توسعه‌دهنده‌ی Friday The 13th: The Game از روند پشتیبانی این عنوان کنار رفت

۳ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۰

همان‌طور که در جریان هستید وظیفه‌ی توسعه‌ی عنوان Friday The 13th: The Game در چهار سال گذشته برعهده‌ی استودیو IllFonic بوده است. اما به تازگی شرکت گان مدیا (Gun Media) به عنوان ناشر بازی، اعلام کرده که IllFonic تمام کارهای ذکر شده در قرارداد توسعه‌ی بازی را انجام داده است و به کار برروی پروژه‌ی جدید دیگری مشغول خواهد شد.

خوش‌بختانه این اتفاق به معنی به پایان رسیدن کار عنوان Friday The 13th: The Game نیست چراکه شرکت گان مدیا به همراه استودیوی ژاپنی بلک تاور (Black Tower) همچنان به پشتیبانی خود از بازی ادامه خواهند داد. اگر نگران آینده‌ی این بازی هستید، بهتر است بدانید استودیو بلک تاور باوجود این‌که سابقه‌ی توسعه‌ی عنوان Archangel برروی پلتفرم iOS و بازی Magus برروی پلی‌استیشن ۳ را در کارنامه دارد، پیش‌تر با استودیو IllFonic در ساخت این عنوان و نقشه‌های Jarvis House و Pinehurst برای آن، همکاری داشته است.

باوجود این‌که Friday The 13th: The Game هواداران خاص خودش را دارد اما از زمان عرضه تاکنون اوقات پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. در روزهای اولیه‌ی انتشار، این بازی با باگ‌های فراوان و زیادی دست به گریبان بود و استودیو IllFonic و گان مدیا مجبور بودند سخت بکوشند تا علاوه بر کار برروی بخش تک‌نفره، محتویات جدیدی نیز برای آن منتشر کنند. در ادامه باوجود یک سال به‌روزرسانی مداوم، اختلافات حقوقی بر سر مالکیت این عنوان میان IllFonic و گان مدیا موجب شد تا تمام مراحلِ تولیدِ محتویاتِ جدید برای آن، متوقف شود.

پس از این اتفاقات نیز IllFonic برروی رفع باگ‌ها و بهبود بخشیدن بخش چندنفره‌ی بازی مشغول به کار بود. به گفته‌ی گان مدیا، دلیل کنار رفتن IllFonic از روند پشتیبانی Friday The 13th: The Game دقیقاً به اتمام رساندن همین وظایف بوده است. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، از این پس وظیفه‌ی برطرف‌سازی باگ‌ها و بهبود تجربه‌ی بازی و به‌طور کلی پشتیبانی از آن برعهده‌ی استودیو بلک تاور خواهد بود.

عنوان Friday The 13th: The Game در حال حاضر برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان قابل بازی است. در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی این عنوان به قلم علیرضا معجری را از طریق وب‌سایت گیمفا مطالعه کنید.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید