گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

[سینماگیمفا]: بررسی ۱۰ فیلم ژانر گانگستری

نقد و بررسی
[سینماگیمفا]: بررسی ۱۰ فیلم ژانر گانگستری

شخصیت گانگستریک نه به آری جامعه است. گانگستر معادل شهری همان کابوی است که در حال کلنجار رفتن با چالش‌ها و پیچیدگی‌های یک جامعه‌ی مدرن شهری در حال شکل‌گیری است. غالبا از ژانر گانگستری به عنوان تمثیلی از میل و آرزو و پیامد‌های بلقوه و فاجعه‌آمیز فردگرایی لجام گسیخته یاد می‌شود. گانگستر شخصیتی است ضداجتماع که سودای رویای آمریکایی در سر دارد، و تصویر سینمایی که از او نشان داده می‌شود، غالبا شخصیتی تراژیک است. کسی که می‌خواهد به هر ضرب و زوری شده، خود را از فرش به عرش برساند؛ ولی به دلیل معارض بودن منافع و خواسته‌هایش با جامعه و قانون سقوط می‌کند و عمری کوتاه دارد. ولی تکاپو و دست و پا زدنش برای مخاطبان سینما همیشه دراماتیک بوده، چرا که بسیاری از شخصیت‌های به یاد ماندنی و محبوب سینما جزء کاراکترهای فیلم‌‌های گانگستری بوده‌اند. تم فیلم‌های گانگستری غالبا حول بی رحمی، خود خواهی، سادیسم، خشونت بی پروا و کنترل نشده، خانواده و رابطه‌ی گانگستر با جامعه است. انتخاب فیلم‌ها در این نوشته با توجه به سلیقه نویسنده بوده و دلیلی بر بی اهمیت بودن یا نادیده انگاشتن بسیاری از فیلم‌‌‌های با ارزش و معروف ژانر گانگستری نیست.

بررسی ۱۰ فیلم ژانر گانگستری

12345678910(3 رای, میانگین آرا 7٫00 از 10 )
Loading...
نظرات

  1. گفت:

    والا اکه اونا فیلم گانگستری بودن پس SNATCH_MOBSTER_LEGEND_ONCE UPON TIMI IN AMERICA _SCAR FACE_BLACK MASS_OUTSIDER _PUBLIC ENEMIES چی بودن ؟ متاسفانه لیست شما بی اعتباره چون فیلمهاتون از خشونت گنگسترها خیلی دوره

    6Thumb up 5Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت