تمامی محتویات پس از عرضه‌ی بازی Fallout 76 رایگان خواهد بود

۲۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵

به تازگی تیم سازنده بازی مورد انتظار Fallout 76 اعلام کرده که تمامی محتویات پس از عرضه‌ی این عنوان رایگان خواهد بود و کاربران برای دسترسی به آن‌ها مبلغی را پرداخت نخواهند کرد.تا دو ماه دیگر، بازی موردانتظار Fallout 76 به دست کاربران و بازیکنان این مجموعه پرطرفدار خواهد رسید و قرار است تا پیشرفت‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به کاربران ارائه دهد. به گفته سازندگان، نقشه و دنیای بازی Fallout 76 بزرگ‌ترین محیطی است که تا الان در این سری ساخته شده و کاربران با جهانی وسیع و گسترده رو به رو خواهند بود. همچنین برای سفر در هر نقطه از بازی، می‌توانید از قابلیت Fast Travel استفاده کرده اما برای بهره‌مندی از آن باید میزانی از امتایازات خود را خرج کنید. این امتیاز، بستگی دارد به مسافتی که شما انتخاب کرده‌اید.

چندی پیش، مدیر کمپانی شرکت بتسدا (Bethesda) یعنی پیت هاینز (Pete Hines)، در رابطه با پرداخت‌های درون برنامه‌ای و محتویات پس از عرضه‌ی عنوان Fallout 76 اطلاعاتی جدیدی را در اختیار کاربران گذاشت. به نظر می‌رسد که قضیه مشهور بازی Star Wars Battlefront II، درس عبرتی شده تا دیگر سازندگان بزرگ و استودیوها دچار چنین مشکلی نشوند. شاید بتوان گفت که شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) به بدترین شکل ممکن پرداخت‌های درون برنامه‌ای را در بازی مذکور قرار داد و در واقع کاربرانی که در بازی نسبت به سایرین بیشتر پول پرداخت می‌کردند، به میزان پیشرفت بیشتری هم دسترسی داشتتند و ملاک همه چیز به طور کامل پول شده بود. بعد از این قضیه، کاربران صنعت بازی‌های ویدئویی نسبت به پرداخت‌های درون برنامه‌ای بی اعتماد شده و نگاهی منفی به آن‌ها دارند.

حال سازندگان بازی Fallout 76 اعلام کرده‌اند که پرداخت‌های درون برنامه‌ای به آن شکل که در بازی Star Wars Battlefront II حضور داشت، در Fallout 76 پیاده‌سازی نشده و در واقع هیچ تفاوتی میان کاربرانی که پول پرداخت می‌کنند و یا برعکس، ایجاد نخواهد شد. به طور دقیق‌تر، پرداخت‌های درون برنامه‌ای موجود در بازی Fallout 76، تنها آیتم‌های تزئینی و ظاهری بازی را شامل خواهد شد که البته تمامی این آیتم‌ها از طریق پول رایج درون بازی که از طریق پیشرفت آن را به دست می‌آورید نیز، قابل خریداری خواهد بود. اما نکته قابل توجه این است که تمامی محتویات پس از عرضه‌ی این بازی نیز، رایگان خواهد بود و این نکته خبر بسیار خوشحال کننده پ‌ای برای کاربران خواهد بود. طبق اعلامیه‌های قبلی سازندگان، قرار است تا در آینده بسته‌های الحاقی و محتویات مختلف و زیادی برای بازی عرضه شود که به تکامل آن کمک خواهد کرد. حال با این که نسخه عادی بازی نیز بسیار گسترده و وسیع خواهد بود و مدتها می‌تواند شما را سرگرم کنند، وجود محتویات اضافه رایگان نیز بدون شک محبوبیت بازی را افزایش داده و کاربران زیادی را جذب خواهد کرد.

پیت هاینز به طور کامل تر توضیح داد:

ما در بازی شاهد حضور پرداخت‌های درون برنامه‌ای خواهیم بود. اما این پرداخت‌های درون برنامه‌ای تنها آیتم‌های تزئینی بازی را پوشش خواهد داد. حتی شما می‌توانید آن‌ها را از طریق پیشرفت در بازی و به عنوان نوعی پاداش و جایزه دریافت کنید که در این صورت نیز دسترسی به آن‌ها رایگان خواهد بود. وجود پرداخت‌های درون برنامه در این بازی، فقط به این دلیل پیاده‌سازی شده که در سویی دیگر ما تمامی محتویات پس از عرضه را به طور رایگان در اختیار شما خواهیم گذاشت.

بعد از اتمام بحث پرداخت‌های درون برنامه‌ای و محتویات بعد از عرضه، پیت هاینز در رابطه با طول عمر بازی Fallout 76 توضیحاتی جالب را ارائه کرد:

ما به عنوان یک بازی‌ساز و توسعه‌دهنده وظیفه داریم تا در ابتدا، تمامی کاربران را به سمت بازی خود جلب کنیم و نظر آن‌ها را به نظری مثبت تبدیل کنیم. سپس منتظر واکنش‌ها و نظرات مختلف آن‌ها خواهیم بود. در نسخه‌های قبلی، ما از این روش برای عرضه محتویات پس از عرضه استفاده کردیم. اگر به یاد داشته باشید، در بازی Fallout 3، بسیاری از کاربران اعلام کردند که به چه علت بازی به پایان می‌رسد. ما به خواسته آن‌ها عمل کردیم و بسته‌های الحاقی متفاوتی را برای بازی عرضه کردیم. اما در واقع به یک محتوای بزرگ‌تر نیاز داشتیم که اجازه به پایان رسیدن بازی را ندهد و در واقع بازی Fallout 76 می‌تواند چنین محتوایی برای Fallout 3 باشد!

بازی Fallout 76 در تاریخ ۲۳ آبان ماه سال ۱۳۹۷ (۱۴ نوامبر سال ۲۰۱۸) به طور رسمی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. از دیگر اخبار جدید این بازی، می‌توان به انتشار تریلری با موضوع اهمیت همکاری کاربران اشاره کرد. برای مشاهده تریلر مذکور به اینجا مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید