کوییز سلطنتی! | معرفی بازی Royal Quiz

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰

چندین سال است که بازی‌های موبایلی جای خود را بیش از پیش در دل مردم جا باز کرده و شاهدیم که همه از جمله کودک و جوان و بزرگسال، گیمر و غیرگیمر، زن و مرد و افراد مختلف با هر نوع وضعیت مالی مشغول لذت بردن از این دنیا هستند. در این بین بازار بازی‌های موبایل ایرانی هم فعال است. نام بازی موبایلی که این مقاله قصد معرفی و بررسی آن را دارد، رویال کوییز (RoyalQuiz) است. عنوانی آنلاین و رایگان که گیمرها در آن به رقابت پرداخته، در مدت زمانی محدود به سوالات پاسخ داده و در محیطی زیبا، علاوه بر لذت بردن از رقابت با دیگر بازیبازان سطح سواد و دانش خود را نیز بالاتر می‌برند. عنوانی که ویژگی‌های بسیار خوب و منحصر به فردی دارد که آن را از سایر عناوین هم‌سبک خود متمایز می‌نماید. در ادامه این مقاله بیشتر به آن‌ها خواهیم پرداخت. پس با وبسایت خبری‌تحلیلی گیمفا همراه باشید.

عنوانی که ویژگی‌های بسیار خوب و منحصر به فردی دارد که آن را از سایر عناوین هم‌سبک خود متمایز می‌نماید.

ابتدا به گیم‌پلی بازی می‌پردازیم. هسته اصلی بازی را سوالاتی تشکیل خواهند داد که در دسته‌بندی‌های بسیار متنوع و گسترده‌ای تقسیم‌بندی شده‌اند که بعدا به آن‌ها پرداخته خواهد شد. در هر نوبت سوالاتی مطرح می‌شود که برای هر کدام ۱۱ ثانیه زمان در نظر گرفته شده است. طبیعتا اگر به آن‌ها پاسخ ندهیم امتیازی نیز دریافت نخواهیم کرد اما با پاسخ درست امتیاز مثبت دریافت می‌کنیم. هر چقدر سریع‌تر به سوالات پاسخ دهیم، این امتیاز بیشتر خواهد بود. عاملی که این سیستم را بسیار جذاب می‌نماید امتیاز منفی‌ای است که برای سوالات در نظر گرفته شده، در نتیجه جواب ندادن به سوال و یا ریسک کردن و جواب احتمالی را انتخاب کردن، خود می‌تواند یک چالش جدید باشد.

Royal Quiz یک بازی کارتی نیز به شمار می‌رود و همیشه در آن باید برای بردن کارت‌های جدید تلاش کنید  

بازی در دو بخش تک‌نفره و دونقره قابل بازی کردن خواهد بود. در حالت تک‌نفره تنها خودمان به سوالات پاسخ خواهیم داد و با جواب صحیح دادن علاوه بر افزایش اطلاعاتمان، الماس‌ها و جوایزی هم کسب خواهیم کرد. در بخش دو نفره رقیبی خواهیم داشت و بازی حالت رقابتی پیدا خواهد کرد که خب جذابیت بسیار زیادی دارد. در هنگام مسابقه هم می‌توان از شکلک‌های مختلفی برای ارتباط با رقیب خود استفاده کرد. در پایان مسابقه نیز جوایز بسیاری به دست فرد برنده خواهد رسید تا مسابقه و بردن در آن جذاب‌تر از قبل شود.

از همان لحظه‌ای که وارد بازی می‌شویم محیط شیک و زیبا و دلنشین بازی جلب نظر می‌کند. چیزی که کمتر در میان بازی‌های ایرانی رایج و مرسوم است.

 بازی Royal Quiz این امکان را به کاربران می‌دهد تا با بردن کارت‌های گوناگون، دسته بندی‌های مختلف سوالات را برای خود آپگرید کرده تا سوالات را برای حریفانشان به سطوح سخت‌تری برسانند و در نتیجه بیشتر در مسابقات به پیروزی برسند. در واقع Royal Quiz یک بازی کارتی نیز به شمار می‌رود و این امر باعث خواهد شد همیشه بیشتر و بیشتر برای بردن کارت‌های جدید تلاش کنید و انگیزه بیشتری برای بازی کردن داشته باشید.

در عناوین مسابقات اطلاعات عمومی هر چقدر هم تمام بخش‌ها خوب کار شوند، مهم‌ترین نکته خود سوالات هستند. در واقع سوالات هم باید بالانس بوده و مناسب همه جور سطح دانش و اطلاعاتی باشند تا همگان بتوانند از آن لذت برده، از طرف دیگر باید به حد کافی متنوع و گوناگون باشند تا به سوال تکراری برنخوریم. عنوان رویال کوییز در هر دوی این موارد فوق‌العاده عالی عمل کرده است. در واقع سوالات کاملا بالانس بوده و همه جور سوالی (چه سخت چه متوسط و چه آسان) در آن یافت می‌شود و البته به ندرت به سوالی تکراری بر خواهیم خورد.

عنوانی آنلاین و رایگان که گیمرها در آن به رقابت پرداخته و در مدت زمانی محدود به سوالات پاسخ می دهند و  علاوه بر لذت بردن از رقابت با دیگر بازیبازان، سطح سواد و دانش خود را نیز بالاتر می‌برند.

همان طور که گفته شد در این بازی امکانات اضافی با الماس باز خواهند شد. از جمله کارهایی که می‌توان برای کسب امکانات بیشتر انجام داد، دادن ۲۰ الماس و چرخاندن گردونه‌ایست که جوایز زیادی در اطراف آن قرار دارند و البته جوایز ارزنده‌تر سطح کمتری از گردونه را اشغال کرده‌اند تا شانس به دست آوردن آن‌ها بالانس باشد و جذابیت کار هم بالا رود. البته پس از تجربه چند بار چرخاندن گردونه کاملا متوجه خواهید شد که واقعا به صورت رندم چرخیده و ممکن است جوایز خیلی خوب آن را نیز به دست آورد. این نوع سیستم جایزه دادن که می‌توان آن را یک ریسک جذاب به حساب آورد، یکی از نوآوری‌های این بازی بوده و بسیار جذاب کار شده است. لازم به ذکر است که روزانه دو بار نیز قادر خواهیم بود بدون خرج کردن الماس از جوایز بازی بهره‌مند شویم. همچنین به صورت دلخواه می‌توان در بازی فیلم‌های کوتاهی را مشاهده کرد و خیلی راحت الماس نیز به دست آورد

عاملی که سیستم جواب دادن را بسیار جذاب تر می‌کند امتیاز منفی‌ برای جواب غلط است، در نتیجه جواب ندادن به سوال و یا ریسک کردن و جواب احتمالی، یک چالش جدید است

می‌پردازیم به گرافیک بازی که طبیعتا برای چنین عنوانی باید به بررسی طراحی محیط‌ بازی و منوی آن بپردازیم. از همان لحظه‌ای که وارد بازی می‌شویم محیط شیک و زیبا و دلنشین بازی جلب نظر می‌کند. چیزی که کمتر در میان بازی‌های ایرانی رایج و مرسوم است. اینجا خبری از فونت‌های نه چندان زیبا و رنگ‌های ناموزون نیست. این مورد برای بازی‌های گوشی‌های هوشمند بسیار تعیین کننده است که در این بازی هم کاربر همواره احساس خوبی خواهد داشت. آواتارهای بازی جزو نقاط قوت آن محسوب می‌شوند. از همان ابتدا آواتارهای بسیار زیبا و بامزه و دوست‌داشتنی‌ای در اختیار کاربر خواهند بود و خواهد توانست میان آن‌ها انتخاب کند. اما آواتارهای بسیار متنوع و باکیفیت دیگری هم وجود دارند که مشابه عناوین این سبک با الماس قابل آزاد کردن هستند. خوشبختانه قیمت آن‌ها بسیار مناسب است و بازیباز می‌تواند بسیار راحت از خیلی آواتار مورد علاقه خود را انتخاب کند.

سوالات کاملا بالانس بوده و همه جور سوال سخت و متوسط و آسان در آن وجود دارد و  به ندرت به سوالی تکراری بر خواهیم خورد.

از منظر گرافیک فنی هم بازی هیچگاه نه کرش می‌کند و نه سرورهایش کند عمل می‌کنند. همیشه و همیشه در بهترین سطح فنی، قادر به تجربه بازی خواهید بود. موسیقی و صداگذاری هم در این بازی به خوبی صورت پذیرفته است. در مدت زمانی که به تجربه این عنوان می‌پردازیم از شنیدن موسیقی‌های بسیار زیبا و دلنشینی که در RoyalQuiz به کار رفته نهایت لذت را خواهیم برد و همچنین صداگذاری آیکون‌ها و سوالات هم حرفه‌ای و درست صورت پذیرفته است. البته مشابه عناوین دیگری که بازی‌ بازان در آن‌ها دقایق زیادی را در کلاس درس و مترو و سر کار و … سپری می‌کنند، خیلی راحت می‌توان در همان منوی اصلی صدای بازی را بست.

هر چقدر سریع‌تر به سوالات پاسخ دهیم، این امتیاز بیشتر خواهد بود. 

به عنوان جمع‌بندی باید گفت RoyalQuiz کامل‌ترین عنوانی است که می‌توان در حوزه اطلاعات عمومی و مسابقات دونفره یا چند نفره پیدا کرد. در این عنوان همه چیز در بهترین حالت خود قرار داشته و نوآوری‌های بسیاری در آن مشاهده می‌شود که در بعضا در بهترین نمونه‌های خارجی هم نیست. در واقع مشخصا یک تیم پشتیبانی قوی و خلاق پشت سر آن قرار داشته و روز به روز امکانات بهتر و بیشتری نیز به آن اضافه خواهد شد . تجربه رویال کوییز برای هر کسی که علاقه‌مند به مسابقاتی از نوع اطلاعات عمومی است، بسیار لذت بخش و راضی‌کننده خواهد بود.

شما می توانید بازی جذاب رویال کوییز را از اینجا دانلود نمایید. 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید