توضیحات سونی در رابطه با فعال‌سازی دیرهنگام قابلیت بازی میان‌پلتفرمی

۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

همان‌طور که در جریان هستید، مدتی پیش سونی اجازه‌ی قابلیت بازی میان‌پلتفرمی (Cross Play) در عنوان Fortnite را میان پلی‌استیشن ۴ و کنسول‌های دیگر صادر کرد اما بر کسی پوشیده نیست که تا قبل از به وقوع پیوستن این اتفاق، این شرکت تا چه اندازه‌ی برروی عدم اجرای بازی میان‌پلتفرمی پافشاری می‌کرد.

حال اما به تازگی که جنجال‌ها فرونشسته و نگرانی‌ها از بین رفته است، شاون لیدن (Shawn Layden)، رئیس بخش استودیوهای جهانی شرکت سونی، در آخرین قسمت از برنامه‌ی ویدئویی PlayStation Blogcast مقابل دوربین رفته و از دلایل اتفاق افتادن دیرهنگام بازی میان‌پلتفرمی بین کنسول‌های بازی، سخن گفته است:

می‌دانیم که این یک خواسته و مطالبه است و ما نیز می‌خواهیم آن را به بهترین شکل ممکن فراهم کنیم. در حال حاضر فعال کردن بازی میان‌پلتفرمی بدین صورت نیست که دکمه‌ای رو فشار دهیم و همه چیز به خوبی پیش‌برود؛ این یک ویژگی چند بُعدی است. بنابراین ما باید آن را از نقطه‌نظر فنی نگاه و به همراهِ همکاران تجاری‌مان از زاویه‌ی کسب و کار بررسی می‌کردیم. باید مطمئن می‌شدیم که آیا با فعال‌سازی این قابلیت، خدمات پشتیبانیِ مشتری‌ِ درستی نیز فراهم کرده‌ایم؟ آیا سیستم پیام‌رسانی درستی برای آن داریم؟ این یک چیز متوالی است. برای پیاده‌سازی یک مورد، همه چیز باید در ترتیب مشخصی قرار گیرد و به همین دلیل است که فراهم شدن بازی میان‌پلتفرمی، بیشتر از چیزی که فکر می‌کردم طول کشید. [بازی میان‌پلتفرمی] زمان زیادی برای آماده و تکمیل شدن از ما گرفت و به همین دلیل بود که در سه‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، نه تنها قادر به معرفی آن بودیم بلکه هم‌زمان فعالش نیز کردیم.

به هر صورت شاید چیزی که در حال حاضر بیشتر ذهن بازی‌بازان را درگیر کرده این است که آیا در آینده شاهد بازی میان‌پلتفرمی بین کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در بازی‌هایی مانند Battlefield V، Call of Duty: Black Ops 4 و Fallout 76 نیز خواهیم بود یا خیر؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید