احتمالا دو نسخه از سری بازی Castlevania برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد

۲۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

با توجه به اطلاعات جدید به دست آمده، احتمال داده می‌شود که دو نسخه از سری بازی مشهور Castlevania برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شود.

سری Castlevania، یک مجموعه بازی قدیمی و مشهور در سبک بازی‌های اکشن-ماجراجویی سوم شخص است که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و تا حالا نسخه‌های مختلفی از آن منتشر شده است. یکی از نسخه‌های قدیمی این مجموعه با نام Castlevania: Rondo of Blood در سال ۱۹۹۳ در کشور ژاپن منتشر شد و توانست نظر کاربران را به خود جلب کند. سال‌ها بعد با درخواست کاربران و محبوبیت بالای این بازی، نسخه‌ی بازسازی شده‌ی آن با نام Castlevania: The Dracula X Chronicles به دست کاربران کنسول دستی PSP رسید. با توجه به محبوبیت بالای این عنوان، سازندگان تصمیم گرفتند تا نسخه‌ی بعدی این بازی را با نام Castlevania: Symphony of the Night در سال ۱۹۹۷ برای کنسول پلی استیشن ۱ منتشر کنند. این بازی نیز توانست نمرات بسیار خوبی کسب کند و به یک بازی موفق تبدیل شود. اما در سال‌های بعد، شاهد انتشار نسخه‌های مختلف و متفاوتی از این بازی بودیم که هریک به نوعی یک بازی موفق برای این مجموعه محسوب می‌شدند و نظر طرفداران را به خود جلب می‌کردند اما از لحاظ فروش، به آن میزانی که انتظار می‌رفت موفق عمل نکردند.

حال به تازگی یک فهرست جدید در وب‌سایت رده‌بندی سنی بازی‌ها در کشور کره منتشر شده که نشان می‌دهد به‌زودی بازی‌های Castlevania: Symphony of the Night و Castlevania: Rondo of Blood برای پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهند شد. ناشر این بازی یعنی شرکت بزرگ کونامی (Konami) هنوز صحت این خبر را تایید نکرده است اما با توجه به این که فهرست مذکور در یک وب‌سایت معتبر کره‌ای قرار داده شده است، انتظار می‌رود در آینده شاهد تایید رسمی شرکت کونامی باشیم.

همچنین قرار نیست که این دو بازی به طور جداگانه برای پلی‌استیشن ۴ عرضه شوند و در نهایت ما شاهد منتشر شدن بازی Castlevania Requiem خواهیم بود که هر دو عنوان را درون خود گنجانده است. با نگاهی به بازنشر بازی‌های قدیمی برای کنسول‌های نسل هشتمی، درخواست طرفداران این است که شاهد یک بازی بازسازی شده‌ی کامل باشند. هنوز مشخص نیست که عنوان Castlevania Requiem یک نسخه بازسازی شده کامل خواهد بود یا خیر!

با توجه به اینکه دو بازی مذکور در زمان عرضه‌ی اولیه خود در کشور ژاپن در دسترس کاربران قرار گرفتند، هنوز مشخص نیست که آیا عنوان Castlevania Requiem نیز تنها در کشور ژاپن برای پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد یا در حالتی دیگر تمامی کاربران در سراسر نقطه زمین، می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

از دیگر اخبار جدید مربوط به این سری بازی، می‌توان به معرفی عنوان جدیدی با نام Castlevania: Grimoire of Souls  اشاره کرد که قرار است به دست کاربران ژاپنی برسد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید