تعداد کاربران روزانه استیم به ۴۵ میلیون نفر رسید

PC ، اخبار بازی ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰

به نظر می‌رسد که با گذشت هر روز شاهد گسترش و محبوبیت بیشتر پلتفرم استیم (Steam) هستیم. حال به تازگی شرکت ولو (Valve) اعلام کرد که این پلتفرم روزانه بیش از ۴۵ میلیون کاربر دارد.

استیم کار خود را به عنوان یک فروشگاه دیجیتالی برای فروش بازی‌های رایانه‌ای آغاز کرد و به صورت انحصاری در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار گرفت. حال این پلتفرم از زمان تاسیس خود روز به روز رشد کرده است و هم‌اکنون به عنوان یکی از غول‌های صنعت بازی‌های رایانه‌ای شناخته می‌شود. همچنین با پیشرفت این پلتفرم، شرکت ولو نقش خود از یک سازنده بازی‌های رایانه‌ای را به یک ناشر تغییر داد. موضوعی که باعث شده است تا برخی از عناوین منحصر به فرد این صنعت نظیر Half Life و Portal به فراموشی سپرده شوند.

اخیرا شرکت ولو با انتشار به‌روزرسانی از پشتیبانی بخش اسپانیایی و ویتنامی در استیم خبر داد. در اطلاعات منتشر شده جزئیات جالبی وجود دارد که نشان می‌دهد تعداد کاربران فعال روزانه استیم به ۴۵ میلیون نفر رسیده است. این رقم با توجه به تعداد کاربران سال گذشته که ۳۳ میلیون نفر گزارش شده بود، فوق‎‌‌العاده است و پیشرفت این پلتفرم بزرگ را نشان می‌دهد.

در می ۲۰۱۸، تعداد کاربران سرویس‌های PlayStation Network و Xbox Live حدود ۸۰ میلیون نفر گزارش شد که در گزارشات اخیر شاهد کاهش این عدد و رسیدن آن به ۵۷ میلیون نفر هستیم. اگرچه این گزارشات اشاره‌ای به تعداد کاربران روزانه ندارد اما در هر صورت می‌توان گفت که استیم، با قدرت در حال رقابت با رقبای خود است.

استیم پلتفرمی پردرآمد برای شرکت خصوصی ولو است. به رغم این موفقیت بزرگ، گیب نیول (Gabe Newell) بنیان‌گذار شرکت ولو، هیچ علاقه‌ای به تغییر این مسیر ندارد.

12345678910(5 رای, میانگین آرا 6٫40 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید