حماسه‌ای جدید از سی‌دی‌پراجکت‌رد | نقدها و نمرات Thronebreaker: The Witcher Tales

۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰

در نسل هشتم کمتر بازی پیدا می‌شود که به موفقیت و محبوبیت بازی Witcher 3 دست پیدا کرده باشد. عنوانی که توسط استودیو‌ی لهستانی سی دی پراجکت رد (CD Project Red) توسعه یافت و پس از انتشار موفقیت‌آمیز بازی، دو نسخه‌ی فرعی به نام‌های Gwent و Thronebreaker: The Witcher Tales نیز که در دنیای این عنوان روایت می‌شدند معرفی شد. امروز نقدها و نمرات بازی Thronebreaker: The Witcher Tales منتشر شده است و به اتفاق یکدیگر نگاهی کامل به نظر منتقدین نسبت به این بازی می‌اندازیم.

در صورت تجربه‌ی بازی Witcher 3 حتما با مینی‌گیم بسیار محبوب Gwent آشنایی دارید. محبوبیت این بازی به حدی زیاد بود که استودیو‌ی سازنده تصمیم گرفت عنوانی مستقل از سری Witcher برای این مینی‌گیم تولید کند و آن را در قالب یک بازی کامل به بازی‌بازان ارائه دهد. بخش تک‌نفره‌ی بازی Gwent خود تبدیل به یک عنوان مستقل شد و امروز شاهد بازی Thronebreaker: The Witcher Tales هستیم. بازی که داستان آن در دنیای سری عناوین Witcher روایت می‌شود ولی سبک بازی به کلی با عناوین اصلی تفاوت دارد. گیم‌پلی بازی آمیزه‌ای از کاوش، پازل و مبارزات کارتی است. داستان بازی نیز حول شخصیت Meve روایت می‌شود که شاهد اشاره‌های کوچکی به او در سه‌گانه‌ی Witcher بودیم. اینطور که به نظر می‌رسد سی دی پراجکت رد قصد دارد تا نام خود را جزو استودیو‌هایی ثبت کند که سبک بازی برایشان تفاوتی ندارد و در هر حالتی یک شاهکار به بازی‌بازان ارائه می‌دهد. در قسمت زیر به مرور نقدهای منتشر شده از این عنوان می‌پردازیم.

۱۰/۱۰ :GamesRadar+  

آمیزه‌ای شگفت‌انگیز از داستان‌سرایی مدرن و مبارزات استراتژی کارتی، بازی Thronebreaker: The Witcher Tales را به یک بازی نقش‌آفرینی منحصر به فرد در نوع خود تبدیل می‌کند.

۹٫۲/۱۰ :The Games Machine

بازی Thronebreaker: The Witcher Tales این سبک را یک قدم به جلو برده و آن را عمیق‌تر کرده است.

۹/۱۰ :GameSpot

داستان‌سرایی عالی و کاراکترهای باورپذیر، خاطره‌ی تجربه‌ی بازی Gwent و شیرینی آن را در قالب یک عنوان تک‌نفره دوباره به ما یادآور می‌شود.

۹/۱۰ :Gamer.no

بازی Thronebreaker: The Witcher Tales یک موفقیت دیگر برای استودیو سی دی پراجکت رد است. این استودیو با ساخت دنیایی غنی، موسیقی‌های شگفت‌انگیز و گیم‌پلی کارتی آمیخته به عناصر نقش‌آفرینی، عنوانی را به ما ارائه می‌دهد که بسیار متفاوت‌تر از چیزی است که ما به طور معمول عادت به تجربه‌ی آنان هستیم.

۹/۱۰ :IGN Spain

Thronebreaker: The Witcher Tales مخلوطی عالی از هنر، داستان و گیم‌پلی بی‌نظیر است. عنوانی که در هرکدام از حیطه‌های ذکر شده در بالاترین سطح ممکن قرار دارد. اکنون Meve شخصیت جدید، فوق‌العاده و خفن دنیای Witcher محسوب می‌شود.

۹/۱۰ :Critical Hit

بازی Thronebreaker: The Witcher Tales در همین ابتدای کار، خود را به عنوان الگوی این ژانر معرفی می‌کند. تناسب عناصر نقش‌آفرینی و گیم‌پلی اعتیادآور با داستان‌سرایی فوق‌العاده، عنوانی را تولید کرد که از تمامی انتظارات ما بهتر بود. اگر از طرفداران سری Witcher نبودید شاید قسمت‌های فوق‌العاده‌ای در داستان وجود داشته باشد که برای شما خیلی جذاب به نظر نرسد ولی از طرفی دیگر گیم‌پلی بازی این  موضوع را پوشش می‌دهد و کاملا نگرانی را در این حیطه از بین می‌برد.

۸٫۳/۱۰ :GameStar 

طراحی مراحل بازی شما را یاد عناوین قدیمی این سبک می‌اندازد و مراحل بازی نیز گاهی اوقات کشش خود را از دست می‌دهند. با این حال، ما بازی Thronebreaker: The Witcher Tales را به تمامی طرفدارن سری Witcher توصیه می‌کنیم. من برای به پایان رساندن داستان این عنوان به قدری ذوق داشتم که دو شب پیاپی و تنها با ۳ ساعت خواب، بازی را به پایان رساندم. چه چیز دیگری از یک بازی می‌خواهید؟

۸٫۳/۱۰ :SpazioGames

بازی Thronebreaker: The Witcher Tales بدون اغراق یک عنوان نقش‌آفرینی عالی به همراه مبارزات کارتی تحسین برانگیز است.

۸٫۱/۱۰ :PC Gamer

داستان سحرآمیز و گیم‌پلی عالی، باعث می‌شود که بازی در طول بخش داستانی طولانی خود برای شما احساس تکراری شدن را به وجود نیاورد.

۸/۱۰ :Eurogamer Italy

امروز می‌توانیم بازی Thronebreaker: The Witcher Tales را تعریف کنیم: یک نسخه‌ی فرعی عالی از دو سری محبوب Gwent و Witcher.

۸/۱۰ :۴Players.de

دنیای بازی بسیار عالی به نظر می‌رسد و هر کارت با انیمیشن مخصوص خود تزیین شده است. اگر به دنبال یک بازی کارتی عالی هستید، این عنوان برای شما است.

۷٫۷/۱۰ :Merlin’in Kazanı

اگر بازی‌های داستان محور با گیم‌پلی کارتی را دوست دارید، از بازی Thronebreaker: The Witcher Tales نیز لذت خواهید برد.

۷/۱۰ :PCGamesN

Thronebreaker: The Witcher Tales تلاش می‌کند که یک بازی کارتی باشد ولی به دلیل دنیا و محتوای این عنوان، بیشتر به یک نسخه از سری بازی‌های Witcher شباهت دارد.

 

Thronebreaker: The Witcher Tales در چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ (۲۴ اکتبر ۲۰۱۸) برای رایانه‌های شخصی و در سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ (۴ دسامبر ۲۰۱۴) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید