گیفت کارت
گیفت کارت

تکمیل یکی از سخت‌ترین چالش‌های بازی Street Fighter V توسط یک کاربر نابینا

۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

به تازگی اعلام شده که یکی از سخت‌ترین مراحل و چالش‌های بازی Street Fighter V که برای کاربران عادی نیز بسیار دشوار است، توسط یک کاربر نابینا با موفقیت به اتمام رسیده است.

بدون تردید بسیاری از کاربران در طول انجام یک بازی ویدئویی، قصد دارند مهارت و توانایی خود را در این بازی افزایش بدهند تا بتوانند چالش‌های بیشتری را به اتمام برسانند و به اصطلاح به یک کاربر حرفه‌ای و همه فن‌حریف تبدیل شوند. بازی Street Fighter V: Arcade Edition نیز در دسته همین عناوین قرار می‌گیرد که کاربران با انجام بازی‌های مختلف و تجربه‌ی مسابقات متنوع، می‌توانند شاهد افزایش مهارت خود باشند. در جریان همین موضوع، سازندگان قبل‌تر یک ماموریت یا چالش جدید را برای بازی منتشر کردند که بسیار سخت به نظر می‌رسد و تکمیل کردن آن نیازمند دقت، مهارت و تمرکز بسیار بالایی است. در این چالش، کاربران باید به مبارزه با شخصیت ریو (Ryu) بپردازند که میزان سختی این مرحله، سطح The Master خواهد بود و تعداد زیادی از کاربران نتوانسته‌اند این ماموریت را با موفقیت به اتمام برسانند.

اما از سویی دیگر، یکی از کاربران این بازی که از کودکی علاقه‌ی بسیار زیادی به این مجموعه داشته، توانسته این چالش را با موفقیت تکمیل کند و جایزه نهایی را به دست آورد. نکته جالب این است که این کاربر کاملا نابینا بوده و از قدرت بینایی برخوردار نبوده است. درحالی که تکمیل این چالش برای بیشتر کاربرها بسیار سخت و دشوار است، این فرد توانسته آن را به اتمام برساند که اراده، توانایی و میزان علاقه‌ی وی را نشان می‌دهد که با تمرین‌های مکرر، یک کار غیرممکن را ممکن کرده است.

این فرد هلندی با نام کاربری BlindWarriorSven در ۶ سالگی به طور کامل قدرت بینایی خود را از دست داد و نابینا شد. اما از همان زمان علاقه‌ی خود را نسبت به بازی Street Fighter 2 نشان داد و توانست با توجه به صداگذاری‌ها و تمرکز برروی آن‌ها، به تجربه این اثر بپردازد. سپس با گذشت زمان، وی توانایی و مهارت خود را در این بازی افزایش داده و اکنون به یک بازیکن بسیار حرفه‌ای تبدیل شده و تمرین‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. قدرت وی تا جایی افزایش پیدا کرده که توانسته سخت‌ترین چالش جدید بازی Street Fighter V: Arcade Edition با تکمیل کند. کاربران برای دسترسی به این چالش، باید از طریق بخش Extra Battle اقدام کنند و ۱۰۰۰ فایت مانی (پول درون بازی) را خرج کنند تا به این مرحله دسترسی داشته باشند.

اما شاید جالب باشد که بدانید، چگونه این کاربر توانسته این مرحله‌ی چالش برانگیز را تکمیل کند. در ابتدا و برای اولین بار، وی این مرحله را با شخصیت کن (Ken) شروع کرده و اولین اقدام او، ضربات هوایی و پرش‌های مکرر بوده است. البته در این بین، با فن DP یا همان آپرکات از سوی ریو رو به رو شده است. سپس ریو می‌خواهد که با ضربات نشسته و لگدهای مختلف، شخصیت کن را ضعیف‌تر کند و موقعیت‌های مختلفی را برای اجرای یک کمبو بسیار قوی، فراهم سازد. ریو در ادامه حمله‌ها و ضربات هوایی این کاربر نابینا را دفع کرده و با استفاده از فن Critical Art، توانسته او را شکست دهد.

اما برای بار بعدی، این بازیکن تصمیم گرفت با تمرکز و دقت و البته با ریسک نکردن، مبارزه را شروع کند و تمامی حرکات را با برنامه‌ریزی برروی ریو انجام دهد. در ادامه، این تصمیم با موفقیت رو به رو شد و طی حرکات مختلف از جمله جاخالی‌های فراوان، دفاع شخصیت ریو شکسته شد و با یک غفلت از سوی او، کن کمبوهای مختلفی را برروی این شخصیت عملی کرد. پس از اتمام این کمبو، این کاربر نابینا شخصیت ریو را به گوشه‌ی صفحه منتقل کرد تا راه فراری نداشته باشد اما به علت بالا بودن میزان هوش مصنوعی برنامه‌ریزی شده برای این مرحله، ریو محل قرارگیری خود را تغییر داده و با استفاده از فن هادوکن، به سمت کن حمله‌ور می‌شود. البته در ادامه و با استفاده از جاخالی و پرش از روی هادوکن‌های ریو، کن توانست کمبو دیگری را در زمان باز بودن گارد این شخصیت، برروی وی عملی کند و در نهایت، پیروز مسابقه شود.

تمامی این جزئیات، بدون تردید نیازمند توانایی بسیار بالای خواهد بود که حتی کاربران معمولی نیز نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند. اما تمرین‌های مکرر کاربر BlindWarriorSven، با موفقیت رو به رو شد و یکی از سخت‌ترین چالش‌های این بازی، توسط وی به اتمام رسید.

بازی Street Fighter V: Arcade Edition در حال حاضر برای دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است و این نسخه توانست با نمرات بسیار خوبی رو به رو شود. نقد و بررسی بازی Street Fighter V از اینجا قابل مطالعه است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید