درگذشت گزارشگر سابق سری بازی Pro Evolution Soccer

۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

طبق تازه‌ترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی اعلام شده که گزارشگر سابق سری بازی Pro Evolution Soccer یعنی پیتر براکلی، فوت کرده است.

به عقیده برخی از کاربران، گزارشگر سری بازی FIFA نسبت به گزارشگر مجموعه Pro Evolution Soccer عملکرد بهتری داشته و می‌تواند با ارائه جملات و توضیحات بیشتر و کامل‌تر، نظر کاربران و بازیکنان را به خود جلب کند. در حال حاضر جان چمپیون (Jon Champion) و مارک لارنسن (Mark Lawrenson) به عنوان گزارشگرهای بازی Pro Evolution Soccer فعالیت می‌کنند اما تا قبل از این و به مدت چهار سال، ما شاهد حضور یک گزارشگر موفق‌تر و البته با تجربه‌تر با نام پیتر براکی بودیم (Peter Brackley) که در بین طرفداران این بازی، از محبوبیت زیادی برخوردار بود.

اما حالا، ما شاهد اعلام یک خبر ناراحت‌کننده هستیم با محوریت درگذشت این گزارشگر محبوب، یعنی پیتر براکلی که ناراحتی و تاسف بسیاری از طرفداران را به دنبال داشت. به طور دقیق‌تر، وی همین امروز و در سن ۶۷ سالگی، جان به جان آفرین تسلیم کرد. در واقع، پیتر براکلی کار خود را از بازی Pro Evolution Soccer 2002 و در کنسول پلی‌استیشن ۲ آغاز کرد که در آن زمان، این بازی از محبوبیت بسیار زیادی نسبت به رقیب دیرینه خود برخوردار بود. حال در کنار این، گزارش بسیار خوب این گزارشگر، جذابیت بازی را افزایش می‌داد و می‌توانست طرفداران را به وجد بیاورد. برای مثال، از جملات معروف وی که در تمامی نسخه‌های حضور آن در بازی از آن استفاده شد، می‌توان به “با اینکه شاهد غروب آفتاب هستیم، اما انگار دما قصد خنک شدن را ندارد” یا “مسابقه‌ای که شاهد آن هستیم می‌تواند برای بینندگانی که ارزش واقعی آن را می‌دانند، بسیار عالی باشد” اشاره کرد. در نهایت، بازی Pro Evolution Soccer 2006 که از موفق‌ترین نسخه‌ها در این سری شناخته می‌شود، آخرین عنوانی بود که براکلی آن را گزارش کرد و در آخر ما شاهد خداحافظی پیتر براکلی بودیم که بعد از آن، جان چمپیون کار تازه خود را شروع کرد. پیتر براکلی در زمان کاری خود، از یک تحلیل‌گر بسیار خوب یعنی بروکینگ (Trevor Brooking) برخوردار بود که به‌خوبی وضعیت بازی را با جزئیات مختلف، به کاربران ارائه می‌داد.

از دیگر فعالیت‌های بسیار مشهور این گزاشگر، می‌توان به فعالیت او در یک برنامه تلویزیونی و در شبکه ۴ کشور بریتانیا در دهه ۹۰ میلادی اشاره کرد که به گزارش بازی‌های سری آ می‌پرداخت و در همان زمان، شهرت او به اوج خود رسید.

پیتر براکلی، از طرفداران دوآتیشه باشگاه ورزشی برایتون (Brighton and Hove Albion) به شمار می‌رفت که در حال حاضر این تیم در لیگ برتر انگستان حضور دارد. طبق گفته‌های قبلی پیتر، او تمامی بازی‌های تیم برایتون را از نزدیک و با حضور در ورزشگاه، مشاهده کرده و توانسته با بازیکن‌های قدیمی و جدید این تیم، ارتباط خوبی داشته باشد. در جریان همین موضوع، باشگاه برایتون در رابطه با درگذشت پیتر براکلی توضیح داد:

خبر فوت پیتر، بسیار ما و تمامی عوامل تیم برایتون را ناراحت کرد. بهترین آرزوها برای اعضای خانواده‌ی پیتر.

از سویی دیگر، مدیر روابط عمومی تیم برایتون یعنی پل باربر (Paul Barber)، شخصا راجب فوت این گزاشگر اعلام کرد:

درگذشت پیتر، امری ناگهانی و ناراحت‌کننده برای ما بود. ما با او همکاری و ارتباط بسیاری نزدیکی داشتیم و سال‌های زیادی از دوستی با او خوشحال بودیم. به طور خلاصه، پیتر فردی شوخ طبع، با نشاط، درست‌کار و پر از اطلاعات مختلف بود که می‌توانست جزئیات مختلفی را دسترس ما قرار دهد. ما به خانواده، دوستان و آشنایان او تسلیت می‌گوییم. به خصوص برادرزاده او پل، که از همکاران کنونی ما محسوب می‌شود.

در نهایت می‌توانید از اینجا، به مطالعه نقد و بررسی جدیدترین نسخه از این سری بازی یعنی Pro Evolution Soccer 2018 بپردازید.

0
0

نظرات

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.