استودیو IllFonic دیگر در ساخت عنوان Friday the 13th: The Game همکاری نمی‌کند

۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

شرکت Gun Media اخیرا اعلام کرده که استودیو ایلفونیک (IllFonic) دیگر قصد همکاری برای ادامه ساخت بازی Friday the 13th: The Game ندارد و از این پس این شرکت با استودیو بلک تاور گیمز (Black Tower Games) همکاری‌اش را برای ساخت این عنوان ادامه خواهد داد.

از زمانی که اطلاعاتی درباره نسخه اولیه این بازی با نام Slasher Vol 1: Summer Camp منتشر شد ۴ سال می‌گذرد. تا به امروز که این عنوان توسعه یافته و همه آن را با نام Friday the 13th: The Game می‌شناسند. از زمان معرفی اولین نسخه این عنوان، و در طول این ۴ سال تمامی فعالیت‌ها و مسئولیت‌های این بازی بر روی دوش استودیو ایلفونیک بوده‌ است. همچنین استودیو ایلفونیک اعلام کرده که ما از امروز دیگر بر روی این عنوان کار نخواهیم کرد. شرکت گان مدیا نیز اعلام کرده که این استودیو تمام کارهای قراردادی را برای قطع همکاری با این شرکت انجام داده است و ما نیز به سوی پروژه‌های بعدی قدم برمی‌داریم.

در ادامه شرکت گان مدیا اعلام کرد که همچنان به لطف همکاری این شرکت با استودیو ژاپنی یعنی بلک تاور گیمز، از این بازی پشتیبانی خواهد شد. استودیو بلک تاور گیمز پیش از این در بازی‌هایی مانند Archangel که برای سیستم عامل iOS منتشر شد و بازی Magus که برای کنسول پلی‌استیشن ۳ عرضه شد همکاری داشته است. در جدیدترین اقدام بلک تاور گیمز، این استودیو اخیرا در ساخت عنوان AAA همکاری کرده است. در ادامه شرکت گان مدیا در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که با ساخت عنوان Friday the 13th: The Game تجربه‌های جدیدی کسب کرده‌اند و همینطور در طراحی برخی از قسمت‌های این بازی مانند خانه جارویس (Jarvis House) و نقشه پینهورست (Pinehurst map) به استودیو ایلفونیک کمک کرده است.

به دلیل خشن بودن سبک این بازی، در زمان انتشار مورد توجه هوادارانش قرار گرفت همچنین در هنگام انتشار، این عنوان آنقدر حیرت‌انگیز بود که شرکت گان مدیا و استودیو ایلفونیک مجبور شدند تلاش خود را بیشتر کنند و سخت‌تر کار کنند به این دلیل که وعده حالت تک نفره و محتوای الحاقی به بازی را نیز داده بودند.

در حالی که یک سال از انتشار این عنوان می‌گذشت، اما هنوز به‌روزرسانی‌های مداوم برای این بازی منتشر میشد، تا اینکه یک پرونده دعوی به منظور اینکه چه کسی مالک حقوق نویسندگی بازی Friday the 13th: The Game است، تشکیل شد و از آن پس ساخت تمام محتویات جدیدی که قرار بود برای این عنوان منتشر شود، کاملا متوقف شد.

در حالی که این اتفاق در ماه ژوئن رخ داد، استودیو ایلفونیک در حال کار کردن بر روی برطرف کردن مشکلات باقی مانده بازی و بهبود بخش چند نفره آنلاین با استفاده از یک سرور اختصاصی بود. اما از نظر گان مدیا این بازی تکمیل شده بود و نیازی به انجام این کارها از سوی استودیو ایلفونیک نبود. زمانی که استودیو ایلفونیک این خبر را شنید همکاری‌اش را با این شرکت قطع کرد و از این پروژه خارج شد. در همین زمان از توسعه بازی، استودیو بلک تاور گیمز جایگزین استودیو ایلفونیک شد و مسئولیت رفع اشکالات بازی و تلاش برای بهبود عملکرد گیم‌پلی را بر عهده گرفت تا بازیکنان تجربه بهتری از این عنوان داشته باشند.

عنوان :Friday The 13th هم‌اکنون برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و همچنین برای رایانه‌های شخصی در دسترس است.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید