سازندگان The Division با مباحث سیاسی در بازی‌ها مخالف هستند

۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵

بازی‌های ویدئویی می‌توانند پیام آور محتویات و بحث‌های فراوان و گوناگونی باشند؛ مواردی که ممکن است منجر به اختلافات و بیان شدن غیرضروری یک سری موضوعات در جامعه کاربران شده و هدف بازی را به کل منحرف می‌کنند.

الف کندلیوس (Alf Condelius) به عنوان مدیر عملیات یوبی‌سافت مَسیو (Ubisoft Massive)، استودیویی که عنوان شناخته شده The Division را در کارنامه دارد، مدعی است آن‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا از موضوعات “علنا سیاسی” در بازی‌ آن‌ها دوری شود.

وی در یک کنفرانس مربوط به بازی‌های ویدئویی در کشور سوئد گفته است که استودیو از تفسیرهای کاربران فاصله می‌گیرد.

این یک تعادل است زیرا ما نمی‌توانیم در بازی‌هایمان علنا سیاسی باشیم. این یک جهان و دنیا بوده که برای بازی‌بازان خلق شده تا در دنیایی که به مرور در حال تباه شدن است آن‌ها یادبگیرند فرد خوبی باشند.

ولی مردم دوست دارند که برداشت‌های سیاسی انجام دهند و از آنجایی که ما در جبهه‌های سیاسی خاصی قرار نمی‌گیریم، از این مسائل تا حد امکان فاصله خواهیم گرفت.

متاسفانه اگر بخواهم صادقانه بگویم این موضوع برای تجارت هم بد است. از آن‌جایی که مردم می‌خواهند تفسیرهایشان را از دنیایی بدهند که توسط ما خلق شده است و حقایقشان را در فانتزی ببینند که ما درست کرده‌ایم، ما مشغول بحث‌هایی با کاربران هستیم و این موضوع ادامه پیدا خواهد کرد.

این صحبت‌ها کاملا با بازی The Avatar در تضاد هستند که توسط یوبی‌سافت مَسیو ساخته می‌شود با این وجود کندلیوس مدعی است که این موضوع برای بازی نامبرده انکار ناپذیر خواهد بود اما هنوز نمی‌خواهد که به بازی‌بازان گفته شود با عناوینی مانند The Avatar موضع‌های سیاسی به خود بگیرند.

بازی The Avatar که بر اساس فیلم‌سینمایی با همین عنوان در دست ساخت است فعلا تاریخ مشخصی برای عرضه ندارد اما Tom Clancy’s The Division 2 در ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ (۱۵ مارس ۲۰۱۹) برای پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • kiya_rb گفت:

  فقط بگو از لحاظ تجاری ضربه می خوریم دیگه چرا می بافی

  0
  0
 • Senatorbigy گفت:

  نسخه ی یکش که شاهکار بود واسه من و هنوزم هم گاهی بازیش میکنم اما اگه یه پولی دستمون رو گرفت این نسخه رو هم تجربه میکنیم In Love Wink In Love tnxxx

  0
  0
 • PERSIAN NAZI گفت:

  این تام کلنسی ۷۴ سال پیش مرده .بازیهاشون عجیب بی محتواست .پول دوشی میکنند .خیلیهاهم با کله میرن میخرن شاید کسی باور نکنه هیچ کدام از این یوبی ها رو حتی دست هم نزدم و نمیدانم چی داره که اینقدر خواهان داره همشونو باید پول بدی تا برنده بشی

  0
  0
  • Hamid1376 گفت:

   لازم ب ذکره ک تام کلنسی سال۲۰۱۲ از دنیا رفت ولی من مخالف این حرفشون هستم بیشتر بازی های شرکت یوبی سافت بوی سیاست یک طرفه داره ک همین باعث هایپ کردن گیمرا هم میشه من این کارشون رو ن تایید میکنم ن رد ولی درکل جالب نیس

   0
   0
   • PERSIAN NAZI گفت:

    ۲ تا تام هست یکی تو گذشته دور مرده و یکی چند سال پیش ولی جالبه که این دومی اثار اولی رو ادیت کرده و میگن اسمش رو هم بخاطر همون عوض کرده .در کل جفتشون مفت گرانن و فقط برای امریکاست اثارشون یه جورای جنگ روانی و عرق ملی درست میکنن و جالبه که هردو از افسرهای وزارت دفاع USA بودند.باز ممنون اگه نمیگفتید منم نمیرفتم دربارش بخونم و فکر میکردم فقط یکی هست خیلی ممنون

    0
    0
 • Y PS گفت:

  ببین کی این حرفو میزنه؟! Neutral
  سیاسی ترین بازی هارو یوبی سافت میسازه…دیویژن ۲ هم دوستان یادشونه که علامت پرچم ایران تو تریلر معرفی بازی بود!

  0
  0