پایانی تلخ | نقدها و نمرات قسمت دوم The Walking Dead: The Final Season

۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

در حالی که چندی پیش متوجه شدیم استودیو Telltale Games به پایان راه رسیده است، همه منتظر هستیم بدانیم عنوان The Walking Dead که اتفاقاً آن هم به پایان خود نزدیک است، سرانجام به چه عاقبتی دچار خواهد شد.

به تازگی قسمت دوم از فصل آخر بازی The Walking Dead منتشر شده است و به نظر می‌رسد حتی نسبت به قسمت قبلی خود که نمرات خیلی قدرتمندی دریافت نکرده بود نیز کم‌فروغ‌تر ظاهر شده باشد. باوجود این که کلمنتاین در شش سال گذشته، بزرگ‌تر، رنج دیده‌تر و قدرتمندتر شده است اما The Walking Dead در اواخر زندگی پرفراز و نشیب خود قرار دارد و به نظر نمی‌رسد حال و روز خوشی داشته باشد؛ درست مانند استودیوی خالق و سازنده‌ی خود. در ادامه با نقدها و نمرات The Walking Dead: The Final Season Episode 2: Suffer The Children همراه گیمفا باشید.

Attack of the Fanboy: 80/100

قسمتِ دومی خوب اما پایانی وحشتناک برای مجموعه. کسانی که به دنبال هم‌سفر شدن با این ماجراجویی هستند می‌توانند آن را بازی کنند اما نباید انتظار اختتامیه‌ی بزرگی که همه به آن امیدوار بودیم را داشته باشند.

USgamer: 70/100

قسمت دوم از فصل آخر The Walking Dead عاطفی و دردناک است اما شاید احساس کنیم قبلاً شاهد تمام محتویات آن بوده‌ایم. پیش‌زمینه‌ی بازی برای یک نبرد خونین طرح‌ریزی شده است اما اکنون به نظر می‌رسد در مقایسه با گذشته، ضعیف‌تر ظاهر شده است. دوستی و صمیمیت همچنان قلب تپنده‌ی فصل آخر هستند و تعاملات لحظه به لحظه‌ای را بین شخصیت‌ها خلق می‌کنند. نقطه‌ی قوت این قسمت، بخش نویسندگی آن است.

Wccftech: 70/100

به عنوان قسمتی میانی از مجموعه‌ای که قرار بود چهار قسمتی باشد، The Walking Dead: The Final Season Episode 2 کار خود را به خوبی انجام داده است. این بخش باوجود این‌که با افت کمی همراه بوده است اما همچنان شاهد صحنه‌های خوب به همراه شخصیت‌های جالب و جدیدی هستیم. این قسمت به عنوان آخرین بیانیه از یکی از بهترین توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدئویی در زمینه‌ی روایت داستان، بسیار ناامیدکننده است.

IGN: 50/100

به جای این‌که قسمت دوم با پیچش داستانی و صَرف وقت برای پرداخت شخصیت‌های اصلیِ بازی ما را غافلگیر کند، به چسبیدن در مسیر استفاده از فرمولی که در آن شخصیت‌ها، تصمیم‌ها و اتفاقات کاملاً قابل پیشبینی هستند، ادامه می‌دهد.

 

قسمت دوم بازی The Walking Dead: The Final Season هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید