گیفت کارت
گیفت کارت

توضیحات راک‌استار درباره‌ی نقش بانوان در Red Dead Redemption 2

۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵

در مصاحبه‌ی اخیری که توسط وب‌سایت Vulture از موسسان راک‌استار گیمز (Rockstar Games)، دن (Dan) و سم هاوسر (Sam Houser) به چاپ رسیده است، این دو اطلاعات بسیار زیاد و هیجان‌انگیزی از بازی مورد انتظار Red Dead Redemption 2 منتشر کرده‌اند تا این دو هفته‌ی باقی مانده به روز انتشار این عنوان را تبدیل به عذاب‌آورترین دو هفته‌ی زندگی هواداران کنند!

از همان روزهای ابتدایی معرفی Red Dead Redemption 2 تاکنون افراد زیادی مشتاق هستند بدانند که راک‌استار چگونه بانوان را در این عنوان به تصویر کشیده است؟ آیا قرار است در این بازی نیز مانند GTA V شاهد بانوانی کوته‌فکر و بی‌فایده باشیم که مدام دچار اشتباهات احمقانه می‌شوند یا این‌که در بازیِ جدید، راک‌استار دید تازه‌ای به آن‌ها خواهد داشت؟

صحبت‌های دن هاوسر اما نشان از نگاه بسیار متفاوت راک‌استار به بانوان دارد. وی با مثال زدنِ شخصیت لیلیان پاول (Lillian Powell)، توضیح می‌دهد که بانوان در وضعیت‌ها و سطوح مختلفی از قدرت و اراده در داستان بازی به تصویر کشیده می‌شوند. او همچنین به این موضوع اشاره کرد که بازی‌نامه Red Dead Redemption 2 برروی وقایعی که موجب ایجاد جنبش حق رای بانوان شدند نیز دست می‌گذارد:

بانوی پیر و روشن فکری به نام لیلیان پاول در بازی وجود دارد که از نیویورک به جنوب بازگشته است و کمی به شخصیت دوروتی پارکر (Dorothy Parker) شباهت دارد. همچنین بانوانِ دیگری وجود دارند که یا کاملاً ضعیف هستند، یا ضعیف هستند و بعدها به قدرت و اقتدار می‌رسند و یا بانوانی در بازی حضور دارند که تصور می‌کنند قدرتمند هستند در حالی که این حقیقت ندارد. این موارد در رابطه با مردها نیز صدق می‌کنند.

 این بازه‌ی زمانی، دورانی بود که زنان شروع به پرسیدن موقعیت و جایگاه خود در جامعه کردند و غرب وحشی نیز مکانی بود که مردم برای اولین بار شخصیت خود‌ساخته‌ی خود را تشکیل دادند؛ بسیاری از این افراد بانوان بودند. آن‌ها دیگر توسط جامعه محدود نمی‌شدند چراکه آن زمان جامعه‌ای وجود نداشت.

البته اگر با Red Dead Redemption آشنایی داشته باشید، حتماً می‌دانید که راک‌استار در آن بازی هم دید متفاوتی به زنان داشت. در این بازی، بانوان شخصیت‌های تاثیرگذار، وفادار، باهوش و مقتدری بودند که در روند اصلی داستان بازی نقش به‌سزایی داشتند. بنابراین شاید تغییر دیدگاه راک‌استار به بانوان در Red Dead Redemption 2 خیلی تعجب‌آور نباشد چراکه به‌طور کلی نقش آن‌ها در مجموعه‌های Grand Theft Auto و Red Dead Redemption متفاوت به تصویر کشیده شده است.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید پیش‌نمایش گیمفا بر این عنوان را از طریق این نشانی مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید