گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

و هر سرزمینی امپراطوری دارد … | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

نقد و بررسی
و هر سرزمینی امپراطوری دارد … | نقد و بررسی بازی Forza Horizon 4

استودیو Playground Games در نسل هشتم برای مایکروسافت احتمالا بهترین استودیوی بازی‌سازی بوده است. در حالی که در این نسل عناوینی چون Quantum Break، Recore و حتی Halo 5 نتوانسته‌اند در حد انتظارات ظاهر شوند، محصولات Playground Games همواره بهترین تجربه ممکن را به بازیکنان ارائه داده‌اند. پس از موفقیت چشم‌گیر Forza Horizon 3، نوبت به Forza Horizon 4 رسیده تا خودنمایی کند و یک برگ برنده برای مایکروسافت و طرفدارانش به حساب بیاید. Forza Horizon 4 در نمایشگاه E3 2018 توسط مایکروسافت معرفی شد و از همان ابتدا مشخص بود که Playground Games یک بار دیگر قرار است یک ریسینگ آرکید بی‌رقیب را به بازیکنان هدیه دهد. در نسلی که سونی و کنسولش علی رغم بازی‌های بزرگی که دارند، هنوز طرفدارانشان نتوانسته‌اند یک ریسینگ بی نقص را تجربه کنند Forza Horizon و Forza Motorsport کاربران مایکروسافت را در این ژانر تامین کرده‌اند، گرچه Forza Horizon در این نسل حتی از Forza Motorsport هم برتر بوده است و به عنوان یک بازی آرکید، در سبک خودش قطعا بهترین است. هر چقدر هم که فرنچایزهایی چون Need for Speed محبوب و خاطره‌انگیز باشند، باز هم موفقیت‌های اخیر Forza Horizon، این سری را سرتر نشان می‌دهد. در بین بازی‌های اسپورت دیگر حتی Forza Horizon شاید بهترین باشد! به هر حال کسی نمی‌تواند انکار کند که Forza Horizon دوست داشتنی در نسل هشتم بهترین ریسینگی بوده که به بازار عرضه شده و برای کاربران در دسترس است. البته طبیعتا تنها کاربران مایکروسافت می‌توانند از این بازی لذت ببرند و دیگر کنسول‌ها از تجربه لذت Forza Horizon محروم هستند.
طبیعتا با محیط کلی بازی همه آشنا هستند. احتمالا این نکته را نیز می‌دانید که علاوه بر کسانی که Xbox One دارند، کاربران ویندوز ۱۰ نیز می‌توانند Forza Horizon 4 را نیز مثل Forza Horizon 3 تجربه کنند. اتفاقات Forza Horizon 4 در یک بریتانیای خیالی رخ می‌دهند و یکی از نقاط قوت بازی، داشتن لایسنس ماشین‌های متنوع است. صحبت‌های دقیق‌تر و مطالب مفصل‌تر در این مورد را بگذارید برای ادامه مطلب! چند روز پیش هاروی ایگل رئیس بخش انگلستان Xbox، اعلام کرده بود که Forza Horizon 4 سریع‌ترین فروش در میان کل عناوین این سری داشته است. مشخص است که Forza Horizon 4 علاوه بر اینکه توانسته نظر منتقدین را جلب کند، کاربران نیز از انتشار این بازی هیجان زده هستند. مطمئنا بسیاری از شما هم منتظر نقد و بررسی این بازی که شاید بتوان آن را بهترین انحصاری مایکروسافت در این نسل دانست از سوی گیمفا بوده‌اید. همان‌طور که پیداست، امروز با نقد و بررسی چهارمین نسخه از یکی از بزرگترین و بهترین آی‌پی‌های اتومبیل‌رانی تاریخ هستیم. در ادامه شما را به مطالعه این نقد و بررسی دعوت می‌کنیم.

امروز با نقد و بررسی بهترین Racing نسل هشتم با ما همراه باشید.

همان طور که قطعا می‌دانید قرار نیست در این نقد و بررسی در مورد داستان بازی صحبت کنیم! از بازی‌های Racing انتظار داستانی قوی نمی‌رود. شما در جهان بازی به رانندگی کردن خواهید پرداخت که متشکل شده از کشورهای بریتانیاست. مثل نسخه‌های قبلی، Forza Horizon 4 نیز جهان باز بوده و می‌توانید هر وقت که دوست داشتید به مسابقه دادن بپردازید و Event‌های مختلف را تجربه کنید. ماشین‌های متنوع در همه کلاس‌ها، محیط‌های مختلف و هندلینگ روان همواره از مشخصه‌های فورتزا هورایزون بوده و هستند و در فورتزا هورایزون ۴ این مشخصه‌ها اکثرا بهبود یافته‌اند. طی ۶ سال اخیر ۴ نسخه از Forza Horizon منتشر شده که در هر نسخه شاهد پیشرفت بوده‌ایم و هنوز هیچ شکستی گریبان گیر آی پی محبوب مایکروسافت نشده است. تمامی اتفاقات Forza Horizon 4 مثل نسخه‌های قبلی مربوط به فستیوالی می‌شوند که در نسخه قبلی در استرالیا جریان داشت و اکنون به بریتانیا و سه کشور انگلستان، ولز و اسکاتلند آمده است. مثل نسخه‌های قبلی، این فستیوال به بهترین شکل ممکن طراحی شده‌اند. طرفداران، آتش‌بازی‌ها، چک پوینت ها و … از جمله نکاتی هستند که این فستیوال به بهترین شکل ممکن در خود می‌بیند. همان طور که گفته شد فستیوال بازی Forza Horizon 4 چیز جدیدی نیست و قبلا هم در نسخه‌های دیگر این آی پی دیده‌ایم. در Forza Horizon 2 به سراغ بخش‌هایی از ایتالیا و فرانسه رفته بودیم، در Forza Horizon 3 نوبت به استرالیا رسید و اکنون وقت خوش گذرانی و گاز دادن در بریتانیا فرا رسیده است. Forza Horizon 3 بدون شک بهترین ریسینگ این نسل و قطعا یکی از برترین ریسینگ‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی است، Forza Horizon 4 نیز سعی کرده که هر آنچه باعث موفقیت نسخه قبلی خود شده است را در خود حفظ کند و چیزهای جدید دیگری هم به بازی اضافه کند. Playground Games طی ۶ سال اخیر به خوبی توانسته از IP خود مراقبت کند.
هر فورتزا هورایزونی که تا کنون ساخته شده چیزهایی را به خود اضافه کرده است. با وجود این‌که ساخت ۴ نسخه در طول ۶ سال زیاد به نظر می‌رسد اما فورتزا همیشه پیشرفت‌های چشم‌گیری نسبت به گذشته داشته است. به عنوان مثال در Forza Horizon 2 که به عقیده خیلی از بازیکنان ضعیف‌ترین فورتزای منتشر شده به شمار می‌رود، برای اولین بار شاهد چرخه شب و روز بودیم. داینامیک بودن آب و هوا را نیز برای اولین بار در Forza Horizon 2 دیدیم. اما در Forza Horizon 4 شاهد پویا بودن فصل‌ها نیز خواهید بود. در چند ساعت ابتدایی بازی هر چهار فصل را تجربه خواهید کرد و با معماری کلی فصول بازی آشنا می‌‍شوید. Playground Games ایده فوق‌العاده‌ای را برای فورتزا هورایزون ۴ داشته اما در پیاده سازی آن می‌توانست بهتر عمل کند. همه می‌دانیم که پویا بودن چرخه شب و روز به چه معناست; شما یک مسابقه را در روز شروع می‌کنید و وقتی به خط پایان می‌رسید خورشید غروب کرده است. متاسفانه پویا بودن فصول بازی به همین شکل نیست و کمی متفاوت بوده و جای کار دارد. هر فصل به مدت معین و نسبتا کوتاهی در فورتزا ۴ اکتیو خواهد بود و بعد از انجام دادن چند مسابقه و چالش و event، فصل عوض می‌شود. به بیان ساده‌تر، شما هیچ گاه تبدیل هوای پاییزی به هوای زمستانی را به صورت زنده نخواهید دید و این طور نیست که کنسول خود را روشن کرده و بازی را در یک فصل شروع کنید و در حین بازی کردن فصل عوض شود! البته همچنان ویژگی ۴ فصلی بودن بازی به شکل قابل قبولی پیاده سازی شده است. هر فصل ویژگی‌های بصری و خاص خودش را دارد و رانندگی کردن در هر آب و هوایی ملزم به تکنیک‌ها و مهارت‌های مختلفیست. مسابقه دادن در هر فصلی تجربه‌ای نو را برای شما به ارمغان خواهد آورد. به هیچ عنوان از Forza Horizon 4 خسته نمی‌شوید و مهم نیست که چند ساعت از روز را پشت کنسول یا پی سی خود با فورتزا می‌گذرانید، Horizon 4 طوری طراحی شده که هر دقیقه از آن تنوع است و حس یکنواختی را به بازیکن القا نخواهد کرد. زمانی که روی برف‌ها در حال مسابقه دادن هستید باید سرعت خود را بیشتر کنترل کرده و مراقب‌تر باشید. درست است که Forza Horizon 4 یک بازی آرکید است، اما بدین معنا نیست که هر طور که می‌خواهید بازی کنید و در پایان نیز برنده شوید! شما باید بتوانید حتی در این بازی آرکید روی ماشین خود تسلط داشته باشید و طبیعتا نحوه تسلط داشتن در آب و هوای بارانی و برفی با جاده‌های صاف متفاوت خواهند بود. همان جاده‌‌هایی که تابستان روی آن‌ها مسابقه می‌دهید در زمستان نیز در دسترس خواهند بود اما با این تفاوت که در فصل زمستان برف و یخ روی آن‌ها را پوشانیده و لغزنده است. با این تفاسیر یک لحظه غفلت می‌تواند برایتان گران تمام شده و سبب شکست شما در یک مسابقه شود. البته با وجود قابلیت Rewind که یار همیشگی Forza Horizon بوده می‌توانید غفلت خود را جبران کنید. بنابراین مسابقه دادن در هر فصل و آب و هوایی شرایط خاص و متفاوتی داشته و علاوه بر هندلینگ متفاوت، باید مراقب ماشینی که از آن استفاده می‌کنید نیز باشید. بدیهی است که رانندگی کردن در جاده‌های لغزنده با برخی ماشین‌های خاص ساده‌تر بوده و شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد. شما باید با این تغییرات آب و هوایی و فصلی خود را عادت دهید و آماده مسابقه دادن در هر شرایطی باشید. البته بازی به قدری جذاب است که بدون این که خودتان متوجه شوید، خود را ساعت‌ها میخکوب پشت کنسول یا پی سی پیدا می‌کنید.

به لطف پویا بودن فصل‌ها، هر چهار فصل را در Forza Horizon 4 تجربه خواهید کرد.

این تغییر فصل تنها سبب تنوع گیم پلی نشده، بلکه در بحث گرافیک هنری و جلوه‌های بصری نیز تاثیر فراوانی دارد. حال به غیر از محیط‌های مختلف و آب و هوای گوناگون، از این پس شاهد فصل‌های مختلف نیز خواهید بود. هر فصل برای خود ویژگی‌های خاصی دارد و طبیعتا متفاوت از دیگر فصل‌هاست. شخصا فصل پاییز را بیشتر پسندیدم. فصلی که در آن درختان رنگ خود را تغییر داده و برگ‌هایشان شروع به ریختن می‌کند. در Forza Horizon 4 به این جزئیات دقت شده و همه این موارد را در بازی می‌بینیم. مطمئنا اگر می‌خواهید ماکزیمم قدرت Forza Horizon 4 را ببینید، بهتر است بازی را روی Xbox One X تجربه کنید منتهی این جزئیات حتی در Xbox One و PC نیز محسوس هستند. از این نظر Forza Horizon 4 با اختلاف بهترین بازی نسل هشتم مایکروسافت بوده و عملا برای رقیبان هیچ حرفی باقی نمی‌گذارد. در این نسخه شاهد محیط‌های متنوعی هستیم که به لطف جزئیات بالایی که دارند می‌توانند بازیکن را محسور خود کنند. به هنگام بارش باران قطرات ریز و درشتی روی صفحه نمایش شما نقش می‌بندند. به غیر از این موضوع، روی آب و هوای بارانی نیز خیلی خوب کار شده زمانی که در حال سرعت مسیر خاصی را طی می‌کنید، قطرات آب به اطراف پخش می‌شوند. جزئیات در Forza Horizon 4 آنقدر خوب به تصویر کشیده شده‌اند که شاید در ابتدا باور نکنید که این بازی، یک بازی نسل هشتمی است! همان طور که گفته شد کسانی که این شانس را دارند تا با اکس باکس وان اکس بازی را تجربه کنند لذتی دو چندان از محیط پرجزئیات بازی خواهند برد. علی رغم بزرگ بودن نقشه Forza Horizon 4، در هچیچ کجا از محیط بازی ضعف، چه بسا ایرادات کوچک، نمی‌بینیم. Forza Horizon 4 یک شگفتی است و می‌توان آن را شاهکار Playground Games دانست. رنگ پردازی و نورپردازی بازی نیز با فاصله، در بین انحصاری‌های مایکروسافت اول هستند و تنها Forza Horizon 3 شاید بتواند از این حیث کمی به FH4 نزدیک شود. نور ساختمان‌ها و ماشین‌ها در هنگام مسابقات در شب از جمله نکاتی است که نمی‌توانیم آن را نادیده بگیریم. این قضیه در مورد تابش نور خورشید و سایه اندازی ماشین‌ها در جاده نیز صادق است. با همه تعریف و تمجیدها، کماکان تا زمانی که خودتان فورتزا هورایزن ۴ را بازی نکنید درک دقیقی از این صحبت‌ها نخواهید داشت. کیفیت تکسچرها در محیط‌های مختلف به نوبه خود جای تمجید فراوان دارد. نکته دیگر این است که Forza Horizon 4 اصلا از مشکلات فنی رنج نمی‌برد و از این لحاظ هم بی‌نقص است. گشتن دنبال ایراداتی که به جلوه‌های بصری و طراحی هنری بازی مربوط می‌شوند بیهوده است و بعید می‌دانم بتوانید مشکل خاصی پیدا کنید. به لطف رنگ پردازی و نور پردازی محیط، کیفیت بافت‌ها و به طور کلی دیگر جزئیاتی که در موردشان صحبت شد فورتزا در این زمینه بهترین انحصاری مایکروسافت بوده و تجربه آن برای کاربران مایکروسافت واجب است. پیشنهاد می‌کنم هنگامی که در حال تجربه Forza Horizon 4 هستید برای تست هم که شده روی چمن‌های دنیای بازی کمی گاز بدهید تا منظور از “جزئیات” را بیشتر درک کنید. تا قبل از انتشار فورتزا هورایزون ۴، این فورتزا هورایزون ۳ بود که در این زمینه پیشتاز بود و اکنون با Forza Horizon 4 می‌توانید قدرت کنسول خود را تماشا کرده و از محیطی بی‌نقص و وسیع لذت ببرید.

