فهرست فروش هفتگی ژاپن | همگی مهمان ماریو

۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌ افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ ای دیگر بررسی کنیم.

در این هفته شاهد انتشار چندین بازی جدید هستیم که اکثراً عملکرد خوبی را در بازار داشته‌اند. اما هیچکدام از آن‌ها نتوانستند حریف مهمانی بزرگ ماریو و دوستانش در Super Mario Party شوند. جدیدترین بازی تخته‌ای لوله کش محبوب نینتندو در اولین هفته‌ی انتشار خود ۱۴۲/۸۶۸ هزار نسخه فروخته است. البته باید اشاره کنیم که آمار ارائه شده تنها تا تاریخ یکشنبه ۱۵ مهر (۷ اکتبر) حساب شده‌اند. این در حالی است که نینتندو عنوان Super Mario Party را در تاریخ جمعه ۱۳ مهر (۵ اکتبر) به فروشگاه‌ها ارسال کرده است. پس این میزان فروش تنها شامل دو روز می‌شود و همان‌طور که هم که می‌دانید، وب‌سایت Media Create تنها فروش فیزیکی بازی‌ها را در نظر می‌گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فروش کلی این عنوان باید تا انتشار آمار مجله‌ی فامیتسو منتظر بمانیم.

در رتبه‌ی دوم شاهد بازی موفق Assassin’s Creed Odyssey از شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) هستیم. این عنوان کار خود را با فروش نسبتاً خوب ۴۵/۰۰۰ نسخه‌ای آغاز کرده است. شاید خیلی شروع قدرتمندی نباشد اما باید دید که آیا این بازی می‌تواند برای چندین هفته در جدول باقی بماند یا این‌که جای خود را به عناوین دیگر خواهد داد.

در ادامه، Warriors Orochi 4، صدرنشین هفته‌ی گذشته را می‌بینیم که حالا با افت فروش بسیار قابل توجهی همراه شده است. جدیدترین بازی کوئی تکمو (Koei Tecmo) هفته‌ی دوم خود را با فروش ۳۱/۰۰۰ نسخه (برروی هر دو کنسول) پشت سر گذاشت. البته روز گذشته این شرکت اعلام کرد که از فروش این بازی راضی است. به نظر می‌رسد که پس از عنوان ضعیف Dynasty Warriors 9، کوئی تکمو با عملکرد فعلی Warriors Orochi 4 مشکلی ندارد.

عنوان Mega Man 11، دیگر تازه وارد بعدی این هفته‌ نیز موفق شده است تا با فروش ۲۶/۰۰۰ نسخه برروی کنسول‌های نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ رتبه‌ی چهارم را تصاحب کند. خوشبختانه مردم هنوز هم از چنین عناوین کلاسیکی به خوبی استقبال می‌کنند.

بازی Spider-Man همچنان جایگاه ششم خود را حفظ کرده و موفق شده است تا در این هفته ۱۲/۰۰۰ نسخه‌ به فروش برساند. متاسفانه وضعیت دیگر انحصاری پلی‌استیشن ۴ یعنی بازی Astro Bot: Rescue Mission چندان جالب به نظر نمی‌رسد. جدیدترین عنوان سکوبازی استودیو‌ی ژاپن سونی که مورد تحسین اکثر منتقدین قرار گرفته است، با فروش ضعیف ۵/۰۰۰ نسخه‌ای در رتبه‌ی هفدهم دیده می‌شود. قطعاً این عملکرد بسیار بدی است اما امیدواریم که این بازی بتواند در آینده فروش بهتری را تجربه کند.

در ادامه شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین نرم‌افزارها را مشاهده کنید.

رتبهعنوانپلتفرمفروش این هفتهفروش کلی
۱Super Mario Partyنینتندو سوییچ۱۴۲,۸۶۸جدید
۲Assassin’s Creed Odysseyپلی‌استیشن ۴۴۵,۱۶۶جدید
۳Warriors Orochi 4پلی‌استیشن ۴۲۴,۰۰۵۱۲۴,۸۳۶
۴Mega Man 11نینتندو سوییچ۱۴,۶۵۰جدید
۵FIFA 19پلی‌اسیتشن ۴۱۳,۴۲۶۷۱,۱۹۷
۶Marvel’s Spider-Manپلی‌استیشن ۴۱۲,۲۷۶۲۷۹,۰۷۸
۷Mega Man 11پلی‌استیشن ۴۱۲,۰۵۲جدید
۸The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel IV ~The End of Saga~پلی‌استیشن ۴۱۲,۰۳۲۹۷,۱۹۳
۹Minecraft: Nintendo Switch Editionنینتندو سوییچ۱۱,۰۷۱۳۱۵,۶۱۶
۱۰Splatoon 2نینتندو سوییچ۱۰,۳۸۱۲,۶۵۴,۹۷۷
۱۱Mario Kart 8 Deluxeنینتندو سوییچ۹,۹۵۳۱,۷۸۸,۶۶۶
۱۲Dragon Ball FighterZنینتندو سوییچ۸,۱۸۶۳۱,۳۸۸
۱۳Warriors Orochi 4نینتندو سوییچ۷,۰۲۲۳۰,۶۸۲
۱۴The Legend of Zelda: Breath of the Wildنینتندو سوییچ۵,۸۹۶۱,۱۲۹,۰۹۷
۱۵FIFA 19نینتندو سوییچ۵,۲۳۸۲۱,۴۳۸
۱۶Sumikko Gurashi: Atsumare! Sumikko Townنینتندو سوییچ۵,۲۲۱جدید
۱۷Astro Bot: Rescue Missionپلی‌استیشن ۴۴,۹۶۳جدید
۱۸Pokemon Ultra Sun / Ultra Moonنینتندو ۳DS۴,۶۳۷۱,۷۳۸,۸۷۲
۱۹Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun!نینتندو سوییچ۴,۴۷۲۲۰۹,۸۲۷
۲۰Super Mario Odysseyنینتندو سوییچ۳,۸۹۰۱,۸۲۵,۲۲۶

همچنین در جدول زیر، پرفروش‌ترین سخت افزار‌ها قرار گرفته‌اند.

رتبهپلتفرمشرکتفروش این هفتهفروش هفته قبلی
۱نینتندو سوییچنینتندو۴۵,۷۶۲۴۲,۹۵۷
۲پلی‌استیشن ۴سونی۱۱,۵۷۵۱۵,۳۲۲
۳New 2DS LLنینتندو۴,۷۸۸۵,۲۱۸
۴پلی‌استیشن ویتاسونی۲,۶۳۵۲,۶۷۵
۵پلی‌استیشن ۴ پروسونی۲,۴۹۰۵,۰۸۴
۶New 3DS LLنینتندو۲,۰۷۳۱,۹۷۸
۷اکس‌باکس وان اکسمایکروسافت۷۴۷۵۲
۸۲DSنینتندو۵۳۵۳۱۰
۹اکس‌باکس وانمایکروسافت۲۴۲۲۳

همان‌طور که می‌بینید، فروش کنسول نینتندو سوییچ نسبت به هفته‌ی گذشته رشد داشته است اما هر دو کنسول نسل هشتمی سونی عملکرد ضعیف‌تری را از خود نشان داده‌اند. به طور دقیق‌تر، فروش کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو بشدت کاهش یافته است. البته باید اشاره کنیم که شرکت سونی قصد دارد تا قیمت این کنسول میان نسلی را در کشور ژاپن کاهش دهد. پس احتملاً ژاپنی‌ها منتظر این اتفاق هستند. شاید در هفته‌ی آینده شاهد فروش بیشتر این کنسول باشیم.

امیدواریم از بررسی این هفته هم راضی بوده باشید. لطفاً نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید