وسترن رباتیک! | نقد و بررسی بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented از بازی The Surge

۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰

این مطلب را در ابتدا با صحبتی در مورد بازی اصلی Surge که می خواهیم امروز آخرین بسته الحاقی اش را بررسی کنیم آغاز می کنیم تا ابتدا بیشتر با کلیت این عنوان اشنا شوید. بعد از تجربه چیزی در حدود ۵۰ ساعت تنها در بار اول بازی The Surge: Complete Edition و چهار بار تجربه پشت سر هم و بی وقفه این بازی و گرفتن تروفی پلاتینیوم آن باید بگویم اگر تا امروز ذره ای شک داشتم که افراد توانمند استودیو Deck 13 برترین و هنرمندترین طرفداران میازاکی و آثارش هستند، دیگر بعد از تجربه این بازی و خاطره ای که از Lords of the Fallen دارم، همین مقدار شک را نیز ندارم و باید بگویم افراد هنرمند این استودیو به معنای واقعی مشخص است که عاشق میازاکی و سری سولز هستند و از آن مهم تر این که چقدر حرفه ای و عالی بلد هستند عناوینی با ساختار این سری بسازند ولی با شخصیتی کاملا مجزا و خاص. تازه در بازی Lords of the Fallen فضای بازی تا حدودی همان دنیای فانتزی و هیولاهای مخوف و مبارزات شمشیری سری سولز بود ولی دیگر در بازی The Surge و مخصوصا در نسخه کامل و همراه با دی ال سی آن واقعا کولاک کردند و کیفیت این بازی به خاطر این که کلا فضای پیشرفته و کاملا مخالف سولز را دارد، ولی دقیقا یک بازی با روح سولز است، خیلی خیلی بالاتر از بازی قبلی آن هاست و بگذارید خیالتان را راحت کنم و این طور بگویم که اگر شخص آقای میازاکی می خواست ساختار سولز را به یک دنیای مدرن و پیشرفته و تکنولوژیک ببرد و یک بازی با این فضا برای طرفداران سولز بسازد، تقریبا از همه نظر یک بازی مثل The Surge: Complete Edition خلق می کرد البته با باس های خیلی بیشتر که کمبود این باس ها و کمبود تنوع دشمنان (البته در مقایسه با سولز) و برخی المان های طراحی محیط، نقطه ضعف اساسی The Surge در مقایسه با شاهکارهای سولز بود.

اکنون بهترین وقت ممکن برای خرید نسخه کامل بازی Surge با هر دو بسته الحاقی جذابش است برای کسانی که هنوز سراغ این بازی نرفته اند

The Surge عنوانی اکشن نقش‎آفرینی بود که در نسل هشتم برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه های شخصی منتشر گردید و توسط استودیو Deck 13 ساخته شده است. سازندگانی که همان طور که اشاره شد قبلا با الهام از سری سولز و البته با همکاری CI interactive یک بازی معرکه به نام Lords of the Fallen خلق کرده بودند که البته بدجوری حقش را خوردند و جالب است بدانید که در مورد بازی The Surge نیز تقریبا همین اتفاق رخ داد و باز هم نمرات بازی در سطح کیفیتش نبود. به شخصه همان طور که قبلا خدمتتان عرض کرده ام اعتقاد دارم بازی که ضعیف است باید نقد شود و ایراداتش گفته شود و امتیاز هم از آن کسر گردد و بر عکس عنوانی که قوی و قدرتمند است هم بایستی نقد شود و به حق خود که امتیازات عالی است برسد، ولی صحیح نیست که عنوانی خوب و زیبا بیش از حد سختگیرانه و متفاوت با دیگر بازی‌ها نقد شود و به دلایل نه چندان حرفه‎ای یا به دلیل این که مثلا سازندگان آن بازی‎های بزرگی در آن سبک نساخته‎ اند و نامشان چندان پرآوازه نیست، امتیاز آن کسر گردد.

دوئل رباتیک!

از همان زمان که اولین ویدئوهای معرفی The Surge منتشر شد و گیم‎ پلی آن را مشاهده کردیم، نوید عنوانی خوب و قدرتمند را داد. مشخص بود که بازی سری پرطرفدار سولز را به عنوان منبع الهام خود قرار داده است ولی از همه لحاظ نسبت به آن متفاوت عمل کرده است و چه از نظر گرافیکی و چه فضاسازی و دنیای بازی، تقلیدی از سری سولز به شمار نمی‌رود. این بازی زیبا که قصد داریم امروز در مورد بسته الحاقی جدیدش با نام The Good, the Bad, and the Augmented صحبت کنیم در زیرشاخه عناوین الهام گرفته از سری سولز قرار می‌گیرد و اتفاقا یکی از ۲-۳ بازی برتر سولز لایک که تاکنون ساخته شده است می باشد، لااقل از نظر بنده. این عنوان المان‌های جذاب و زیبای سری سولز را با المان هایی مختص خود بازی در راستای خلق یک بازی جذاب استفاده کرده است که تاکید ویژه‌ای دارد بر مبارزات سخت و دشوار. The Surge در تک تک بخش های و المان های خود به ما نشان می دهد الهام گرفتن و عشق داشتن به یک سری، یک تکته منفی نیست. اما باید به معنای واقعی کلمه، فقط “الهام و الگو گرفتن” باشد و وارد حوزه تقلید نشود و شخصیت مجزای خود را حفظ نماید.

شخصیت اصلی بازی یعنی وارن در این بسته الحاقی باید از اتاق ها یا مراحل مرگبار تست های یک دکتر دیوانه به نام  Dr. Rischboter که دشمن اصلی شما در این بسته است عبور کند و این بخش ها همگی تحت تاثیر عشق و علاقه دکتر دیوانه داستان، کاملا با فضایی شبیه به دوران غرب وحشی خلق شده است.

در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented به یک بخش جدید از CREO facility می رویم که در واقع یک آزمایشگاه کنترل کیفی ( Quality Assurance)  است و خلق شده تا تکنولوژی این کمپانی را به بالاترین سطح ممکن برساند. شخصیت اصلی بازی یعنی وارن در این بسته الحاقی باید از اتاق ها یا مراحل مرگبار تست های یک دکتر دیوانه به نام  Dr. Rischboter که دشمن اصلی شما در این بسته است عبور کند و این بخش ها همگی تحت تاثیر عشق و علاقه دکتر دیوانه داستان، کاملا با فضایی شبیه به دوران غرب وحشی خلق شده است. حتما می دانید که اصلا و ابدا نباید به دنبال داستان غنی و پیچیده با شخصیت هایی پرتعداد و چندوجهی در یک بسته الحاقی گیم پلی محور باشید.

یکی بهترین خصوصیات عناوین Deck 13 طراحی زره ها و لباس های آنها در بازی هایشان است که واقعا شاهد ست های لباس با ابهت و جذابی در عناوین این سازنده هستیم.

در واقع The Good, the Bad, and the Augmented از نظر داستان و روایت اصلا حرفی برای گفتن ندارد و خب اصلا نمی خواسته هم داشته باشد و ادعایی هم نکرده است. اما بالاخره دلیل هم نمی شود که چون یک بسته الحاقی است دیگر بی خیال ضعف وحشتناک داستانش شویم و از آن نمره ای کم نکنیم زیر دیده ایم بسته های الحاقی کوچکی را که یک داستان خوب و جذاب در حد خوشان را به بازیباز منتقل کرده اند. البته از یک نکته اصلا نباید گذشت. الحق والانصاف شخصیت Dr. Rischboter  خیلی جذاب و خوب طراحی شده و از عمق و پیچیدگی کافی بهره مند است و کاملا یک آنتاگونیست قدرتمند محسوب می شود که دیالوگ ها و صحبت های جالبی را در بازی مطرح می کند و گوش دادن به صحبت هایش ابدا آزار دهنده نیست.

از لحاظ بصری باید گفت بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented بسیار عالی و قابل قبول عمل کرده است و شما را به خوبی به دل فضای غرب وحشی و فیلم های وسترن می برد اما با یک تفاوت بزرگ؛ آن هم این است که این وسترن ما از نوع رباتیک است! یعنی مثلا یک سایبورگ وسترن در حال قدم زدن در محیطی شبیه سازی شده به سبک غرب وحشی است!

خلاقیت چیز خیلی خوبی است (نه بابا؟!!) و اگر ذره ای از آن در یک بازی دمیده شود می تواند آن را نجات دهد. اگر این خلاقیت در یک بسته الحاقی باشد که دیگر چه بهتر و دم سازندگانش گرم! سازندگان بازی Surge بعد از انتشار بازی اصلی و دی ال سی نخست آن که از همان قوانین بازی اصلی پیروی می کرد تصمیم گرفتند تا قبل از انتشار نسخه دوم سری مقداری خلاقیت به خرج دهند و دی ال سی جدید سری را با فضایی کاملا متفاوت و با امکان تغییر قوانین بازی کردن توسط بازیباز بسازند و نکته جالب و خلاقانه این بسته هم بردن فضای تکنولوژیکی کاملا پیشرفته بازی surge به فضای غرب وحشی و اتمسفر فیلم های وسترن است! در دنیای بازی ها دیده بودیم که آخرالزمان به عصر حجر برود (در هورایزن) ولی وسترن رباتیک در دنیای بازی ها هرگز ندیده بودیم که حالا به لطف یک دکتر دیوانه و عشق وسترن در دنیای Surge که دشمن اصلی شما در این دی ال سی است، آن را هم دیدیم!

کلیت مبارزات بازی در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented مانند بازی اصلی است و شدیدا بر پایه تمرکز، دقت بسیار بالا، سرعت عکس العمل، و البته صبر و تاکتیک بنا شده اند. مبارزاتی نه چندان سریع با دشمنانی که ضعیف ترین و معمولی ترین آن ها می تواند در صورت تمرکز نداشتن شما، کارتان را با دو یا سه ضربه تمام کند و البته سیستم پاداش و جزای بسیار لذتبخش و جذاب که بازیباز را پای بازی نگاه می دارد.

در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented  یک محیط کلی جدید در قالب یک آزمایشگاه کنترل کیفی (با امکان تغییر قوانین در Chamber های چالش) به بازی اضافه شده و چندین دشمن جدید و حدود ۳۰ قطعه سلاح و زره جدید که تعداد فوق العاده ای است و آیتم های جذاب و چند باس فایت جدید نیز در بازی قرار داده شده اند که این محتوای جدید را تبدیل به یک دی ال سی کاملا ارزشمند می کند که البته بهتر است آن را در قالب نسخه کامل بازی بخرید یعنی با بازی اصلی و دی ال سی اول. کلیت مبارزات بازی در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented مانند بازی اصلی است و شدیدا بر پایه تمرکز، دقت بسیار بالا، سرعت عکس العمل، و البته صبر و تاکتیک بنا شده اند. مبارزاتی نه چندان سریع با دشمنانی که ضعیف ترین و معمولی ترین آن ها می تواند در صورت تمرکز نداشتن شما، کارتان را با دو یا سه ضربه تمام کند و البته سیستم پاداش و جزای بسیار لذتبخش و جذاب که بازیباز را پای بازی نگاه می دارد.  در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented سازندگان تنوع خاصی به گیم پلی بخشیده اند آن هم با تغییر ساختار گیم پلی بازی نسبت به بازی اصلی و دی ال سی اول.

در بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented  یک محیط کلی جدید در قالب یک آزمایشگاه کنترل کیفی به بازی اضافه شده و چندین دشمن جدید و حدود ۳۰ قطعه سلاح و زره جدید که تعداد فوق العاده ای است و همینطور آیتم های جذاب و باس فایت های جدید نیز در بازی قرار داده شده اند

به این شکل که در این بسته الحاقی شما باید از اتاق ها یا بهتر است بگویم از بخش ها یا Chamber های چالش های مختلف Dr. Rischboter رد شوید و جان سالم از مبارزات و باس ها به در ببرید. حالا نکته اینجاست که شما می توانید قوانین این اتاق ها را در راستای سخت تر کردن و آسان تر کردنش مقداری تغییر دهید که از ۴ تا ۱۶ عدد Modifier برای این بخش ها وجود دارد که هر چقدر بیشتر از آنها استفاده کنید و کار خود را برای رد شدن از اتاق سخت تر کنید، پاداش خیلی بیشتری می گیرید و این گونه بازی کلی ارزش تکرار پیدا می کند زیرا که می توانید یک اتاق چالش را به چندین شکل مختلف با قوانین گوناگون Modify کنید و قدرت خود را بسنجید که تا چه درجه ای می توانید از این چالش ها جان سالم به در ببرید. این نکته که کاملا روند و ساختار گیم پلی را نسبت به بازی اصلی تغییر داده است فکر خوب و هوشمندانه ای از سوی سازندگان برای بخشیدن تنوع بیشتر به بازی بوده است تا با این بسته الحاقی بازیبازان را دوباره به حال و هوای این عنوان برگردانند تا آماده عرضه نسخه دوم سری باشند.

در زمینه طراحی محیط ها این دی ال سی وضعیت بهتری از بازی اصلی دارد و حس و فضاسازی متنوعی را در قالب طراحی محیط هایی با حال و هوای وسترن به بازیباز منتقل می کند و بر خلاف بازی اصلی که اغلب در آن شاهد محیط های صنعتی و تقریبا ساده بودیم و زیاد تکرار می شدند، در The Good, the Bad, and the Augmented از این نظر شاهد پیشرفت هستیم.

از لحاظ بصری باید گفت The Good, the Bad, and the Augmented بسیار عالی و قابل قبول عمل کرده است و شما را به خوبی به دل فضای غرب وحشی و فیلم های وسترن می برد اما با یک تفاوت بزرگ؛ آن هم این است که این وسترن ما از نوع رباتیک است! یعنی مثلا یک سایبورگ وسترن در حال قدم زدن در محیطی شبیه سازی شده به سبک غرب وحشی است! نکته خیلی خیلی جذاب در بخش بصری بازی، طراحی هنری زره ها و لباس ها و سلاح های جدید اضافه شده به بازی در این بسته الحاقی است که در تصاویر برخی را می بینید و دقیقا به سنت بازی اصلی، در این دی ال سی هم شاهد زره ها و سلاح هایی بی نظیر و بسیار با ابهت هستیم و واقعا از تک تک آن ها لذت خواهید برد و تماشای ظاهر شخصیت اصلی بازی با این زره های مختلف یکی از بهترین عوامل پیش برنده بازیباز در طول این بسته الحاقی استٰ درست مثل بازی اصلی.

سازندگان خوش ذوق بازی کلا همه چیز را از رابط کاربری بازی تا تمام موار دیگر در این بسته الحاقی تغییر داده اند و بازی را تبدیل به یک عنوان وسترن کرده اند که تنوع بسیار عالی به بازی بخشیده است.

در زمینه طراحی محیط ها باید بگویم این دی ال سی وضعیت بهتری از بازی اصلی دارد و حس و فضاسازی متنوعی را در قالب طراحی محیط هایی با حال و هوای وسترن به بازیباز منتقل می کند و بر خلاف بازی اصلی که اغلب در آن شاهد محیط های صنعتی و تقریبا ساده بودیم که البته طراحی فوق العاده خوبی داشتند ولی زیاد تکرار می شدند (البته دی ال سی اول بازی هم  کلا دنیای آن را عوض کرد) در The Good, the Bad, and the Augmented از این نظر شاهد پیشرفت هستیم.  از لحاظ گرافیک فنی و ثبات اجرا The Good, the Bad, and the Augmented به مانند خود بازی Surge بسیار عالی و باثبات عمل می کند و اصلا شما را درگیر مواردی از قبیل باگ های شدید و افت فریم و.. نمی کند که به تجربه شما از بازی لطمه وارد نشود و بتوانید به طور کامل از تجربه خود در این بسته الحاقی جدید لذت ببرید و با خاطره ای خوب به استقبال نسخه دوم سری بروید.

در دنیای بازی ها دیده بودیم که آخرالزمان به عصر حجر برود (در هورایزن) ولی وسترن رباتیک در دنیای بازی ها هرگز ندیده بودیم که حالا به لطف یک دکتر دیوانه و عشق وسترن در دنیای Surge که دشمن اصلی شما در این دی ال سی است، آن را هم دیدیم!

در خصوص موسیقی و صداگذاری The Good, the Bad, and the Augmentedبازی تنها به گفتن این نکته بسنده می کنم که به مانند بازی اصلی در این زمینه هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و کاملا شاهد صداگذاری های استاندارد (محیطی و شخصیت ها) و موسیقی های متناسب با فضای این بسته الحاقی و حال و هوای وسترن آن هستیم که اگر چه در حد بهترین بازی ها نیستند ولی خدشه ای نیز به تجربه شما وارد نمی کنند. یکی از نکاتی که باید به آن اشاره کرد صداگذاری بسیار خوب شخصیت منفی اصلی این بسته الحاقی است که یکی از دلایل این که او را به عنوان یک آنتاگونیست خوب و قابل قبول و جذاب با پیچیدگی های شخصیتی در این دی ال سی می بینم، همین صداگذاری بسیار خوب اوست که سبب می شود گوش دادن به صحبت ها و دیالوگ هایش به هیچ وجه برای بازیباز حوصله سربر و خسته کننده نباشد.

در این دی ال سی شما باید از Chamber های چالش های مختلف Dr. Rischboter جان سالم به در ببرید. حالا نکته اینجاست که شما می توانید قوانین این بخش ها را در راستای سخت تر کردن و آسان تر کردنش مقداری تغییر دهید که از ۴ تا ۱۶ عدد Modifier برای این بخش ها وجود دارد که هر چقدر بیشتر از آن ها استفاده کنید و کار خود را برای رد شدن از اتاق سخت تر کنید، پاداش خیلی بیشتری می گیرید و این گونه بازی کلی ارزش تکرار پیدا می کند زیرا که می توانید یک اتاق چالش را به چندین شکل مختلف با قوانین گوناگون Modify کنید و قدرت خود را بسنجید که تا چه درجه ای می توانید از این چالش ها جان سالم به در ببرید. این نکته که کاملا روند و ساختار گیم پلی را نسبت به بازی اصلی تغییر داده است فکر خوب و هوشمندانه ای از سوی سازندگان برای بخشیدن تنوع بیشتر به بازی بوده

از هر لحاظ که به The Surge و The Good, the Bad, and the Augmented نگاه کنید یادآور فرنچایز شاهکار و بی‏‌نظیر سولز است، آن هم نه به شکل یک تقلید بلکه با مکانیک‎ها و تغییراتی عمده که کاملا شخصیت بازی را حفظ می‎کنند و آن را از هر بازی دیگری مجزا می‎کنند تا زیر سایه و نام یک بازی دیگر قرار نگیرد و انگ تقلیدی بودن به آن نچسبد. الهام گرفتن یک نکته است و تقلید و کپی‌کاری یک بحث دیگر. حتی در این بازی کلا آن فضای قدیمی و مبارزات شمشیری و.. در سری سولز نیز عوض شده است و شاهد زره های مکانیکی و دنیایی پیشرفته و جدید مبتنی بر ربات ها هستیم. در واقع The Surge هرگز یک سولز کلون نیست و مثل بازی قبلی سازنده آن یعنی لردز او فالن تنها از سری سولز “الهاماتی” گرفته است و یک شخصیت کاملا مجزا دارد. The Surge عنوانی با شخصیت منحصر به فرد است که بسیار عالی از سری سولز الگوبرداری و از برخی مکانیک های فوق العاده آن به روش خود استفاده کرده است. اگر ذره ای شک داشتم که منتقدین سایت های بزرگ یک مشکل و خصومتی با Deck 13 دارند دیگر اکنون ندارم و واقعا The Surge کیفیتش برای طرفداران سری سولز خیلی بیشتر از متایش است و باید بگویم که این بازی حتی از Lords of the Fallen مقداری بهتر است و البته متایش هم بالاتر است. The Surge و نسخه کامل آن به همراه بسته های الحاقی A Walk in the Park و The Good, the Bad, and the Augmented یکی از نقش‎آفرینی‌های بسیار باکیفیتی است که در نسل هشتم عرضه شده است و کیفیتش مانند دیگر عنوان همین سازنده یعنی لردز او فالن، از متای ۷۲ و ۷۴ آن بالاتر است، مخصوصا با اضافه شدن بسته های الحاقی A Walk in the Park و The Good, the Bad, and the Augmented که نسخه کامل بازی را شکل داده اند.

اگر ذره ای تعلق خاطر به عناوین میازاکی و سولز و بلادبورن دارید، حتی لحظه ای در تجربه کردن The Surge: Complete Edition و بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented شک نکنید و مطمئن باشید که از تجربه آن پشیمان تخواهید شد.

وضعیت این عنوان با تغییر برخی قوانین گیم پلی در The Good, the Bad, and the Augmented بسیار فرق کرده است و کلی متنوع تر شده است و به خاطر تغییر محیط  در این دی ال سی اکنون آن حالت کمبود تنوع محیط ها در بازی اصلی تقریبا در نسخه کامل خیلی کمتر به چشم می خورد. همان طور که قبلا در نقد بازی Lords of the Fallen به خیلی از شما عزیزان توصیه کردم که دوستان عزیز اگر از علاقمندان میازاکی و سولز هستید به متا کاری نداشته باشید و بروید و این بازی را تجربه نمایید (و خیلی ها هم این کار را کردند و تا چندین وقت بازخوردهای بی نظیری از آن ها می گرفتم که می گفتند واقعا چقدر خوب شد که این بازی رو توصیه کردی)، اکنون نیز با تاکیدی بیشتر از قبل می گویم که اگر ذره ای تعلق خاطر به عناوین میازاکی و سولز و بلادبورن دارید، حتی لحظه ای در تجربه کردن The Surge: Complete Edition و بسته الحاقی The Good, the Bad, and the Augmented شک نکنید و مطمئن باشید که از تجربه آن پشیمان تخواهید شد. عنوان Surge به همراه دو بسته الحاقی جذابش با گرافیک فنی و هنری عالی، گیم‎پلی استوار و محکم، سیستم پاداش و جزای ریسکی، مبارزات کاملا جذاب، زره‌ها و تجهیزات بی‎نظیر و درجه سختی بالا، موفق می‌شود تا کاملا شما را جذب کند. اگرعلاقمند به بازیهای اکشن نقش‌آفرینی مثل دارک سولز و بلادبورن هستید قطعا نسخه The Surge: Complete Edition را تجربه کنید و مطمئن باشید که چه از بازی اصلی و چه از دی ال سی های متنوع آن مخصوصا The Good, the Bad, and the Augmented که کلا فضای بازی را تغییر داده است و تفاوت خیلی زیادی با بازی اصلی و دی ال سی اول دارد بسیار لذت خواهید برد.

این امتیاز تنها مربوط به بسته الجاقی جدید بازی به صورت جداگانه و مجزا است

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • جالبه
  حتی اگه به عنوان مقاله هم علاقه نداشته باشم ولی اسم سعید آقا بابایی رو که میبینم باز میکنم ببینم چیه
  آقا واقعا دستت طلاس ممنون از زحماتت Smile

  0
  0
  • سلام و عرض ادب خدمت شما احمد جان. واقعا باعث مباهات و افتخار منه که این حرف رو می زنید و نمیدونید چقدر برام ارزش داره این لطفتون. خیلی ازتون ممنونم به خاطر اعتمادتون و محبتی که دارید به بنده. من باید تشکر کنم از شما به خاطر این بزرگواری و لطفتون. سپاسگزارم از شما. انشالله بتونم مطالب خب بنویسم براتون که شایسته شما باشه احمد عزیز.
   https://t.me/Gametal

   0
   0
 • Tiva68 گفت:

  سلام و با تشکر از استاد سعید آقابابایی من تازه عضو شدم ولی به جرعت میتونم بگم تمامی نقدهاتون رو خوندم و لذت بردم و روزی نیست که به گیمفا سر نزم. Smile

  0
  0
  • سلام و عرض ادب حضور شما. بنده هستم که باید از شما تشکر کنم و واقعا از حمایت و لطفتون و این که نظر گذاشتید تشکر کنم. افتخار میکنم که وقت عزیز و ارزشمندتون رو گذاشتید و مقالات من رو خوندید و امیدوارم که شایسته وقت عزیزتون بوده باشن این مقالات. گیمفا به خودش می باله که شما لطف می کنید و وقتتون رو در سایت خودتون می گذرونید چون گیمفا به شما کاربرای عزیزش زنده اس و نه به هیچ شخص و نفر خاصی.
   https://t.me/Gametal

   0
   0
 • مقاله ی بسیار عالی و کاملی بود و با تشکر از استاد سعید آقابابایی که با دقت کامل به تک تک جزئیات بازی ها توجه می کنید و اون ها به بهترین شکل نقد می کنید.
  دوستان کسی اینجا می دونه کجا می تونم نسخه complete edition این بازی رو پیدا کنم چون واقعا ازش خوشم اومده.

  0
  0
 • Last Of Us گفت:

  فقط اومدم تشکر کنم از شما آقای بابایی
  ********

  بنده تو سایتی که نویسنده هاش فن بوی بازی درمیارن نظر سعی میکنم دیگه ندم. سایتی که طرف توهین میکنه تیکه میندازه ننه خاور میگه تائید میشه بعد من تو همون پست میام کلمه نمکدون رو استفاده میکنم که نه فوش چیزی نه چیزی تائید نمیشه
  بعد نویسند همون پست میگه ما کامنت هایی که توش توهین باشه رو تائیید نمیکنیم Pain Shock Hypnotized Sweat

  0
  0
  • Clara گفت:

   دوست عزیز تا زمانی که جواب شون رو میدی یا منفی میدی طرف تشویق میشه حرفاش رو تکرار کنه شما اهمیت ندین ببینین چقدر سایت عالی میشه عین سابق ( هرچند خود شما هم خیلی بی تقصیر نیستین) امان از دست این نسل ۸ اون از وضع گرونی کنسول و بازی ( بنده کنسول نسل ۸ ندارم ولی دوستانم هم که دارن سالی تهش ۳ ۴ تا بازی بتونن تهیه کنن) و این هم فن بوی های متعصب که مدام به این و اون ناسزا میگن و متاسفانه نظراتشون تایید هم میشه

   0
   0
 • fbjg گفت:

  خسته نباشی سعید جان
  بازیش که خیلی عالیه . به پاس عناوین استاد میازاکی نمیرسه ولی تجربه این بازی لذت های خودش رو داره .
  راستی یک سوال . چند وقت پیش نقد بازی sinner sacrifice for redemption رو نوشتی ولی هر چی گشتم بازی رو هیچ جا پیدا نکردم . تو استیم رفتم که زده بازی تاخیر خورده تا سال ۲۰۱۹
  از کجا گرفتی بازی رو؟

  0
  0