جلوه‌های بصری در این نسخه فوق‌العاده به نظر می‌رسند. به لطف قدرت سخت افزاری Xbox One X شما می‌توانید خیلی بیشتر از حالت عادی، از محیط چشم نواز Forza Horizon 4 لذت ببرید. فارغ از این، فورتزا هورایزون ۴ را روی هر یک از پلتفرم‌های مایکروسافت تجربه کنید پشیمان نخواهید شد و از محیط چشم نواز آن لذت خواهید برد.

همیشه نسخه‌های Forza Horizon توانسته‌اند event‌های متفاوتی را به بازیکن ارائه دهند. از مسابقات عادی گرفته تا کورس بستن‌ با هواپیماها! شما در Forza Horizon 4 نیز لذت رانندگی با انواع و اقسام ماشین‌ها را خواهید برد. مجبور هستید که با کلاس‌های مختلف ماشین به مسابقه دادن بپردازید، اجباری که البته بسیار شیرین است. طبیعتا می‌دانید که برای محیط‌های خاکی کلاس ماشینی که استفاده می‌کنید باید متفاوت باشد. البته خود بازی به شما اجازه استفاده از ماشین‌های غیره را نداده و مجبور هستید از همان کلاس یکی را انتخاب کنید. طرفداران فورتزا آشنایی کافی با چنین event‌هایی را دارند و از تنوع و جذابیت آن‌ها نیز با خبر هستند. به غیر از موارد گفته شده، یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن پرداخته شود روند پیشرفت در بازی است که مطمئنا برای بازیکن از اهمیت بالایی برخوردار است. Horizon Stories رخدادهای جدیدی هستند که برای اولین بار در Forza Horizon 4 دیده می‌شوند. از این به بعد خبری از Bucket Challenge ها نبوده و شما فعالیت‌های دیگری را خواهید داشت. چالش‌های روزانه نیز در فورتزا هورایزون ۴ برقرار بوده و از این طریق نیز می‌توانید پیشرفت کنید. چالش‌های هفتگی را نیز به راه‌های پیشرفت اضافه کنید. Horizon Stories رخدادهای جالبی هستند که به شما فرصت کسب امتیازات بیشتر را می‌دهند. به عنوان مثال در یکی از این استوری‌ها شما یک مکانیک هستید و در یک داستان دیگر یک راننده تاکسی! البته طبیعتا راننده تاکسی بودن در Forza Horizon 4 شبیه به همین نقش در عنوانی مثل GTA V نخواهد بود. همان طور که گفته شد event‌های بازی مختلف و متنوع بوده و شما را خسته نخواهند کرد. در مسابقات معمولی می‌توانید شرکت کرده و رنک به دست آورید و ماشین‌های جدید آنلاک کنید. به غیر از این event های معمول که در ریسینگ‌های دیگر نیز دیده می‌شوند، بابت کارهای دیگری که در محیط بازی می‌کنید نیز برایتان پاداش‌هایی در نظر گرفته شده است. مثلا خراب کردن تابلوها، پرش‌های وسیع و رساندن یک ماشین به حداکثر سرعت خود.
همواره Forza Horizon توانسته ماشین‌های پرطرفدار را در خود بگنجاند و Forza Horizon 4 اکنون یک پک وسیع‌تر نسبت به نسخه‌های قبل از خود به شمار می‌رود. در Forza Horizon 4 حدود ۴۰ ماشین جدید دیده می‌شوند که قبلا در Forza Horizon 3 در دسترس نبوده‌اند. دیگر همه عادت کرده‎ایم که هر نوع ماشینی را در Forza Horizon ببینیم. به طور کلی بیش از ۴۵۰ نوع ماشین را در Forza Horizon 4 خواهید دید و برای انتخاب ماشین به قدری دستتان باز است که سردرگم می‎‌شوید. در نقشه بزرگ بازی خانه‌هایی وجود داشته که بازیکن می‌تواند با قیمت نسبتا بالایی آن ها را خریداری کند. شما در این خانه‌ها می‌توانید به گاراژ خود دسترسی داشته باشید و همچنین اقدام به خرید و فروش ماشین کنید. با توجه به قیمت بالای این خانه‌ها، انتظار می‌رود تنها زمانی به سراغ خرید یکی از آن‌ها بروید که قصدتان واقعا استفاده از ویژگی‌هایش باشد. با خرید هر خانه پاداشی هم دریافت می‌کنید که ارزش آن با قیمت خانه رابطه مستقیم دارد. تغییراتی که روی ماشین‌ها اعمال می‌کنید در این خانه‌ها صورت می‌گیرد. در واقع اگر می‌خواهید ماشین خود را شخصی سازی کرده و یا آن را ارتقا دهید باید قبل از این کار به خانه خود دسترسی داشته باشید. شخصیت خود را نیز می‌توانید شخصی سازی کنید. با توجه به آنلاین بودن بازی، ازین پس می‌توانید با باز کردن نقشه بازیکنان واقعی را روی نقشه بازی پیدا کنید. قبل از شروع هر مسابقه مثل نسخه‌ قبل می‌توانید در منوی تنظیمات بازی یک سری تغییرات داده و هندلینگ بازی را سخت‌تر کنید. با این که کارتان سخت خواهد شد اما در عوض بازی نیز به شما پاداش بیشتری خواهد داد.

شخصی سازی و ارتقا ماشین‌ها از این پس در خانه‌ها و ملک هایتان انجام خواهند شد.

عنوان Forza Horizon 4 تقریبا یک بازی بی نقص است که نه تنها برای طرفداران بازی‌های ریسینگ و طرفداران مایکروسافت، بلکه به تمام کسانی که اهل بازی کردن هستند توصیه می‌شود. Forza Horizon 4 نسبت به نسخه قبلی خود تغییراتی داشته که در این نقد و بررسی در مورد این تغییرات صحبت کردیم. از اضافه شدن Horizon Stories گرفته تا حذف Bucket Challenge ها. از این پس شما باید شخصی سازی ماشین‌هایتان را در خانه‌های خود انجام دهید. منتهی فورتزا هورایزون ۴ تغییرات بنیادینی نداشته و البته انتظار هم نمی‌رفت که چنین تغییراتی را شاهد باشیم. Forza Horizon 3 نیز یک بازی تقریبا بی‌نقص و ریسینگی بی‌بدیل بود و Forza Horizon 4 با حفظ همان ساختارها و اضافه کردن برخی آیتم‌ها و بهبودهایی در زمینه گرافیک تبدیل به بهترین ریسینگ نسل هشتم شده است. Forza Horizon‌ها همیشه برای مایکروسافت و کنسول‌هایش اعتبار خریده و Forza Horizon 4 نیز همین کار را تکرار می‌کند. تا به اینجای نسل، بدون شک Forza Horizon 4 بهترین انحصاری مایکروسافت بوده و پس از فرمانروایی Forza Horizon 3، نوبت به عضوی جدیدتر و جوان‌تر از خانواده فورتزا هورایزون رسیده تا بر سرزمین کنسول سبز امپراطوری کند.

12345678910(48 رای, میانگین آرا 8٫50 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. NOOOOOOOB گفت:

  عالی

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 174Thumb up 18Thumb down
 2. AXEL STONE گفت:

  ۱۰٫۱۰ برای بهترین ریسیگ دنیا عادلانست این امتیاز محترم مبارک مایکرو فن و دوستان ریسینگ

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 141Thumb up 15Thumb down
 3. Emad908 گفت:

  بازیش شاهکاره
  فک کنم این اخرین فورتزا هورایزن نسل ۸ باشه.

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 80Thumb up 14Thumb down
 4. با تشکر از محمد عزیز Yes Yes
  قبلا هم در نقدم از بازی گفتم
  فورتزا هورایزن۴ بهترین چیزی هست که در این ۵ سال برای XBOX ONE عرضه شده و دیگر استودیوهای مایکروسافت از قبیل ۳۴۳ و کوالیشن حداقل از حیث گرافیکی باید معجزه کنن تا فورتزا رو شکست بدن

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 83Thumb up 16Thumb down
 5. M.C گفت:

  FH یه افق جدید برای ژانر ریسینگ آرکید ولی اگه فصلا کم کم مثل دنیای واقعی تغییر می کرد خیلی بهتر بود
  زودم کرک شه که ما PC بازا بزنیم کف خون قاطی کنیم

  21Thumb up 46Thumb down
 6. گفت:

  مثله همیشه شیرون به گرده پای آگرا هم نمیرسه Cool

  23Thumb up 4Thumb down
 7. Pedram Zarei گفت:

  Forza Horizon 4 بهترین ریسنگ تا الان هست و در این شکی نیست

  29Thumb up 7Thumb down
 8. گفت:

  بهترین تیتر ممکن (و هر سرزمینی امپراطوری دارد … )
  مرسی از محمد آریامقدم
  Yes Yes Yes Yes
  نمره کمتری می دادید متعجب میشدم
  بهترین Racing تاریخ
  (معایب بازی خیلی خوبه! – دیده نشد!)

  28Thumb up 6Thumb down
 9. فکر کنم اولین ریسینگی که میشد ماشینهارو ارتقا داد همه جوره دستمون باز بود، بازی GT پلی وان بود. و من تا آخرش که رفتم هیچ هرچی ماشین بود پول جمع میکردم و میخردیم خیلی حال میداد. الان فورزا واقعا عالی داره پیش میره اما واقعا اگر رقیبی کنار خودش در سطح بالا نبینه و از طرفی هم مشغول ساخت بازیی غیر از ریسینگ بشه احتمال اینکه افت کنه هست. امیدوارم سونی بازی GT رو به همون روزها برگردونه چون هرچی رقابت نزدیکتر باشه پیشرفتها چشمگیرتر و بیشتر میشه و لحظات لذتبخش تری رو برای بازیبازها رقم میزنه.
  فعلا که فقط اخبار بازیها رو میخونم با اینکه بازیی رو میخرم اما وقت ندارم بازی کنم و کل خاطراتم از گیم مونده تا زمان ایکس باکس ۳۶۰, دوست دارم یکبار یک بازی رو تموم کنم قبل از اینکه هفته بعدی برسه و یک بازی دیگه منتشر بشه.
  ماشالا چپ و راست همه بازی میدن بیرون و مهمتر از پول فعلا زمان هست که پیدا نمیشه واسش هزینه کنی! Laugh

  17Thumb up 2Thumb down
 10. گفت:

  فراشاهکار In Love اگه قرار باشه فقط به بازى رو تا آخر عمر بازى کنم همین شاهکار خواهد بود In Love Heart
  اینم یه عکس از بازى خودم واسه دوستان گیمفایى Kiss
  http://s8.picofile.com/file/8339600600/2008D5A4_74A9_40E6_8DB3_472103D86DFF.png

  22Thumb up 12Thumb down
 11. vitto corleone گفت:

  چه نقد و بررسی کوتاهی حیف بهترین عنوان ریسینگ آرکید نسل هشت نیست که همچین نقد و بررسی کوتاهی داشته باشه

  14Thumb up 6Thumb down
 12. عالی بود.
  فعلا یکه تازی این شبکه.امسال جای خالی NFS هم احساس میشه.

  7Thumb up 8Thumb down
 13. F12 گفت:

  بهترین ریسینگ نسل هشت و یکی از بهترین ریسینگ های تاریخ گیم In Love In Love

  5Thumb up 7Thumb down
 14. Y PS گفت:

  خسته نباشید آقای آریامقدم Yes
  این بازی قطعا امپراطور ریسینگ هست و باید غبطه خورد به کسایی که میتونن تجربه کنن!
  هر بار خبری از فورزا میشه من باید از بدبختیامون بگم که یه PC درست درمون برای تجربه بازی ندارم! پول بازی به زور جور میشه چه برسه به سیستم گیمینگ!
  ای خدا یا پولشو بده یا صبرشو!

  19Thumb up 6Thumb down
 15. milad.sony.ps4 گفت:

  ممنون بابت نقد Yes Yes
  خب همین طور هم که از متاش مشخصه بازیش شاهکاره به دوستان مایکروسافت فن تبریک میگم که میتونن این ریسینگ ارکید زیبارو تجربه کنن کاش ماهم میتونستیم
  تنها ایرادی که از نظر من میشه به این بازی گرفت کیفیت بافت هاست که میتونست بکم بهتر باشه

  11Thumb up 7Thumb down
 16. ham0on گفت:

  بزرگترین حسرت من بابت نداشتن اکس باکس وان

  16Thumb up 7Thumb down
 17. Hesam_lastofus گفت:

  با این وضع دلار اصلا ارزش خرید رو نداره یه بازی ریسینگ

  12Thumb up 24Thumb down
 18. ElementalGoat گفت:

  هرچی بشه نظر من راجب برتری NFS Most Wanted 2005 عوض نمیشه و برای من بهترین گیم ریسینگ ارکید بوده، اون تیون و موزیک های راک و متال و هیپ هاپ و مهمتر از همه اون BMW M3 GTR E46 بهترین نوستالژی من هستن
  اینم وقتی کرک شد میزنیم دیگه، ببینیم چی میشه

  8Thumb up 22Thumb down
 19. Aradkeshvari گفت:

  واقعا اگر قیمت کنسول ها اینقدر زیاد نبود من یه one x میگرفتم و این شاهکار ریسینگ رو تجربه میکردم.من خودم بچگیم با ریسینگ آرکید(nfs)گذشت و علاقه خاصی به ریسینگ(بخصوص آرکید)دارم In Love

  10Thumb up 4Thumb down
 20. aria88 گفت:

  متاسفانه نسخه های قبلی هیچکدوم کرک نشدن. که ما فقیر فقرا هم فیض ببریم. اون سی‌دی اشتراکی رو هم که نصب کردم، مشکلات زیادی داشت. چندین بار بازی از کار افتاد و حتی ویندوزم نباید آپدیت میکردم. فقط سوالم اینه که چرا بقیه شرکتا بازیشونو مثل مایکروسافت نمیسازن که کرک نشه؟

  2Thumb up 2Thumb down
 21. justice-hero گفت:

  این تیتر :
  و هر سرزمینی امپراطوری دارد”
  روز منو ساخت
  تبریک به فنهای ایکس باکس
  و خسته نباشید ویژه خدمت اقای اریا مقدم

  15Thumb up 2Thumb down
 22. amir2hashmati گفت:

  در یک کلام شاهکار به تمام معناست این بازی من سیراب کرد فصل هاش دیوانه کنندست پاییز وزمستونش هوش از سر ادم میبره پلی گراند متشکریم

  6Thumb up 1Thumb down
 23. 2K.Firaxis گفت:

  این بازی حقیقتا محشره…
  بنده حقیر هم مدتی بازی کردم دوست دارم تجربه م رو با بقیه دوستان درمیون بزارم!
  واقعیتش خودم به شخصه مدتی بود اصلا حوصله گیم زدن و اینحرفا نداشتم روزی خیلی خودمو خسته میکردم نهایتا نیم-یک ساعت.
  اما خب از اونجایی که هورایزن چهار رو همون موقع E3 اینطرفا پیش خرید کرده بودم با خودم گفتم این رو حتما باید بازی کنمش…
  (به شخصه روی PC تجربه کردم بازی رو)

  مهمترین نکات مثبت! (اینقد نکته مثبت داره که من فقط مهماشو دست چین میکنم!)

  -بهینه سازی فوق العاده!
  شخصا روی سه سیستم مختلف بازی رو تست کردم، و یکی از دوستان نزدیکم هم با سیستم خودش تست کرده که میشه کلا چهارتا
  (i5 7640X – 16GB RAM – GTX 690) (i7 4790K – 16GB RAM – GTX 590 و (i3 4170 – 16GB RAM – GT 740)
  روی سیستم i7 بازی با تنظیمات متوسط روی رزولوشن FHD شصت فریم رو میگرفتم البته ثبات خوبی نداشت چونکه پردازنده گرافیکی من VRAM کافی برای ذخیره و پردازش اطلاعات توی حافظه خودش نداشت.
  روی سیستم i5 تقریبا با تنطیمات High روی رزولوشن FHD شصت فریم قابل دست یافتن هست، مشکل خاصی هم نداره
  و روی سیستم سوم که تقریبا یه سیستم پایینرده میشه به حساب اوردش روی تنظیمات LOW رزولوشن ۷۶۸p من سی فریم رو میگرفتم، تا زمانی که RAM کم نیارید میشه گفت تجربه قابل قبولی خواهید داشت!

  – محیط فعال

  محیط بازی برعکس بسیاری از ریسینگ های اپن ورلد دیگه فضای مرده و ساکتی نداره…. بسیار فعال و سرگرم کننده هست حتی بیشتر از هورایزن سه، به هیچ وجه خسته کننده نمیشه!

  -جلوه های بصری بسیار زیبا!

  اقای آریا مقدم به خوبی توی نقدشون اشاره کردن دیگه حرفی برای گفتن نمیمونه همچنین بسیاری نکات مثبت دیگه که ایشون به نحو احسن گفتن

  – کالکشن خودرو ها قابل قبول! (بهترین در نسل ۸ ولی….)

  به هیچ وجه بهترین نیست، به هیچ وجه، شاید مشکل از ریسینگ های نسل هشت بوده که استاندارد پایینی رو تنظیم کردن اشتباه نکنید من هورایزن ۴ رو دوست دارم اما وقتی کالکشن خودرو های موقع انتشارش با عناوین نسل شش و هفت مقایسه میکنم چیزی جز ناامیدی برای این نسل برام باقی نمیمونه…..

  باز هم تشکر از محمد آریامقدم بابت مقاله، بازی بسیار خوبی هست، به شدت پیشنهاد میشه.

  18Thumb up 1Thumb down
 24. johny گفت:

  به جرات میتونم بگم به اندازه ۴ ۵ تا انحصاری سونی ارزش داره

  23Thumb up 18Thumb down
 25. و هر سرزمینی امپراطوری دارد … Yes

  17Thumb up 5Thumb down
 26. گفت:

  برترین بازی ریسینگ تاریخ نسل بشر Heart Rose
  شاهکاری دیگر از مایکروسافت و پلی گراند که فقط خودش توان رقابت با خودشو داره In Love
  مرسی فیل اسپنسر و رالف فولتون کبیر Kiss

  19Thumb up 5Thumb down
 27. mbox گفت:

  فکر کنم تا چند روز دیگه که رددد ۲ منتشر بشه این بازی بالاترین گرافیک تاریخ بازی های جهان باز رو که از زمان انتشارش از ویچر ۳ گرفته خواهد داشت. حیف که زمان انتشارش خیلی نزدیک به رددد هست البته باید توجه کرد که این بازی در هر مپش تا شصت و چهار نفر پلیر آنلاین هم همزمان هستن که تو رد دد چنین چیزی نخواهد بود کسانی که فورازا هورایزن ۳ رو بازی کردن میدونن گرافیک سینگل پلیر از بازی آنلاین پایین تر بود ولی تو چهار که همیشه انلاین هست این قضیه نیست و گرافیک همواره رو سقف هست

  13Thumb up 2Thumb down
 28. MehrdadPS4 گفت:

  این بازی محکومه به فوق العاده بودن Yes

  12Thumb up 1Thumb down
 29. پادشاه ریسینگ ارکید در نسل ۸ Heart Heart Heart Heart Heart Heart Rose Rose

  10Thumb up 2Thumb down
 30. چرا برای ps4 نیومد این از ارزش معنوی بازی کم میکنه اینو فقط ps فنا میفهمن ارزش خرید نداره. اگه برا ps4 هم در آینده بیاد من نمیخرم که شرکت سازنده ی فورزا باشه که انقدر ناز نده بازیارو انحصاری جعبه نزنه .

  2Thumb up 30Thumb down
  • Emad908 گفت:

   نیم ساعته دارم به این می خندم اقا ولش کنید گناه داره ROTFL پسرم گلم خود شرکت سازنده برا مایکرو سافته که براش انحصاری می زنه بعدش این بازی برا ps4 نمیومده و نخواهد اومد باشه شما ps بازا درک کنید راحت باشید

   17Thumb up 1Thumb down
 31. Amirreza.AC گفت:

  مبارکتون باشه مایکرو فنای گل امیدوارم به خاطر گرونی از بازی مورد علاقتون محروم نشین Rose

  10Thumb up 0Thumb down
 32. MS GAMER گفت:

  نمره ۱۰ حقشه البته حق خیلی از بازی های دیگه هم بوده که سایت هایی مثل زومجی حقشون رو خوردن به گاد آف وار ۹.۵ میده به بهانه های عجیب تازه تو لودینگشو یکی نوشته بود صنعت گیم در مقابل نام راکستار و سی دی پراجکت(تا اینجاشو با ذوق خوندن) و کوجیما و فرست پارتی های سونی(تو این قسمت همچین صورتشو کج و ماوج میکنه) بعد هم میگه دوتای اول رو قبول دارم ولی اونارو نه بعد این آدم ها شدن مجری و منتقد تو کشورمون بگو آخه مردک تو جتی در حدی نیستی که بخوای اسم کوجیمارو بیاری تازه بنده خدا یادش رفته که آبروی نسل ۸ رو همین فرست پارتی های سونی حفظ کردن

  7Thumb up 12Thumb down
 33. P30PlayBox گفت:

  جواهری رایگان با گیمپس! Yes
  به دوستان مولتی پلتفرم اکیدا توصیه میکنم اگر تمایل ندارید ۹۰۰تومن! برای خرید بازی بپردازید منتظر کرک بازی نباشین و یک کد گیمپس یکماهه خریداری کنید و از بازی رایگان لذت ببرید. Yes

  10Thumb up 0Thumb down
 34. عوامل محترم و عزیز گیمفا لطفا نقد ویدیویی هم اضافه کنین

  2Thumb up 0Thumb down
 35. djaliford گفت:

  چه فورزا موتو اسپرت چه هورایزون ازظهور ایکس باکس خودشونو اثبات کردند که شاهکارند مخصوصا فورزا ۳ کلا منو عاشقش کرد کلا منو مسیرمو از گرن خارج کرد دمت گرم مایکرو حسابی گل کاشتی
  حیف با وضع این مملکت.از یک طرف سرپرست خانواده شدن از یک طرف بچه Grin. نمیزاره بازی کنیم
  مبارک مایکروفنا برین حال کنین این بازی از اون یازی هایی هست که بوی خاصی داره که ادمو دیونه میکنه
  ح

  16Thumb up 0Thumb down
 36. گفت:

  ممنون برای این نقد زیبا و تبریک به همه ی دوستان

  5Thumb up 0Thumb down
 37. mortezaall گفت:

  گرافیگ بازی انقدر خوبه که ملت ریختن توییتر ، فقط دارند عکس پست میکنند

  9Thumb up 0Thumb down
 38. wa.ch گفت:

  سلام.ببخشید اینجا میگم.سیستم من اینه
  کارت گرافیک:mx150
  سی پی یو:core i7 8550u
  رم:۸
  لطفا بگین forza horizon 4وac odysseyرو روhighو ۱۰۸۰حداقل ۲۳ فریم میده یا نه.ممنون. Smile

  1Thumb up 0Thumb down
 39. dx3d گفت:

  یک سوال از دوستانی که بازی رو تجربه کردن دارم.در حالت آفلاین تغییر فصول صورت میگه به طور خودکار یا باید بصورت آنلاین تغییرش داد؟چون طبق ویدیو هایی که دیدم انگار باید آنلاین و سوییچ کردن بین فصول هم نیست اگه کسی بازی کرده خواهشا بگه

  2Thumb up 0Thumb down
 40. mohammadnik1994 گفت:

  آقایون کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل دوستم حل بشه?
  دوستم یه اکس باکس وان داره بازی فورزا هورایزن۳رو میذاره توی دستگاه اون نصب اولیه که برای شروع بازی نیازه رو انجام نمیده وسط نصب دیگه ادامه نمیده
  میخوام ببینم کسی هست که بتونه راهنمایی کنه تا این مشکل حل بشه?اگر کسی این مشکل رو داشته و تونسته حلش کنه ایدی تلگرامم رو بدم تا راه چاره رو بهم بگه

  1Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت