیم از شما
  امسال بنظر من بهترین سال از لحاظ بازی‌های عرضه شده در تاریخ بود. سال‌های آینده هم خیلی عالی هستن

  4Thumb up 1Thumb down
 34. mohsenj74 گفت:

  همون ظلمی که در حق توم رایدر کردن در حق اینم کردن … ممنون بابت نقدتون . به عنوان یه گیمر وقتی کسی در مورد بازی صحبت و خصوصا نقد میکنه تشخیص اینکه اون ادم چقدر از گیم حالیشه به مخاطب القاء میشه خوشحالم که جزو اون دسته صرفا نویسنده قرار ندارین

  4Thumb up 0Thumb down
 35. Tiva68 گفت:

  بازی از همه نظر بنظرم عالیه و این سبک مورد علاقمه جا داره یادی کنم از بازی که خیلیا باهاش خاطره دارن و خیلیام حداقل انتظار Remak بازیو میکشن. به امید روزی دوباری ryu hayabusa رو با بازی ninja giaden ببینم اللخصوص نسخه دوم که حسابی منو به وجد اورد.

  2Thumb up 0Thumb down
 36. ShadoWWolf2 گفت:

  خسته نباشی آقای سعید آقابابایی Rose نقد خیلی خوبی بود دقیقا عین حرفای دلم بود….من که به شخصه نمره هایی که یه سری عقده ای به ظاهر منتقد به این عنوان دادن رو پوچ حساب میکنم و حتما درآینده این بازی زیبا رو تجربه میکنم.

  6Thumb up 0Thumb down
 37. Amir sy گفت:

  داستان بازی به قدری خوبه که با اینکه من شوتربازم و هشتاد درصد بازیام شوتر بوده اگه متاش ۱۰ هم میشد من بازی میکردم فقط امیدوارم از نظر فروش بازی شکست نخوره تا شاهد نسخه بعدی و به طبع بعدیشم باشیم تا داستان کامل شه

  7Thumb up 0Thumb down
 38. AAACE گفت:

  واقعا خسته نباشید و دمتون گرم
  نمره رو کی داده کی گرفته، همش یه سری از بازی ها نمراتشون باید بالا باشه که نام نمیبرم. مثله بعضی از این استادای عقده ای هستن که به یه عده خاصی همش نمره خوب میدن
  یک هم بدن تاثیری نداره به این که بخوام بازی کنم یا نه…
  باشد که به مبارزه با ۷ گناه اصلی بروید، تازه از این نظر بازی ثواب هم دارد! Yes Yes

  2Thumb up 0Thumb down
 39. vergil2max گفت:

  خسته نباشید اقای اقابابایی.نقد خیلی خوب و در عین حال طولانی بود.البته کاش بازی را کامل می رفتید بعد نقد مینوشتید گرچه نقدهای شما همین جوریم خواندنی.
  بازی نمره خیلی خوبی از شما گرفته و تا جاییکه فهمیدم این بازیم از اون بازیاست که سلیقه ای مثل لرد اف فالان.اما بازم شک دارم جای نسخه های قبلی را بگیره برام
  در اخر باید بگم این جملتون را واقعا قبول دارم
  ….برخی شرکت ها مصون هستند و یک هاله مقدس دورشان است و همیشه ۹۷ و ۱۰۰ می شوند….جای بسی خوشحالی که خدای جنگ باگ و غیره تقریبا نداشت و منتقدا زوم کرده بودن روی دوربین بازی وگرنه اگه نصف اون بازی متای ۹۷ باگ و مشکل داشت مطمئنم بازی را با خاک یکسان میکردن.البته منظورم زلدا نیست چون بنظرم زلدا یک شاهکار محض بود

  1Thumb up 5Thumb down
 40. dante61 گفت:

  خیلی ممنون از نقد حرفه ای و منصفانه تون مثل همیشه وجود منتقد با انصافی مثل شما که عاشق واقعی بازی ها ست باعث دل گرمیه آقا سعید

  1Thumb up 0Thumb down
 41. SINA_PC_ گفت:

  به شکل عجیبی از با این بازی ارتباط برقرار نمیکنم!! ترجیح میدم وقتم رو پای این بزارم که مثلا Dark Souls 3 رو یه بار دیگه تموم کنم تا اینکه این بازی رو انجام بدم! Neutral

  1Thumb up 3Thumb down
 42. DeadSpace گفت:

  واقعا عالی نوشتی سعید جان ممنون، من کلا به نمره اهمیت نمیدم مهم اینه که اصالت بازی کردنمو به دلم و علاقه ام سپردم،نمره هیچی نیست (نمره = No)

  1Thumb up 0Thumb down
 43. DDR5 گفت:

  مثل همیشه عالی بود مقاله

  به شدت با نمرتون موافقم البته من شخصا از ساعت ۱۰ تا الان دارم بازی میکنم جوری محوش شدم که الان ابنجا ۴:۵۴ صبح و دوست ندارم از جام پاشم

  1Thumb up 2Thumb down
 44. DDR5 گفت:

  حالا بزارید من نقد خودمو بگم:
  اگه هنوز بازیرو نخریدید و یا قصد خریدش رو دارید شاید این چیزایی که من میگم به دردتون بخوره

  نشستم بازی کردم تقریبا شش ساعت و به این نتیجه رسیدم»

  اصلا از این بازی توقع یه بازی گرافیکی در حد و اندازه نسل هشت نداشته باشید
  یه چیزی که خیلی مهمه و یه جورایی ۵۰درصد باعث شد که بازی کنم داشتن زبان فارسی بود که برای من خیلی جالب بود و بازی که درباره هفت گناه کیبیره و این حرفاس باید انگلیسی توپ بلد باشی که تو این مورد زبان فارسی داره که واقعا عالیه
  مبازات خوبه و سرگرم کننده اس …یه موردی که به نظر من اصلا توئ این سبک جالب نبود این بود که اگر با باسی مبارزه کنید و کشته بشید دوباره باید از اخرین سیوی که کردید بیایید وباره مبارزه کنید که این بهنظر من اصلا برای سبک هکالب نیست………….لول اپ کردن و خرید ایتم این ها هم بد نیست ولی خیلی …………….

  نمیدونم چجوری بگم این بازی هم در سطح نسل هشت هست هم نیست به هر حال اگر قبل از خرید بازی دو ساعت بازی کرده بودم تو این شرایط با وجو.د بازیهای خیلی بهتر یه بازی دیگه میخریدم

  به هر حال مثل اینکه بازی ازب قفل امنیتی هم استفاده نمیکنه و میتونید اگر دوست دارید کرک بزنید چون به نظر من اصلا ارزش ۵۹ یورو رو نداره به هیچ وج

  2Thumb up 3Thumb down
 45. Prince_Arash گفت:

  نقدت عالی بود
  وقتی خوندمش معلومه شد که قشنگ بازی رو آنالیز کردی
  برای من یکی نمرات بازی که مهم نیست و میتونم بگم که سلیقه هر کس متفاوته
  بدون شک کسی که نسخه های یک و دو بازی تهیه کرده به فکر نسخه سوم هم خواهد افتاد
  با نقد عالی شما ترغیب شدم بازی رو تهیه کنم . بازم متشکرم ♥

  3Thumb up 0Thumb down
 46. TERIXA گفت:

  سوار Rampage شده و به مبارزه با ۷ گناه اصلی بروید، تازه از این نظر بازی ثواب هم دارد! ROTFL ROTFL ROTFL

  1Thumb up 0Thumb down
 47. arash.ar گفت:

  واقعا عالی هستش من که با دو نسخه ی قبلی زندگی کردم و اونارو یکی از بهترین بازی های هک اند اسلش میدونم نقد فوق العاده ای بود
  ممنون

  0Thumb up 0Thumb down
 48. poorya ps4 گفت:

  ممنون اقا سعید واقعا نقد خوبی بود من بعداز گاد اف وار ،دویل بهترین هکداند اسلش که بازی کردم دو نسخه قبلی دارک سایدر بود

  1Thumb up 0Thumb down
 49. shahzadeh2a گفت:

  یه سوال بازی تا اکران میشه نقدشو میزارین تو سایت چطور اینقدر سریع بازی رو به پایان میرسونین که نقدشم اینقدر سریع مینویسین ؟فقط از رو کنجکاوی میپرسم.مطمعنن تا بازی به آخر نرسه عیار بازی مشخص نمیشه چون پایان بازی یکی از مهمترین معیارهای تشخیص کیفیت بازیه

  1Thumb up 1Thumb down
 50. shahzadeh2a گفت:

  منم کلا با امتیاز دهی منتقدها مشکل دارم امتیاز دهیشون به فیلمها و بازیها کاملا مسخرس.به نظرم قدرت جذب مخاطب و ارتباط پیدا کردن گیم با پلیر مهمترین فاکتور یه بازین .مثلا از نظر من بازی فارکرای ۵ به طرز عجیبی با پلیر ارتباط برقرار میکنه من خودم انتظار یه بازی تکراری با گیمپلی تکراری رو داشتم اما همینکه شروع به بازی کردم تا تموم نشد پا نشدم

  1Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب
جستجو در سایت