یونان، نقطه‌ی اوج اساسین‌ها | نقدها و نمرات بازی Assassin’s Creed Odyssey [به‌روز‌رسانی]

۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۰

بازی Assassin’s Creed Odyssey طی روز‌های آینده رسما عرضه می‌‌شود و حال به تازگی نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

شاید شما گمان کنید که ایده‌ی نقش آفرینی بودن سری Assassin’s Creed از نسخه‌ی Origins آغاز شد اما به نظر می‌رسد یوبی‌سافت از ابتدای عرضه سری Assassin’s Creed Odyssey تا به حال سعی داشته تا با اعمال تغییراتی پیوسته در این سری، آن را هرچه بیشتر به یک بازی نقش آفرینی نزدیک کند. نسخه‌ی Origins شامل ایده‌های جدیدی بود که شاید به خوبی و به طور کامل تحقق نیافته‌اند اما قرار است این ایده‌ها حضور پررنگ‌تری در نسخه‌ی جدید این سری Assassin’s Creed Odyssey داشته باشند و به نظر می‌رسد با یک بازی نقش آفرینی بزرگ روبرو خواهیم بود. این که ایده‌های یوبی‌سافت تا چه اندازه بتواند موفق ظاهر شود، موضوعی است که باید تا انتشار بازی و تجربه‌ی آن صبر کنیم.

به تازگی نقدها و نمرات این بازی منتشر شده است که با یکدیگر مروری بر آن‌ها خواهیم داشت:

GamesRadar+ 10/10

نسخه‌ی Odyssey ایده‌های نسخه‌ی Origins را به گونه‌ای تکامل داده و بهبود بخشیده است که شما حتی فکرش را هم نمی‌کردید که سری Assassins از پس آن بر بیاید. اما Odyssey دارای همه‌ی آن‌هاست.

We Got This Covered 10/10

Assassin’s Creed Odyssey یک بازی نقش آفرینی تاریخ و حماسی است که از المان‌های سری Assassin استفاده می‌کند تا داستان متفاوتی را روایت کند و نتایج آن از هر جنبه‌ای شگفت انگیز هستند.

Gamefa 9.5/10

از نظر من، Assassin’s Creed Odyssey بهترین نسخه‌ی این سری بزرگ است. ترکیب مکانیک‌های محبوب سری Assassins با عناصر نقش آفرینی، تصمیم هوشمندانه‌ای از سوی یوبی‌سافت بوده است تا سرگرم کننده ترین و عمیق‌ترین تجربه را از سری Assassins Creed ارائه دهد که می‌تواند شما را در سفری فوق‌العاده زیبا همراه کند. تقریبا تمام قسمت‌های این بازی بی‌نقص هستند ( و به قدری زیبا که شما نمی‌توانید از گرفت تصاویر متنوع از بازی دست بکشید). نبردهای حماسی (شامل نبردهای دریایی و زمینی)، گیم‌پلی عمیق، سیستم افزایش سطح (لول‌آپ)، سیستم شخصی‌سازی گسترده و اعتیاد آورد، انتخاب‌های مهم، داستان انبوه شاخه‌ای، نقشه‌ی وسیع، همچنین محتویات متنوعی و اینکه شما قادر به انجام کارهای زیادی در بازی هستید، Assassins Creed را به بهترین بازی اکشن نقش آفرینی و یک تجربه‌ی (خرید) اجباری برای تمام بازی‌بازان تبدیل می‌کند؛ حتی اگر از طرفداران سری Assassins نباشید.

Gaming Nexus 9.5/10

پس از بازی Breath of the Wild، من از تجربه‌ی هیچ بازی جهان باز دیگری به اندازه‌ی Assassin’s Creed Odyssey لذت نبردم. در بازی فعالیت‌های زیادی برای انجام دادن وجود دارد. شاید نتوانیم بگوییم بهترین اما قطعاً Assassin’s Creed Odyssey یکی از بهترین نسخه‌های این سری و یکی از مدعیان بهترین بازی سال است

PlayStation LifeStyle 9.5/10

یوبی‌سافت سعی بر این داشته تا نسخه‌ی جدید Assassin’s Creed را به گونه‌ای بسازد که در حدو اندازه‌ی نام ادیسیوس باشد و باید به این شرکت آفرین گفت زیرا آن‌ها این کار را به خوبی انجام داده‌اند. قطعاً بازی به اندازه اشعار هومر بسیار طولانی است اما هر دقیقه‌ی آن بسیار لذت بخش و سرگرم کننده خواهد بود.

IGN 9.2/10

بازی Assassin’s Creed Odyssey قطعا بی نقص نیست اما سطح و استاندارد‌های این سری را بالاتر برده و جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین بازی‌های نقش آفرینی محکم‌‌تر کرده است.

Game Informer 8.2/10

Assassin’s Creed Odyssey در عین حال که ایده‌های گذشته را داراست، ایده‌ها و ویژگی‌های جدیدی نیز به این سری اضافه کرده است. شاید کمی غیر منصفانه باشد اما یوبی‌سافت در نهایت توانست میان بخش‌های مختلف بازی تعادل ایجاد کند. بخش داستانی بازی بسیار جذاب است هم به عنوان داستانی از قهرمانان بازی و هم روشی که این بازی تاریخ را به صورت گسترده‌تر روایت می‌کند. کاوش در دنیای بازی بسیار سرگرم کننده، مبارزات آن و تلاش برای دریافت تجهیزات افسانه‌ای بسیار هیجان انگیز است. اگرچه ویژگی‌های یاد شده از Assassin’s Creed Odyssey یک بازی عالی و یک فرمول موفق ساخته است اما به مانند بال‌های مومی ایکاروس برای رسیدن به مقصد کافی و قدرتمند نیستند.

Trusted Reviews 8/10

Assassin’s Creed Odyssey را می توان یک ورودی جدید و کامل در میان بازی‌های جهان آزاد به شمار آورد. به وسیله گسترش و تکامل ایده‌های اولیه‌ای که به وسیله‌ی نسخه‌ی Origins کلید خورده‌اند، یوبی‌سافت تجربه‌ای را خلق کرده که بسیار شجاعانه، وسیع و عظیم است.

Eurogamer Italy 8/10

Assassin’s Creed Odyssey یکی از بهترین نسخه‌های این سری است که تمام طرفداران این سری را راضی می‌کند.  اگرچه بازی به خوبی بهینه سازی نشده و از برخی مشکلات فنی رنج می‌برد؛ مشکلاتی که اگر وجود نداشتند می‌توانست Assassin’s Creed Odyssey را برای همیشه به بهترین نسخه‌ی این سری تبدیل کند.

Game Rant 8/10

بازی‌بازانی که به نوعی با این سری بزرگ شده و رد طول این سال‌ها رشد این سری را شاهد بوده‌اند ( طرفدارن نسخه‌های قدیمی)، ممکن است Assassin’s Creed Odyssey آن‌ها را نا‌اُمید کند. اما بازی‌بازانی که به دنبال تجربه‌ی جدیدی بوده و برای دوران جدید این سری آماده هستند، مطمئنا از آن لذت خواهند برد.

VideoGamer 8/10

Assassin’s Creed Odyssey بهترین و جاه‌ طلبانه‌ترین نسخه‌ی این سری به شمار می‌آید. داستان جذاب، مکانیزم های نقش آفرینی قدرت‌مند و انبوهی از محتویات سرگرم کننده باعث‌ ‌می‌شوند تا شما ماه‌ها به تجربه‌ی این بازی پرداخته و در دنیای آن غرق شوید.

GameSpot 8/10

Assassin’s Creed Odyssey با دنیای جهان آزاد و وسیع خود گام‌های بزرگی برداشته است. تجربه‌ی این بازی و کاوش در دنیایی که پیوسته در حال تغییر است، بسیار لذت بخش خواهد بود.

Game Revolution 7/10

Assassin’s Creed Odyssey اگرچه داستانی فوق‌العاده ار دنیای هیجان انگیز خود روایت می‌کند. اگرچه برخی مشکلات نظیر مشابه بودن بازی باعث می‌شوند تا این بازی را نتوان بهترین نسخه‌ی این سری به شمار آورد.

Hardcore Gamer 7/10

Assassin’s Creed Odyssey بازی کاملی نیست. به طور مثال مشکلات فنی بازی بهانه‌ی خوبی برای انتقاد کردن از آن هستند. اگرچه باز هم با این وجود، نکات مثبت بازی بیشتر از مشکلات آن هستند؛ اگرچه ممکن است بسیاری از بازی‌بازان و طرفدارن قدیمی این سری از تغییرات قابل توجه به وجود آمده نا‌امید شوند ( به سبب تغییراتی که نسبت به نسخه‌های اولیه ایجاد شده است). علیرغم وجود مشکلات یاد شده، تجربه‌ی Assassin’s Creed Odyssey ارزشمند خواهد بود.

 

بازی Assassin’s Creed Odyssey در تاریخ ۱۳ مهر ۱۳۹۷ ( ۵ اکتبر ۲۰۱۸) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. همچنین شما می‌توانید نقد و بررسی بازی مورد انتظار و محبوب Assassin’s Creed Odyssey به قلم سعید آقابابایی را در وب‌سایت گیمفا مشاهده کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید