گیفت کارت
گیفت کارت

سرورهای بازی Just Survive غیر فعال شد

۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده که سرورهای بازی Just Survive غیر فعال شده و این اثر دیگر در دسترس کاربران نخواهد بود.

روند کاهشی بازیکنان یا استقبال بد کاربران از یک بازی آنلاین، یکی از نگرانی‌های سازندگان از بازی خود است. در جریان همین موضوع، خاموش شدن سرورهای یک بازی زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران آن تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده باشد و دیگر خواستار تجربه کردن آن نباشد. برخی از این بازی‌ها با انجام کارهای مختلفی مثل عرضه‌ی به‌روزرسانی‌های مختلف، محتویات رایگان و رویدادهای هیجان انگیز، کاربران را جذب کرده و محبوبیت گذشته‌ی خود را به دست می‌آورند. از مهم‌ترین این بازی‌ها می‌توان به عنوان For Honor اشاره کرد.

اما برخی دیگر، در این راستا فعالیت خاصی انجام نمی‌دهند و ما در نتیجه، شاهد به فراموشی سپرده شدن آن‌ها خواهیم بود. یکی از این عناوین، بازی Just Survive است که به تازگی، تیم سازنده‌ی آن یعنی استودیو دی بریک گیمز (Daybreak Games) که عنوانی مثل H1Z1 را در کارنامه خود دارد، اعلام کرده که سرورهای این بازی برای همیشه غیر فعال خواهد شد. با اینکه در حال حاضر این بازی از طرفداران زیادی برخوردار نیست، اما خبر خاموش شدن سرورهای آن برخی از بازیکنان را ناراحت کرد. البته روند محبوبیت این بازی با مشکلات زیادی مواجه بود و در ابتدا، این اثر فقط از دو حالت با محوریت بقا برخوردار بود. سپس با توجه به استقبال بازیکنان، یک حالت بتل رویال با نام H1Z1 به این بازی اضافه شد که بیشترین میزان بازیکنان را به خود اختصاص داد. با استقبال ویژه‌ی کاربران از این حالت، سازندگان تصمیم گرفتند که این بازی را به دو قسمت مجزا و جداگانه با عناوین H1Z1: Just Survive و H1Z1: King of the Kill تقسیم کنند.

بازی محبوب H1Z1: King of the Kill به طور خلاصه‌تر با نام H1Z1 شناخته می‌شود و از طرفداران زیادی برخوردار است. از طرفی دیگر نیز بازی H1Z1: Just Survive در بین کاربران با نام کوتاه Just Survive شناخته می‌شود و با گذشت مدت زمانی، محبوبیت هر دو اثر کاهش یافت. تا زمانی که سازندگان تصمیم گرفتند که بازی H1Z1 را به طور رایگان در دسترس کاربران پلی‌استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی قرار دهند. بدون تردید این عمل، یک راه نجات کاملا منطقی و مطمئن برای سازندگان بود تا بتوانند از شکست بزرگ اثر خود، جلوگیری کنند. در ادامه، نام این بازی به Z1 Battle Royale تغییر پیدا کرد و محتویات مختلفی برای آن منتشر شد تا بازیکنان با روند تکراری گیم‌پلی مواجه نشوند. قصد اصلی سازندگان، این بود که بتوانند به طور هم‌زمان از هر دو بازی حمایت کنند اما بی‌توجه‌ای بیشتر به بازی Just Survive، باعث شد تا کاربران از این عنوان پشتیبانی نکنند.

با این حال، تیم سازنده‌ی بازی اعلام کرد که سرورهای بازی آنلاین Just Survive برای همیشه غیرفعال خواهد شد و هیچ پشتیبانی از طرف این تیم برای بازی یاد شده، صورت نخواهد گرفت. اما با این حال، به نظر می‌رسد که سازندگان و استودیوهای دیگر، هنوز به محبوبیت و ایده‌ی کلی این اثر امیدوار هستند و قصد دارند تا دوباره جانی تازه به آن منتقل کنند. از بزرگ‌ترین سازندگانی که به Just Survive علاقه‌مند است، می‌توان به استودیو NantG Mobile اشاره کرد که در گذشته بازی EverQuest Mobile را منتشر کرد و اتفاقا، در روند ساخت بازی Just Survive به سازندگان کمک کرده است. تیم سازنده‌ی اصلی این بازی در رابطه با این موضوع اعلام کرد:

دوران فعالیت Just Survive به پایان رسیده و ما از این اثر پشتیبانی نخواهیم کرد. شاید بتوانیم از طریق مذاکراتی که با دیگر همکارانمان انجام می‌دهیم، پشتیبان تازه برای این بازی پیدا کنیم تا باری دیگر به دست کاربران برسد. NantG Mobile که در ساخت این بازی به ما کمک کرد، از مهم‌ترین خواهان این اثر به شمار می‌رود و به نظر می‌رسد که قرار است این بازی را زنده کند. البته هنوز هیچ فعالیت خاصی در این رابطه، صورت نگرفته است.

در حال حاضر سرورهای بازی Just Survive برای همیشه خاموش شده و کاربران دیگر اجازه‌ی دسترسی به آن را نخواهند داشت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید