تعطیل شدن دو مجله GamesMaster و GamesTM

۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۰

به تازگی اعلام شده که دو مجله‌ی قدیمی و پرطرفدار GamesMaster و GamesTM تعطیل شده و به نظر می‌رسد که دیگر از لحاظ مالی، برای شرکت ناشر سودآور نیستند.

به طور کلی، مجلات به خصوص در صنعت بازی‌های ویدئویی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در هر کشور و در هر نقطه از جهان، شاهد انتشار این مجلات هستیم. در بسیاری از آن‌ها، می‌توانیم مروری بر اخبار جدید بازی‌ها داشته و یا نقد و بررسی چندین اثر تازه را مطالعه کنیم. یکی از قدیمی‌ترین مجله‌ها در این صنعت، مجله‌ی GamesMaster بوده که برای اولین بار در ماه ژانویه سال ۱۹۹۳ کار خود را آغاز کرد و توانست در آن زمان، طرفداران زیادی را برای خود جمع‌آوری کند. شرکت بزرگ فیوچر (Future) کمی بعد از تاریخ ذکر شده، حق امتیاز این مجله را خریداری کرد و سپس برای خرید مجله‌ی GamesTM اقدام کرد. این مجله نیز برای اولین بار از سال ۲۰۰۲ توانست تا نخستین نسخه‌ی خود را به کاربران ارائه دهد و در حال حاضر از معتبرترین مجلات دنیا شناخته می‌شود.

اما به نظر می‌رسد که با توجه به گذشت مدت زمان زیادی از سابقه‌ی این مجلات و هزینه‌های مختلف مربوط به انتشار و گردآوری آن‌ها، شرکت فیوچر نگاه مثبت و تجاری به آن‌ها نداشته و تعطیلی هردو مجله را تایید کرده است. در واقع آخرین شماره از هردو مجله که گویا قصد دارند برای همیشه با کاربران خداحافظی کنند، در تاریخ ۱۰ آبان ماه سال ۱۳۹۷ (۱ نوامبر سال ۲۰۱۸) به دست کاربران خواهند رسید و موضوعات مختلف و متفاوتی از جمله بازی‌های آینده را بررسی خواهند کرد.

یکی از مدیران شرکت بزرگ فیوچر در رابطه با تعطیلی این دو مجله، توضیح داد:

در حالی که شرکت فیوچر بهترین عملکرد و پشتیبانی را از این مجلات داشته، اما GamesMaster و GamesTM دیگر از لحاظ تجاری و سودآوری موفق نیستند و نمی‌توانند تا انتظارات ما را برآورده کنند. البته این نکته، یکی از سخت‌ترین تصمیماتی بود که ما در چند سال اخیر گرفتیم اما تمامی عوامل در شرکت ما، با این نظر موافق هستند. ما به وجود این مجلات موفق افتخار می‌کنیم.

در ادامه می‌توانید دو تصویر از مجلات GamesMaster و GamesTM را مشاهده کنید:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Cell گفت:

  واقعا از کار بیکار شدن افراد حالا هر کجای دنیا که باشه واقعا ناراحت کننده هست البته این جریان زمانی دارای اهمیت میشه که خود شما این جریان بیکار شدن رو طی کرده باشین Smug

  0
  0
 • Hamid1376 گفت:

  یادش بخیر وقتی دوم دبیرستان بودم مجله بازی رایانه(اگ اشتباه نکنم)رو میگرفتم در کنار مجله های بازی نما و دنیای بازی.یادش بخیر چ مجله ای بود لحظه شماری میکردم تا بیاد.یکی از بهترین مجله ها بود یادم نمیره تو یکی از مجله هاشون نوشته بودن ک سود مجله ب حدی رسیده ک نمیشه باهاش ی جفت کفش خرید و بعد از چند ماه دگ خصوصی شد مجله.یاد اون پوستر هاشون افتادم چقدر عالی بود زندگی چ زود میگذره Grin
  قدر این لحظه هاتون رو بدونید و ازشون استفاده کنید حتی اگ تو ایران باشید
  (در گوشه ای از اتاق اشک هایش را پاک میکند)

  0
  0