جدول فروش هفتگی بریتانیا | ندایی که برای قهرمانی نواخته شد

۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰

همانطور که انتظار داشتیم آخرین نسخه از سری عناوین Call of Duty در اولین هفته‌ی انتشار خود توانست بیشترین میزان فروش را در بین دیگر عناوین موجود در بازار داشته باشد و با کنار زدن یکی از قدرتمندترین حریفان خود یعنی FIFA 19 مقام اول را نصیب خود کند. با جدول فروش هفتگی بریتانیا با ما همراه باشید.

چهارمین نسخه از سری Black Ops این هفته عرضه شد و طبق پیش‌بینی‌هایی که می‌شد نیز توانست فروش بسیار عالی را تجربه کند. این نسخه برخلاف عناوین پیشین خود رویه‌ای متفاوت را پیش‌ روی خود گذاشت و با حذف قسمت داستانی تمام تمرکز خود را برروی قسمت آنلاین معطوف کرد. شاید این امر در ابتدا برای بسیارانی از هواداران این سری نقطه‌ی ضعف بزرگی محسوب می‌شد. اکنون نیز نمی‌توان حذف این قسمت را از نقاط قوت بازی محسوب کرد چرا که هواداران بسیاری بودند که قسمت داستانی سری عناوین COD برای آن‌ها مهم بود. ولی اینطور که به نظر می‌رسد استودیو تری‌آرک (Treyarch) کاملا به صورتی عمل کرده است که هواداران بازی‌های آنلاین از این عنوان راضی باشند. نقدها و نمرات بسیار خوب این بازی سندی بر این حرف است. برخلاف فروش خوبی که نسخه‌ی چهارم سری Black Ops تجربه کرد، اگر نگاهی به میزان فروش این عنوان نسبت به عناوین گذشته بیندازیم متوجه می‌شویم که بازی  Call of Duty: Black Ops IIII نسبت به نسخه‌ی قبلی یعنی Call of Duty: WWII شاهد کاهش فروش ۵۰ درصدی بوده است. از طرفی دیگر در مقایسه‌ی بین سومین و چهارمین نسخه از سری Black Ops نیز می‌بینیم که نسخه‌ی چهارم ۵۹ درصد کمتر از عنوان سوم فروش داشته است. پس با توجه به این اعداد و ارقام بازی Call of Duty: Black Ops IIII ضعیف‌ترین عملکرد را در بین عناوین این سری داشته است، البته از سال ۲۰۰۷ به بعد و انتشار بازی Call of Duty 4: Modern Warfare. قابل ذکر است که این اعداد و ارقام تنها مخصوص به نسخه‌های فیزیکی فروش رفته هستند و در بحث فروش دیجیتالی بازی Call of Duty: Black Ops IIII نه تنها ضعیف عمل نکرده است بلکه در حال شکستن رکوردهای مختلف نیز است.

به سراغ دیگر عناوین این هفته برویم. FIFA 19 پس از کنار زده شدن توسط Call of Duty: Black Ops IIII اکنون به رتبه‌ی دوم رفته و پا جای پای بازی Assassin’s Creed Odyssey که هفته‌ی پیش این رتبه را داشت گذاشته است. بازی Assassin’s Creed Odyssey نیز همچنان به فروش موفقیت آمیز خود ادامه می‌دهد و با فاصله‌ی کمی از عنوان FIFA 19 در رتبه‌ی سوم به سر می‌برد. بازی Super Mario Party که هفته‌ی پیش صاحب رتبه‌ی پنجم بود این هفته با دو پله سقوط به رتبه‌ی هفتم آمده است. ولی بازی Crash Bandicoot N.Sane Trilogy همچنان اثبات می‌کند که یکی از با ثبات‌ترین عناوین در حیطه‌ی فروش است و بدون تغییر رتبه نسبت به هفته‌ی پیش در مقام هشتم نشسته و بازی Shadow of the Tomb Raider نیز با سقوطی سه پله‌ای اکنون در مقام نهم جدول جا خوش کرده است. و اما نکته‌ی اعجاب‌انگیز این هفته: بازی Mario Kart 8: Deluxe با تصاحب رتبه‌ی دهم توانست خود را به جمع ده برتر اضافه کند و عنوان GTA V را به رتبه‌ی دوازدهم پرتاب کند.

بازی‌هایی که به تازگی عرضه شده‌اند:

از مهم‌ترین عناوین عرضه شده در این هفته می‌توان به بازی‌های Call of Duty: Black Ops IIII و البته WWE 2K19 اشاره کرد. هر دوی این عناوین فروش بسیار خوبی را پشت سر گذاشته‌اند. همانطور که ذکر شد بازی Call of Duty: Black Ops IIII در رتبه‌ی اول پادشاه این هفته‌ی بریتانیا است و عنوان WWE 2K19 نیز با پشت سر گذاشتن Forza Horizon 4 و Spider-Man در رتبه‌ی چهارم جدول قرار گرفته است. البته کسی هم انتظار نداشت که عنوان WWE 2K19 بتواند رقیب خیلی سرسختی برای سه رتبه‌ی نخست این جدول باشد. بازی THE WORLD ENDS WITH YOU: FINAL REMIX هم این هفته عرضه شد و با میزان فروش معمولی توانسته است که رتبه‌ی بیست و یک را به خود اختصاص دهد. عنوان مبارزه‌ای EA SPORTS UFC 3 نیز با تصاحب رتبه‌ی بیست و هفت کار خود را در جدول فروش آغاز کرده است.

بازی‌های انحصاری:

در مورد عناوین انحصاری ابتدا با کنسول پلی‌استیشن شروع می‌کنیم: بازی Spider-Man همچنان جزو ده برتر این جدول است و البته تنها نماینده‌ی سونی در آن. این عنوان هفته‌ی پیش در رتبه‌ی چهارم قرار داشت و این هفته که بازی WWE 2K19 برای این مقام خط و نشان کشیده است به ناچار به مقام ششم سقوط کرده. از طرف دیگر اکس‌باکس نیز تنها دارای یک نماینده در فهرست این هفته است: Forza Horizon 4. این عنوان مسابقه‌ای که هفته‌ی پیش مقام سوم را برای خود برگزیده بود این هفته با عقب نشینی نسبت به بازی Assassin’s Creed Odyssey به مقام پنجم منتقل شده است. در دست دیگر نینتندو وجود دارد که همانند هفته‌ی پیش، دست پر به استقبال این هفته آمده است. بازی Mario Kart 8: Deluxe همانطور که گفته شد جانشین بازی GTA V شد و خود را به لیست ده برتر که پیش از این از آن خارج شده بود، رساند. عنوان Super Mario Party نیز با سقوطی دو پله‌ای از رتبه‌ی پنجم اکنون به رتبه‌ی هفتم منتقل شده است.

هفته‌ی آینده منتظر عرضه‌ی چه بازی‌هایی باشیم؟

در هفته‌ی آینده شاهد انتشار عنوان مورد انتظاری نیستیم و به نظر می‌رسد که جدول فروش بریتانیا در آرامش نسبی به سر ببرد. البته موضوع در هفته‌های بعد از آن متفاوت خواهد بود و با انتشار عناوینی همچون Red Dead Redemption 2 احتمالا شاهد تکان شدیدی در جدول خواهیم بود. از مهم‌ترین عناوین عرضه شده در هفته‌ی آینده می‌توان به Warriors Orochi 4، بازی NBA 2K Playgrounds 2، عنوان LEGO DC Super-Villains و بازی Starlink: Battle for Atlas اشاره کرد.

عنوانتاریخ انتشارپلتفرم مقصد
 Starlink: Battle for Atlasسه شنبه ۲۴ مهر سال ۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سویچ
NBA 2K Playgrounds 2سه شنبه ۲۴ مهر سال ۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ
Warriors Orochi 4سه شنبه ۲۴ مهر سال ۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ
LEGO DC Super-Villainsسه شنبه ۲۴ مهر سال ۹۷ (۱۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی)پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ

لیست بازی‌های پرفروش این هفته در بریتانیا:

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی پیش
Call of Duty: Black Ops IIII۱
FIFA 19۲۱
Assassin’s Creed Odyssey۳۲
WWE 2K19۴
Forza Horizon 4۵۳
Spider-Man۶۴
Super Mario Party۷۵
Crash Bandicoot N.Sane Trilogy۸۸
Shadow of the Tomb Raider۹۶
Mario Kart 8: Deluxe۱۰۱۱

لیست ۴۰ بازی برتر از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر پلی‌استیشن از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر اکس‌باکس وان از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۳۰ بازی برتر رایانه‌های شخصی از نظر فروش در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی برتر نینتندو سوئیچ از نظر فروش در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید