جدیدترین بازی استودیو Vlambeer معرفی شد

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰

اخیرا استودیو کوچک و مستقل Vlambeer، بازی جدید خود را معرفی کرده است که هنوز نام مشخصی ندارد و در رابطه با این موضوع تصمیم خاصی انجام نگرفته است.

استودیو بازی‌سازی ولامبیر (Vlambeer)، در دسته استودیوهای مستقل قرار می‌گیرد که در ساخت بازی‌های کوچک، سرگرم کننده و البته موفق، توانایی بسیار خوبی دارد. دو بازی قبلی این استودیو، عناوین Nuclear Throne و Luftrausers بودند. اما شاید بتوان گفت که بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین بازی این استودیو، همان عنوان Nuclear Throne است که یک تجربه هیجان‌انگیز را در دسترس کاربران قرار می‌دهد.

حال به تازگی، این استودیو بازی جدید خود را معرفی کرده که البته هنوز اسم آن انتخاب نشده است. با اینکه به نظر می‌رسد سازندگان بازی برای معرفی آن کمی عجله کرده‌اند، اما تعدادی اطلاعاتی اولیه و ابتدایی از آن موجود است. بازی جدید استودیو ولامبیر، می‌تواند یک اثر بسیار سرگرم کننده و جذاب باشد. شما در درون یک سفینه فضایی قرار می­‌گیرید و باید دشمنانی که اطراف به سمت شما می‌آیند را نابود کنید. سیستم حرکت و کنترل بازی بسیار ساده خواهد بود، به این صورت که با استفاده از کنترلر می‌توانید به چهار جهت اصلی حرکت کنید. در کنار این سیستم حرکت، تنها یک دکمه دیگر در دسترس شما خواهد بود و آن هم دکمه شلیک است. در ابتدا ممکن است کاربران در حین تجربه این بازی، سریعا حدس بزنند که سازندگان بازی Shoot ’em up را الگو کار خود قرار داده‌اند. اما این چنین نیست و طبق گفته عوامل بازی، در روند گیم‌پلی بازی می‌بایست به‌خوبی از هوش و دقت خود استفاده کرده تا دشمنان موجب نابودی شما نشوند. گیم‌پلی بازی فقط در ابتدا ساده خواهد بود و پس از آن به یک محیط بسیار شلوغ تبدیل شده و تمامی حواس کاربر به تجربه بازی متمرکز می‌شود. همچنین سیستم شلیک سفینه مورد نظر، به این صورت خواهد بود که کاربر کنترل هدف‌گیری و انتخاب نشانه مدنظر را ندارد. بلکه با ورود هر دشمن به محیط بازی، سفینه به طور خودکار نزدیک‌ترین هدف را انتخاب کرده و منتظر می‌شود تا مرحله شلیک را آغاز کنید.

طبق گفته عوامل استودیو ولامبیر، تصمیم‌گیری‌های شما در بازی بسیار تاثیرگذار و البته جدی خواهد بود. برای مثال زمانی که با یک دشمن رو به رو شده و آن را نابود می‌کنید، یک مایع سبز رنگ از آن ترشح شده و در محیط بازی باقی می‌ماند. لحظه‌ای بعد دشمن بعدی در همان نقطه که مایع سبز رنگ وجود دارد متولد شده و به سمت شما خواهد آمد. به همین علت باید انتخاب کنید که هر دشمن را در چه نقطه‌ای نابود کنید و سریعا محل خود را تغییر دهید زیرا به سرعت دشمن بعدی به سراغ شما می‌آید. با پیشرفت در بازی، شما فقط شاهد دشمنانی نخواهید بود که برای صدمه زدن به طور فیزیکی حمله خواهند کرد. بلکه در جریان وجود تنوع در سیستم تولید دشمنان، برخی از آن‌ها از راه دور با استفاده از سلاح‌های خود به سمت شما شلیک خواهند کرد و باید به اصطلاح جاخالی بدهید.

در ادامه یک سیستم آماری هم در جدیدترین اثر استودیو ولامبیر وجود خواهد داشت و به سبب آن، میزان امتیازات به دست آمده را مشاهده خواهید کرد. همچنین اگر قصد داشته باشید تا با دیگر کاربران وارد نبرد شوید، این امتایازات ثبت شده خواهند بود که فرد نهایی برنده را مشخص می‌کند.

همان‌طور که ذکر شد، هنوز نام نهایی این بازی مشخص نشده و به نظر می‌رسد که بازی باید راه طولانی را برای عرضه طی کند. به علت اینکه هنوز بخش‌های مهم و بزرگ بازی کامل نشده و باید قابلیت‌های جدیدی به بازی اضافه گردد. برای مثال سازندگان بازی اعلام کردند که در زمان عرضه رسمی، سفینه‌های بسیار زیادی به همراه قابلیت شخصی‌سازی، در بازی وجود خواهند داشت. همچنین می‌توانید سیستم شلیک سفینه را تقویت کنید تا بتواند به طور همزمان در جهت‌های دیگر نیز شلیک کند.

هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از تاریخ انتشار بازی استودیو ولامبیر در دسترس نیست و حتی هیچکس نمی‌داند که این بازی برای چه پلتفرم‌هایی منتشر خواهد شد. پس پیشنهاد می‌شود برای کسب جزئیات بیشتر راجب این بازی، تا چند ماه آینده صبر کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید