سونی دست از لج‌بازی برداشت | بازی میان‌پلتفرمی در Fortnite ممکن شد

۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۵

جان کودرا (John Kodera) که به عنوان رئیس سونی اینتراکتیو اینترتیمنت (Sony Interactive Entertainment) شناخته می‌شود، خبر از تغییری بزرگ در سیاست‌های شرکت نامبرده برای بازی به صورت میان‌پلتفرمی (Cross Play) در کنسول پلی‌استیشن ۴ داده است.

از امروز حساب کاربری نسخه پلی‌استیشن ۴ بازی Fortnite در تمامی پلتفرم‌های سوییچ، ایکس‌باکس وان، موبایل (اندروید و iOS) و رایانه‌های شخصی قابل استفاده است. این مهم فعلا به عنوان یک بتا عمومی بوده و به مناسبت یک سالگی حالت Battle Royale بازی Fortnite اعمال شده است.

این اتفاق بدین معنی است که مهم نیست حساب کاربری خود را در کدام پلتفرم درست کرده‌اید؛ از این پس می‌توانید آن را در تمامی پلتفرم‌های موجود استفاده کرده و از آیتم‌های خریداری شده خود و پیشروی صورت گرفته بهره‌مند شوید.

این بتا احتمالا چالش‌هایی را تجربه خواهد کرد اما کودرا فعلا اعلام کرده‌ که این آغاز کار است. پیرامون دیگر بازی‌ها در آینده هم او قول داده است که جامعه را در جریان تازه‌ترین اخبار قرار خواهد داد. کودرا گفته است:

امروزه جامعه برخی بازی‌ها به شکلی تحول پیدا کرده است که قابلیت بازی میان‌پلتفرمی، ارزش بزرگی را برای بازی‌بازان به همراه دارد.

به خاطر این مهم، ما یک سری تحلیل‌ها را انجام داده‌ایم تا اطمینان حاصل شود تجربه کاربران پلی‌استیشن در امروز و آینده دست نخورده باقی بماند و در این میان به باز کردن پلتفرم نگاه خواهیم کرد.

این مسئله بیانگر یک تغییر بزرگ در سیاست شرکت SIE است و ما در حال حاضر مشغول برنامه‌ریزی با سازمان‌هایی هستیم که از این تغییر حمایت می‌کنند.

سونی قطعا تصمیم بزرگ و مهمی گرفته است و اگر کار آنها با بازی Fortnite به خوبی پیش‌ برود، احتمالا شاهد بازی‌های بیشتری در آینده خواهیم بود که از بازی به صورت میان‌پلتفرمی بهره‌مند خواهند شد.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید