استودیوی سازنده‌ی Wildstar برای همیشه تعطیل شد

۱۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰

اخیرا گزارش‌هایی مبنی بر تعطیل شدن استودیوی سازنده‌ی عنوان Wildstar منتشر شده بود. امروز ناشر این عنوان، شرکت NCSoft رسما این خبر را تایید و اعلام کرد که پشتیبانی از این عنوان به پایان رسیده است.

وب‌سایت کوتاکو اخیرا گزارشی را منتشر کرده بود که در آن بیان شده بود شرکت NCSoft برنامه دارد استودیوی Carbine، سازنده‌ی عنوان Wildstar را برای همیشه تعطیل کند و در حال حاضر این شرکت در حال آماده سازی شرایط برای “بستن سرورهای بازی برای همیشه”  است. ناشر این عنوان بیان کرده است که تلاش دارد  تیمی‌هایی که مسئول پایان یافتن بازی Wildstar هستند را شناسایی کند. این ناشر بیان کرده است:

گرفتن چنین تصمیماتی بسیار سخت است و ما در حال انتقال بسیاری از همکارانمان به بخش‌های دیگر شرکت هستیم.

شرکت NCSoft تایید کرده است که تمامی بازی‌بازانی که در بازه‌ی یکم جولای سال جاری میلادی تا امروز خریدی در بازی انجام داده‌اند، پول خود را دریافت خواهند کرد.

استودیوی Carbine در سال ۲۰۰۵ توسط اعضای سابق استودیوی بلیزارد و سازندگان World of Warcraft تاسیس شد. اولین ساخته‌ی این استودیو عنوانی در سبک MMO با نام Wildstar بود که در سال ۲۰۱۴ برای پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه شد و توانست نظر مثبت بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب کند.

تقریبا یک سال پس از عرضه، استودیوی سازنده اعلام کرد که این عنوان به صورت رایگان در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت و دیگر نیازی به خرید اشتراک ماهانه نخواهد بود. شش ماه پس از رایگان شدن بازی، شرکت NCSoft اعلام کرد که تقریبا نیمی از کارکنان این استودیو اخراج شده‌اند. در آن زمان این شرکت توضیح داده بود که این تعدیل نیرو در این استودیو به دلایلی مانند پایان یافتن روند توسعه‌ی بازی و انتشار نسخه‌ی نهایی، لغو شدن برنامه‌های استودیو برای عرضه‌ی این عنوان در بازار چین و همچنین عملکرد بازی از زمان انتشار انجام شده است. به نظر می‌رسد این پایان راه برای این عنوان آنلاین و نقش‌آفرینی و استودیوی سازنده‌ی آن است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید