انتشار اطلاعاتی از روند توسعه‌ی نسخه بازسازی شده‌ی System Shock

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵

به تازگی اطلاعاتی جدید از روند توسعه‌ی نسخه بازسازی شده‌ی بازی System Shock منتشر شده است که جزئیات جدیدی را در اختیار ما خواهد گذاشت.

حتما باید بدانید که تیم سازنده بازی System Shock یعنی استودیو نایت دایو (Night Dive) به طور ماهانه اقدام به انتشار اطلاعاتی تازه از جدیدترین پروژه خود یعنی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بازی System Shock می‌کند و جزئیات جدیدی را در دسترس کاربران و طرفداران این عنوان می‌گذارد.

این اطلاعات جدید، در کمپین کیک استارتر بازی منتشر شده و تغییرات و به‌روزرسانی‌های جدید، در اختیار حامیان مالی بازی قرار گرفته است. طبق جدیدترین اطلاعات عرضه شده، ما شاهد ورود جلوه‌های هنری جدید به بازی System Shock هستیم. از سویی دیگر ساختار بافت‌های گرافیکی بازی به طور کلی تغییر کرده و کیفیت آن‌ها افزایش داشته است. قبلا، سازندگان اعلام کرده بودند که قرار است در ماه سپتامبر (شهریورماه جاری- مهر) به‌روزرسانی Adventure Alpha برای بازی عرضه خواهد شد. اکنون زمان آن فرا رسیده تا به لطف وجود این تغییرات جدید، حامیان مالی بازی بتوانند محیط جدید Citadel Station را بدون وجود هیچ از یک دشمنان موجود در بازی تجربه کرده و نگاهی کلی به پیشرفت‌های بازی داشته باشند. در این حالت هیچ مبارزه‌ای تشکیل نخواهد شد و تنها می‌توانید تغییرات گرافیکی بازی و بهبودی بافت‌های بازی را در کنار پیشرفت‌های نورپردازی مشاهده کنید.

از سویی دیگر، تنظیمات جدید PBR این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا بتوانند به‌خوبی با استفاده از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید، بافت‌های قدیمی بازی را بهبود دهند که در عکس‌های موجود در انتهای مطلب قابل مشاهده است. با ایجاد تغییرات گرافیکی در بافت‌های بازی، اما همچنان شاهد حضور نوع قدیمی آن‌ها خواهیم بود. این بافت‌های قدیمی به‌وسیله حالتی جدید با نام Retro Mode در بازی وجود خواهد داشت. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که Retro Mode از همان اول در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت یا برای دسترسی به آن باید ابتدا کل بازی را به پایان برسانید تا مجوز ورود به آن صادر شود.

همچنین به‌زودی شاهد انتشار نسخه‌ی System Shock: Enhanced Edition در شبکه استیم هستیم که به‌روزرسانی جدیدی برای بازی محسوب می‌شود. دارندگان بازی می‌توانند به طور رایگان به این محتوا دسترسی داشته باشند.

در نهایت سازندگان بازی چند نکته و تغییر جدید را در مورد بازی اعلام کردند:

  • وجود رزولوشن‌های با کیفیت تا درجه ۴K
  • امکان تماشای محیط با استفاده از ماوس
  • امکان ایجاد تغییراتی در تنظیمات گیم پد، ماوس و صفحه کلید بازی
  • استفاده از موتور بازی‌سازی حرفه‌ای استودیو Nightdive یعنی KEX
  • امکان ایجاد تغییر در رزولوشن‌های بازی
  • حمایت کامل از ماد ها، نقشه‌ها و تمامی محتویات اضافی ساخته شده توسط طرفداران
  • اضافه شدن دستاوردهای جدید
  • پشتیبانی از سیستم های DOS و Mac
  • اضافه شدن تنظیمات جدید برای میدان دید کاربر

تصاویری جدید از بازی System Shock:

در حال حاضر بازی System Shock مراحل توسعه خود را پشت سر می‌گذارد و طبق گفته عوامل سازنده بازی، System Shock در سال ۲۰۲۰ برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید