علت عرضه نشدن Fallout 76 در استیم از زبان بتسدا

۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰

Fallout 76 که یکی از بزرگترین عناوین سال ۲۰۱۸ قلمداد می‌شود، قرار نیست از طریق استیم به عنوان بزرگترین پلتفرم‌های مخصوص رایانه‌های شخصی عرضه شود. با این حال بتسدا (Bethesda) دلایل خاص خودش را برای این کار دارد.

شرکت بتسدا قصد دارد که بازی Fallout 76 را به صورت انحصاری از طریق Bethesda.net برای رایانه‌های شخصی منتشر کند و سراغ استیم نرود. چنین تصمیمی از بابت جنبه تجاری سودآور است زیرا دیگر نیازی نیست که بتسدا سهمی از فروش خود را به صاحب امتیاز استیم یعنی شرکت ولو (Valve) بپردازد اما بعد از عرضه دو عنوان Fallout 4 و Fallout 3 در شبکه نامبرده، چنین تصمیمی شاید تعجب برانگیز باشد.

ظاهرا علت چنین تصمیمی به جنبه آنلاین بودن Fallout 76 برمی‌گردد و این کار باعث ایجاد روابط بهتر با بازی‌بازان خواهد شد. پیت هاینز (Pete Hines) به عنوان مسئول بازاریابی بتسدا در پاسخ به این موضوع طی صحبت‌های خود به گیم‌اسپات (GameSpot) گفته است:

این کار به خاطر نوع بازی است. از آنجایی که این عنوانی کاملا آنلاین و خدمات محور است، با توجه به تجربیاتی که ما داریم، داشتن ارتباط مستقیم با مشتریان برایمان مهم خواهد بود. عرضه انحصاری در Bethesda.net باعث می‌شود که ما روابط یک به یک را با مشتریان داشته باشیم که اگر بخواهم صادقانه بگویم، چنین چیزی از طریق سرویس‌های ثالث ممکن نخواهد بود و آن‌ها احتمالا نتوانند که مستقیما با مشتری در ارتباط بوده و ایمیل بزنند.

علاوه بر این دلایل هاینز از طرف دیگر معتقد است که چنین تصمیمی کار را ساده‌تر می‌کند و رفع مشکلاتی که قبلا با آن دست و پنجه نرم کرده بودند را بهبود می‌بخشد.

بازی Fallout 76 در ۲۳ آبان ماه ۱۳۹۷ (۱۴نوامبر ۲۰۱۸) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در کنار رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. بتا این عنوان برای اکس‌باکس وان در ۱ آبان (۲۳ اکتبر) آغاز خواهد شد و یک هفته دیگر هم به بقیه پلتفرم‌ها می‌آید.

برای آشنایی با سیستم پرداخت‌های درون برنامه‌ای این عنوان، مطلب جدیدی که در این بخش منتشر شده است را مطالعه فرمائید. جدیدترین تریلر Fallout 76 نیز در این قسمت قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید