جدول فروش هفتگی بریتانیا | هت‌تریک به سبک مرد عنکبوتی

۲ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰

این هفته، هفته‌ی قبل از انتشار بازی Fifa 19 است و آرامش نسبی قبل از طوفان به عنوان Spider-Man این اجازه را داد که برای سومین هفته‌ی پیاپی صدرنشین جدول فروش باشد و به حکومت خود در بازار بریتانیا ادامه دهد. با جدول فروش هفتگی بریتانیا با گیمفا همراه باشید. 

بازی Spider-Man همچنان به رکورد زنی که در هفته‌های پیش شروع کرده بود در این هفته ادامه داد و در ۳ روز به فروش ۳٫۳ میلیون رسید و توانست در این ۳ روز از آخرین فیلمی که بر اساس همین کاراکتر ساخته شده بود (Spider Man: Homecoming) نیز بیشتر فروش کند ولی با این حال هنوز هم با اختلاف نسبتا زیادی در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های کمیک‌بوکی در مقام دوم و بعد از بازی Batman Akham Knight قرار دارد. همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود به دلیل نبود رقیب قدرتمندی برای این بازی، با وجود کاهش فروش ۵۷ درصدی نسبت به هفته‌ی قبل هنوز هم Spider-Man صدرنشین جدول باقی مانده است. در حال حاضر بازی Spider-Man از نظر فروش نسخه‌ی فیزیکی عنوان انحصاری محبوب سونی یعنی God Of War را پشت سر گذاشته و حدود دو هفته است که رکورد سریع‌ترین فروش بازی سال را که پیش از این متعلق به بازی Far Cry 5 بود را به دست آورده، هرچند که در هفته‌ی آتی Fifa 19 مدعی قدرتمندی برای این عنوان خواهد شد.

در صدر جدول تغییر خاصی ایجاد نشده است و شاهد نایب قهرمانی عنوان Shadow of The Tomb Raider همانند هفته‌ی پیش هستیم، هرچند که این عنوان هم همانند بازی Spider-Man با کاهش فروش ۵۲ درصدی روبرو شده است ولی هنوز می‌توان انتظار فروش بیشتر را برای این بازی به واسطه‌ی تخفیفات کریسمس داشت. بازی Shadow of The Tomb Raider آنطور که انتظار می‌رفت نتوانست جدول فروش را تکان دهد ولی عملکرد آن برای هفته‌ی دوم، عملکردی مطمئن و امیدوار کننده بوده است.

در این هفته شاهد تعویض رتبه‌ی دو عنوان Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy و NBA 2K19 با یکدیگر بودیم. NBA 2K19 که هفته‌ی پیش در رتبه‌ی ۳ قرار داشت این هفته یک پله سقوط داشته و جای خود را با عنوان Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy که هفته‌ی پیش در سکوی ۴ بود عوض کرده است. با این حال هر دو عنوان به خوبی توانسته‌اند جایگاه زیر ۵ را با قدرت حفظ کنند.

در این بین عنوان Mario Kart 8: Deluxe همانند هفته‌ی پیش یک پله صعود داشته و از رتبه‌ی ۶ خود را به مکان ۵ رسانده است.

عنوان Grand Theft Auto V که به نظر می‌رسد توسط مردم بریتانیا به صورت دیوانه‌واری خریداری می‌شود نه تنها هنوز هم جزو ۱۰ رتبه‌ی برتر در جدول فروش است بلکه نسبت به هفته‌ی پیش یک پله پیشرفت داشته و به رتبه‌ی ۶ صعود کرده است. از قرار معلوم عنوانی نیست که قدرت خروج بازی Grand Theft Auto V را از ۱۰ رتبه‌ی برتر جدول فروش داشته باشد.

بازی Super Mario Odyssey نیز راه هفته‌ی پیش خود را ادامه می‌دهد و پس از انتقال از رتبه‌ی ۱۵ به ۱۰ در هفته‌ی پیش، این هفته به مکان ۷ رسیده است و جایگاه مناسبی را از نظر فروش برای خود محیا کرده است.

عنوان F1 2018 که در هفته‌ی پیش جایگاه ۷ را به خود اختصاص داده بود این هفته با سقوطی یک پله‌ای به جایگاه ۸ منتقل شد و جایگاه خود را به Super Mario Odyssey واگذار کرد.

بازی‌هایی همچون PlayerUnknown’s Battlegrounds و Sonic Mania Plus که در هفته‌ پیش جزو ۱۰ رتبه‌ی برتر نبودند، این هفته به جبران هفته‌ی پیش، به ترتیب سکوهای ۹ و ۱۰ را به خود اختصاص داده‌اند و بازی‌های The Elder Scrolls Online و LEGO The Incredibles که هردو در هفته‌ی پیش عملکرد مناسبی داشتند را از لیست ۱۰ برتر خارج کردند.

بازی The Elder Scrolls Online شاهد سقوط آزادی ۱۳ پله‌ای بود و از رتبه‌ی ۸ به ۲۱ منتقل شد. عنوان LEGO The Incredibles با وجود اینکه از ۱۰ رتبه‌ی برتر خارج شده ولی به نظر می‌رسد هنوز هم بین طرفداران این سری محبوب است و نسبت به هفته‌ی پیش تنها ۲ پله سقوط داشته است؛ یعنی از رتبه‌ی ۹ به ۱۱

بازی‌هایی که به تازگی عرضه شده‌اند:

در این هفته شاهد بازی Transference برای پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان بودیم ولی از نظر فروش اصلا نتوانسته است موفق ظاهر شود. با وجود رقبایی همچون Shadow of The Tomb Raider و  Spider-Man که عناوینی بسیار شناخته شده و مشهور هستند، ورود به جدول ۱۰ برتر و یا کسب مقام‌های بالای آن برای بازی‌هایی که اسم و رسمی ندارند و تازه شروع به کار کرده‌اند امری تقریبا غیر ممکن به نظر می‌رسد. شرایط مشابهی برای بازی The Gardens Between به وجود آمد که برخلاف نظرات نسبتا مثبتی که از منتقدین کسب کرد نتواسنت تا به اکنون به صورت چشمگیری در عرصه‌ی فروش ظاهر شود.

بازی‌های انحصاری:

وقت آن رسیده است تا در ارتباط با وضعیت فروش بازی‌های انحصاری که قبلا عرضه شده‌اند صحبت کنیم. به همانند دو‌ هفته‌ی گذشته بازی Spider-Man با قدرت حکومت را به دست گرفته است و یکه‌تاز شرکت سونی در جدول این هفته محسوب می‌شود. از طرفی دیگر نماینده‌ی شرکت مایکروسافت یعنی PlayerUnknown’s Battlegrounds باری دیگر شروع به قدرت‌نمایی کرده و از رتبه‌ی ۱۱ خود را به ۹ رسانده است و همانند Spider-Man برای سونی، تنها نماینده‌ی مایکروسافت محسوب می‌شود. ولی عناوین انحصاری نینتندو به خوبی راه خود را پیدا کرده‌اند. بازی Mario Kart 8: Deluxe همانند هفته‌ی پیش رتبه‌ی ۵ را برای خود محفوظ نگه داشته و عنوان Super Mario Odyssey نیز از جایگاه ۱۰ به ۷ صعود داشته است.

هفته‌ی آینده منتظر عرضه‌ی چه بازی‌هایی باشیم؟

اصلی‌ترین رقیبی که هفته‌ی بعد برای دو عنوان Spider-Man و Shadow of The Tomb Raider عرضه می‌شود بدون شک بازی Fifa 19 است. انتظار می‌رود که این بازی در طی هفته‌ی بعد بتواند علاوه بر فروش فوق‌العاده، به حکومت انحصاری سونی نیز پایان دهد. علاوه بر بازی Fifa 19، عنوان Life IS strange 2 نیز در طی هفته‌ی بعد می‌تواند رقیب خوبی برای هر سه عنوان ذکر شده باشد. همچنین بازی Valkyria Chronicles 4 نیز در این هفته منتشر می‌شود. این عنوان تا به حال با نظر مثبت منتقدان روبرو شده است و باید دید که آیا می‌تواند در جدول فروش نیز موفق عمل کند یا خیر. مهم‌ترین بازی‌هایی که هفته‌ی آینده منتشر می‌شوند به شرح زیر هستند:

نام بازیتاریخ انتشارپلتفرم مقصد
 FIFA 19۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۳، اکس‌باکس وان، اکس باکس ۳۶۰، رایانه‌های شخصی و نینتندو سوئیچ
 Punch Line۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی، پی‌اس ویتا
The Cat and the Coup۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی
 The Walking Dead۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی،اکس‌باکس وان
  Timespinner۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی، پی‌اس ویتا
Parkasaurus۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)رایانه‌های شخصی
 BigDay۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)رایانه‌های شخصی
Dakar 18۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی،اکس‌باکس وان
Valkyria Chronicles 4۳ مهر ۹۷ (۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸)پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی،اکس‌باکس وان و نینتندو سوئیچ

جدول برترین‌های فروش در بریتانیا نیز به شرح زیر است:

نام بازی رتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی پیش
Spider-Man۱۱
Shadow of the Tomb Raider۲۲
Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy NBA 2K19۳۴
NBA 2K19۴۳
Mario Kart 8: Deluxe۵۵
Grand Theft Auto V۶۶
Super Mario Odyssey۷۱۰
F1 2018۸۷
PlayerUnknown’s Battlegrounds۹۱۱
Sonic Mania Plus۱۰۱۲

لیست کامل ۴۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی پلی‌استیشن ۴ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی اکس باکس وان در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی نینتندو سوییچ در بریتانیا:

لیست ۲۰ بازی پرفروش این هفته‌ی رایانه‌های شخصی در بریتانیا:

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید