گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

زامبی ها به دنیای فارکرای هم رسیدند! | نگاهی به بسته الحاقی Dead Living Zombies از بازی Far Cry 5

زامبی ها به دنیای فارکرای هم رسیدند! | نگاهی به بسته الحاقی Dead Living Zombies از بازی Far Cry 5

این زامبی ها واقعا راه خود را به همه جا باز می کنند ها! یعنی از روزی که اولین لشکر آنها خلق شد تا امروز راه افتاده اند و همه را سر راهشان آلوده کرده اند و مدام لشکرشان را بزرگتر کرده اند و همینطوری مسیر را ادامه داده اند و به چندین دنیای مختلف رسیده اند و آن ها را از بین برده اند. این لشکر مخوف به بازی و فیلم و سریال و.. هم رحم نکرده اند و یکی یکی راهشان را به انواع و اقسام دنیاها باز کرده و سینما و تلویزیون و بازی ها را زامبی زده و تسخیر کرده اند تا سرانجام گذرشان به فرانسه و دنیای یوبیسافت و سرزمین فارکرای هم بیافتد! البته قبلا یک قبیله دیگر که فامیل مادری این زامبی های الان هستند از یک مسیر دیگر به یوبیسافت رسیده بودند و یک بازی به نام zombie U که بعدا “زامبی خالی” شد را ایجاد نموده بودند ولی تا حالا پایشان به دنیای بازی های اصلی یوبیسافت نرسیده بود که حالا رسید! بزن دست قشنگه رو! آن هم در بسته الحاقی سوم فارکرای ۵ که  Dead Living Zombies نام دارد. البته این زامبی های عزیز قبلا خبر داده بودند که می آیند و بی خبر و سرزده نیامدند تا یوبیسافت برایشان تدارک ببیند!

به دی ال سی سوم فارکرای ۵ یعنی Dead Living Zombies می شود به تنهایی هم نگاه کرد (ولی تنهایی خیلی وضعش خوب نیست !!)، اما بهتر آن است که به این شکل به این بسته الحاقی نگاه کنیم که بخش سوم و پایانی از یک ۳ گانه دی ال سی جذاب است که ما را به جنگ ویتنام و مریخ و زامبی کشی برده است و یک سفر خیلی جالب و دوست داشتنی را برای ما بعد از به پایان رساندن بازی اصلی فارکرای ۵ رقم زدند.

بله… به هر شکل آن ها بعد از سفری طولانی سرانجام مدتی قبل به دنیای فاکرای ۵ رسیدند تا در Dead Living Zombies هنرنمایی کنند و ما که در این مدت بعد از به پایان رساندن فارکرای ۵ سری به ویتنام زده بودیم (در قالب دی ال سی Hours of Darkness) و یک سر هم به برای دیدن اقوام به مریخ رفته بودیم که البته خانه نبودند (در قالب دی ال سی Lost on Mars)، حالا بتوانیم به زامبی کشی هم روی بیاوریم و خلاصه پکیج عشق و حالمان با این ۳ گانه دی ال سی باحال و جذاب تکمیل شود. امروز قصد داریم تا نگاهی هم به سومین بسته الحاقی فارکرای ۵ یعنی Dead Living Zombies بیاندازیم که البته محتوایش در حد نوشتن یک نقد و بررسی و نمره و… نیست ولی می شود در نگاهی کوتاه آن را مورد بررسی قرار داد و در مورد آن صحبت کرد. پس اگر به فارکرای ۵ و دی ال سی های آن علاقمند هستید با من و گیمفا در ادامه مطلب “نگاهی به بسته الحاقی Dead Living Zombies از بازی Far Cry 5 همراه شوید.

تنها بسته الحاقی فارکرای ۵ که کاملا ارزش خرید جداگانه را دارد و می تواند چندین ساعت تجربه ناب جهان آزاد با حال به شما هدیه دهد فقط Lost on Mars است.

به دی ال سی سوم فارکرای ۵ یعنی Dead Living Zombies می شود به تنهایی هم نگاه کرد (ولی تنهایی خیلی وضعش خوب نیست !!)، اما بهتر آن است که به این شکل به این بسته الحاقی نگاه کنیم که بخش سوم و پایانی از یک ۳ گانه دی ال سی جذاب است که ما را به جنگ ویتنام و مریخ و زامبی کشی برده است و یک سفر خیلی جالب و دوست داشتنی را برای ما بعد از به پایان رساندن بازی اصلی فارکرای ۵ رقم زدند. در واقع با این ۳ گانه دی ال سی، پرونده محتویات بازی دوست داشتنی و فوق العاده عالی فاکرای ۵ بسته شد و انصافا هم عجب پرونده پرمحتوایی بود این فارکرای ۵٫ شاید اگر به مجموع ۳ دی ال سی فارکرای ۵ به عنوان یک پکیج سرگرمی نگاه کنیم وضعیت نمره ها و امتیازات مجموع آن ها خیلی بهتر از نقدهای جداگانه ای می شد که برای این دی ال سی ها انجام شد.

سیزن پس فراکرای ۵ با قیمتی عالی که نه تنها ۳ بسته جذاب را که هر کدام چندین ساعت محتوا دارند به ما تقدیم می کند بلکه یک بازی کامل و رایگان شاهکار به نام فارکرای ۳ کلاسیک ادیشن را نیز در خود دارد و یکی از بهترین سیزن پس های نسل هشتم محسوب می شود.

دلیلش این است که در آن حالت شاهد یک پکیج خیلی متنوع هستیم که ما را به زمین و آسمان و زامبی کشی می برند، آن هم در حالتی که هر کدام از این ۳ بخش به صورت کامل و از زمین تا آسمان با هم متفاوت هستند و می توانند شما را سرگرم کنند تا خسته و دلزده نشوید. اما خب به هر حال وقتی که هر کدام از این ها یکی یکی عرضه شدند ما هم بایستی که جدا جدا آن ها را بررسی کنیم که این بار نوبت به Dead Living Zombies رسیده است. مخصوصا با توجه به قیمت عالی سیزن پس بازی که نه تنها این ۳ بسته جذاب را که هر کدام چندین ساعت محتوا دارند به ما تقدیم کرد بلکه یک بازی کامل و رایگان شاهکار به نام فارکرای ۳ کلاسیک ادیشن را نیز در خود دارد و یکی از بهترین سیزن پس های نسل هشتم محسوب می شود.

در حالی که کارگردان مثلا دارد آن سناریو را برای شخص دیگری تعریف می کند، شما که درون آن سناریو هستید باید آن را پیش ببرید.

در بسته الحاقی Dead Living Zombies برخلاف دو بسته الحاقی قبلی شاهد یک داستان واضح و مشخص نیستیم و بیشتر، این بسته یک حالت نبرد با موج های زامبی ها در ۷ نقشه مختلف را دارد. البته نیمچه داستان بیهوده ای هم وجود دارد که مثلا در آن شاهد ۷ سناریوی سینمایی پر از زامبی هستیم که هر کدام را مثلا یک کارگردان Guy Marvel دارد برای تهیه کننده تعریف می کند و می گوید چشم هایت را ببیند و این سناریو را تصور کن که مثلا این طور می شود که….  و به این شکل در قالب ۷ سناریوی اسکریپت شده، شما را به درون هر کدام می فرستد و در حالی که کارگردان مثلا دارد آن سناریو را برای دیگری تعریف می کند، شما که درون آن سناریو هستید باید آن را پیش ببرید. حالا یک بار در نقش یک پدر خانواده هستید که زامبی ها به مزرعه اش حمله کرده اند و یک بار یک نیروی مونث پلیس هستید که باید به سمت پیدا کردن محموله گم شده تجهیزات پلیس برود و در راه هر چه زامبی سر راهتان است نابود کنید و نهایتا باس را نیز شکست دهید و آن نقشه و سناریو را فتح نمایید.  

این دی ال سی نیمچه داستان بیهوده ای هم دارد که در آن شاهد ۷ سناریوی سینمایی پر از زامبی هستیم که هر کدام را مثلا یک کارگردان دارد برای تهیه کننده تعریف می کند و می گوید چشم هایت را ببیند و این سناریو را تصور کن که مثلا این طور می شود که….  و به این شکل در قالب ۷ سناریوی اسکریپت شده، شما را به درون هر کدام می فرستد

از لحاظ گرافیکی بازی مقداری به سمت و سوی فانتزی شدن و رنگ آمیز های کمیک گونه تر و بهتر است بگویم اغراق آمیزتر سوق پیبدا کرده است ولی به طور کلی شاهد تفاوت چندانی از لحاظ بصری با بازی اصلی نیستیم و مثلا محیط سناریوی نخست که یک مزرعه است، دقیقا همان مزرعه های درون بازی اصلی است با این تفاوت که حالا آلوده شده است و مقداری رنگ آمیزی غلیط تری دارد و همه جا پر از زامبی و نابود شده است و شما باید آنجا را پاکسازی کنید.

هر کدام از این سناریوها تا حدی ارزش تکرار نیز دارند زیرا که می توانید امتیازات بهتری  کسب نمایید و رکوردهای بهتری بزنید و درجه سختی را تغییر دهید که اینها باعث می شوند تنها یک بار به سراغ هر نقشه و سناریو نروید و انگیزه برای ادامه دادن روند داشته باشید.

گیم پلی Dead Living Zombies در قالب بازی کردن و به پایان رساندن ۷ سناریوی سینمایی هیجان انگیز (از نظر گیم پلی) و پر از زامبی است که هر کدام را همان طور که در بخش داستانی خدمت شما عرض کردم یک کارگردان دارد برای تهیه کننده تعریف می کند و می گوید چشم هایت را ببیند و این سناریو را تصور کن که مثلا این طور می شود که….  به این شکل ۷ سناریو در ۷ مپ مختلف رقم می خوزند و شما در هر کدام از این ۷ سناریوی اسکریپت شده اکشن و پر از زامبی قرار می گیرید و باید آن را به انتها برسانید و در این راه می توانید با دوست خود نیز به صورت کواپ این بسته الحاقی را تجربه نمایید. این نقشه ها شامل مواردی مثل پایگاه نظامی و یک مزرعه الوده شده و .. هستند که هر یک با دیگری تفاوت خوبی دارند و تنوع خوبی را در این ۷ نقشه شاهد هستیم.

می توانید حالت Score Attack mode را برای هر نقشه باز کنید و سعی کنید تا بهترین امتیاز را کسب کنید تا بتوانید ۳ ستاره کسب کنید که کار سختی است و چالش زیادی دارد که بخواهید هر نقشه را ۳ ستاره به پایان برسانید.

در این بسته الحاقی با ۳-۴ نوع زامبی مختلف روبرو می شوید که شامل زامبی های معمولی همیشگی در بازی ها که آرام راه می روند و به سمت شما می آیند، زامبی های وحشی تری که مقداری دیوانه تر هستند و می دوند به سمت شما و حمله می کنند، زامبی های انفجاری و همین طور زامبی های غول پیکر و Behemoth های قدرتمند هستند که ترکیبی از این لعنتی ها در قالب موج های مختلف به شما حمله می کنند و باید آن ها را از پای در آورید و زنده بمانید تا به انتهای آن سناریو برسید و اگر کشته شوید باید از ابتدا کار را آغاز نمایید. سناریوی اول از همه کوتاه تر و آسان تر است و هر چه به جلو و به سمت سناریوی هفتم می روید کارتان سخت تر می شود و زامبی ها و موجهای مخوف تری را باید از سر راه بردارید و با باس روبرو شوید.

می توانید با دوست خود به صورت کواپ این بسته الحاقی را تجربه نمایید.

 هر کدام از این سناریوها تا حدی ارزش تکرار نیز دارند زیرا که می توانید امتیازات بهتری  کسب نمایید و رکوردهای بهتری بزنید و درجه سختی را تغییر دهید که اینها باعث می شوند تنها یک بار به سراغ هر نقشه و سناریو نروید و انگیزه برای ادامه دادن روند داشته باشید. شما می توانید هر بار سعی کنید که امتیاز خودتان را در یک نقشه ارتقا ببخشید و رکورد بهتری بزنید. همچنین می توانید حالت Score Attack mode را برای هر نقشه باز کنید و سعی کنید تا بهترین امتیاز را کسب کنید تا بتوانید ۳ ستاره کسب کنید که کار سختی است و چالش زیادی دارد که بخواهید هر نقشه را ۳ ستاره به پایان برسانید.

دشمنان شامل زامبی های معمولی همیشگی که ارام راه می روند و به سمت شما می ایند، زامبی های وحشی تری که مقداری دیوانه تر هستند و می دوند به سمت حمله می کنند، زامبی های انفجاری و همین طور زامبی های غول پیکر و Behemoth های قدرتمند هستند که ترکیبی از این لعنتی ها در قالب موج های مختلف به شما حمله می کنند و باید آن ها را از پای در آورید و زنده بمانید تا به انتهای آن سناریو برسید و اگر کشته شوید باید از ابتدا کار را آغاز نمایید.

اما اگر موفق به انجام این کار شوید و نقشه را ۳ ستاره کنید، سلاح ها و تجهیزاتی را باز می کنید که حتی می توانید در کمپین فارکرای ۵ هم از آن ها استفاده کنید که قابلیت جالبی است. سیستم تیراندازی و شلیک در بازی  و نوع مکانیک و خوش دست بودن شلیک ها و سلاح ها دقیقا به مانند بازی فارکرای ۵ است و هیچ تغییری نکرده است و البته نقصی هم ندارد. سلاح های مختلفی را در طول پیشروی در هر سناریو در اختیار دارید و می توانید سلاح های جدیدی را نیز بردارید و باید مراقب تیرها و مهمات خود نیز باشید و از بخش هایی از منطقه بازی مهمات بردارید تا وسط مبارزه با زامبی های وحشی تیرتان تمام نشود.

اگر نقشه را ۳ ستاره کنید، سلاح ها و تجهیزاتی را باز می کنید که حتی می توانید در کمپین فارکرای ۵ هم از آنها استفاده کنید که قابلیت جالبی است

در نهایت باید بگویم بسته الحاقی Dead Living Zombies هرگز و هرگز محتوایی نیست که به شما توصیه کنم آن را تنهایی بخرید زیرا قطعا شما را به عنوان یک بسته الحاقی مجزا که پول بابتش داده اید ناامید خواهد کرد و اصلا مانند دو بسته الحاقی قبلی که جهان آزاد بودند و ما را با یک داستان هر چند سطحی به ویتنام و مریخ بردند جذابیت ندارد. اما اگر سیزن پس فارکرای ۵ را خریده اید (که خیلی هم کار خوبی کرده اید) که خب دیگر همان فارکرای ۳ و لاست آن مارس خودشان دو برابر پول سیزن پس می ارزند و در این حالت دی ال سی ابتدایی در ویتنام یعنی Hours of Darkness و دی ال سی Dead Living Zombies مثل یک محتوای اضافه برای سرگرمی به شمار می روند که بنشینید و بازی کنید و لذتش را ببرید.

اگر به دنبال خرید جداگانه Dead Living Zombies هستید هر چه سریع تر این فکر را هزاران کیلومتر از سرتان دور بیاندازید و سمت خریدنش هم نروید و به جایش سیزن پس را بخرید.

در واقع باید در مورد Dead Living Zombies این طور بگویم که اگر سیزن پس بی نظیر فارکرای ۵ را دارید که خب هر ۳ دی ال سی را به اضافه فارکرای ۳ بازی کنید و کیف کنید، ولی اگر به دنبال خرید جداگانه Dead Living Zombies هستید هر چه سریع تر این فکر را هزاران کیلومتر از سرتان دور بیاندازید و سمت خریدنش هم نروید و به جایش سیزن پس را بخرید. تنها بسته الحاقی فارکرای ۵ که کاملا ارزش خرید جداگانه را دارد و می تواند چندین ساعت تجربه ناب جهان آزاد با حال به شما هدیه دهد فقط Lost on Mars است و بس.

12345678910(10 رای, میانگین آرا 8٫10 از 10 )
Loading...
نظرات

  1. Hosi granturismo گفت:

    اگه فار کرای بتل رویال داشت حال میداد زامبی چیه بزار در کوزه آبشو بخور زامبی فقط لست آف آس .

    11Thumb up 42Thumb down
    • (SSS SULU (nooooob گفت:

      حرف از بازی های یوبیسافت شد باید اینو بگم ac odyssey قبل از این که گیم پلیشو ببینم بهش امید داشتم
      ولی موقعی که تو اپارات گیم پلیشو دیدم همون دقیقه اولی که متوجه وخیم بودن اوضاع هوش مصنوعی و سیستم مبارزاتش شدم بشدت حالم خراب شد و نتوستم بقیه ویدیو رو ببینم.
      دیگه باید بگم کار این سری با این شاهکاری که عرضه شده ساخته است
      آخه خوابم نمیبره نوبجی به این بازی داده ۸٫۵ Really Pissed Pissed Off
      بعدشم گفته اینده سری با این بازی روشن تر می شه

      5Thumb up 17Thumb down
    • اصلا داخل The last of us چیزی به نام زامبی نداریم
      زامبی یک جسم مرده هستش
      ولی در The last of us همه افراد به اصطلاح بیمار (infected) زنده هستن برای همین با خفه کردن Runner ها میمیرن یا با زدن Shiv توی گردن Clickers میتونی بکشیدشون
      ولی زامبی رو فقط مغزشون رو باید بزنی.
      اینو گفتم چون زیاد دیدم زامبی رو به The last of us ربط دادن که معلومه هیچی از داستان بازی نفهمیدن

      17Thumb up 2Thumb down
  2. shadowwarior گفت:

    جناب بابایی وقت بخیر و خسته نباشید .
    عزیز من دوتا سوال داشتم افتخار میدید اگر جواب بدید …
    اول اینکه آیا بازی برای گیمفا از طرف سازنده ارسال شده و اگر خیر شما شخصا بازی رو بازی کردید ؟ اگر بله روی چه پلتفرمی ؟
    و سوال دوم اینکه من کلا از این dlc خوشم نمیاد بنظرتون برم ورژن قبلی بازیو بگیرم که فقط dlc مریخ رو داره ؟
    منظورم اینه که آیا بهمراه این dlc چیز جدید هم به بخش داستانی اصلی بازی اضافه شده ؟ ( پچی ، بهینه سازی ؛ اسلحه جدیدی ، شخصی سازی جدید ؟ )

    7Thumb up 3Thumb down
    • سلام و درود خدمت شما. سلامت باشبد. ممنونم ازتون.
      بله بازی ارسال شد از سوی یویسافت و روی پلتفرم پلی استیشن ۴ تجربه شد.
      تنها دی ال سی این بازی که جدا ارزش داره بخرید مارس هست. ولی خب سیزن پس خیل بهتره چون قارکرای ۳ هم داره.
      خیر هیچ چیزی اضافه نشده که قبل اسم بردن باشه و اصلا به تنهایی ارزش خرید نداره. حتی اینقدر کوچیک و کم محتواس که نمره هم بهش ندادم.
      https://t.me/Gametal

      2Thumb up 1Thumb down
  3. milad.sony.ps4 گفت:

    سلام جناب اقا بابایی خسته نباشین مثل همیشه عالی و استادانه Yes Yes Yes Yes Yes
    جناب این عکس هایی که میزارین سایزش کوچیکه کیفیتش هم خوب نیست لطفا عکس با کیفیت با سایز بزرگ رو اپلود کنین خیلی گفتم تا الان امیدوارم از سری دیگه لحاظ کنین Dead Rose

    4Thumb up 1Thumb down
  4. PS4@PS4 گفت:

    اصلا زامبی به فارکرای نمیاد (نظر شخصی ام هست) No

    12Thumb up 3Thumb down
  5. STAR1 گفت:

    یه سری دشمنا شبیه به زامبی بودن تو نسخه اصلی کمبود حس نمیکردیم, الان که دیگه رسماً اضافه شده که دیگه هیچی.

    3Thumb up 3Thumb down
  6. Retr0 گفت:

    با تشکر از اقای سعید اقابابایی بابت نقد ولی خداییش Farcry 5 به پای ۳ نمی رسه
    پ.ن: دوستان متای Assassin’s Creed Odyssey اونده و رو ی ps4 شده ۸۸

    5Thumb up 3Thumb down
    • سلام و درود خدمت شما. خیلی ممنونم از شما و این که نظرتون رو در میون گذاشتید با ما. عرض کنم که برخی ممکنه فراکرای ۳ رو به خاطر واس بیشتر دوست داشته باشن وبرخی ممکنه فارکرای ۵ رو به خاطر کلیت داستان و شخصیت های مریضش بیشتر خوششون بیاد مخصوصا که تم فرقه مذهبی و .. داره. در کل هیچ ایرادی نمیشه به کسی گرفت که بگه فارکرای ۳ بهتره یا فارکرای ۵ بهتره
      https://t.me/Gametal

      1Thumb up 0Thumb down
  7. lordhossein گفت:

    با تشکر از آقا سعید عزیز به نظر من فارکرای پتانسیل اینو داره که تو این جور دنیاها قرار بگیره چون مثل بتل و کالاف فقط درباره جنگ نیست واسه همینم این دی ال سی ها یا حتی پریمال به نظرم مشکلی نداشت راستی آقا سعید باز هم با توجه به نقد های شما یه بازیو گرفتم و طبق معمول شاهکار از اب در اومد دیشب هل بلیدو گرفتم و چقدر بازیش شاهکاره همش صداهایی که تو سر سنوا زمزمه میشد حس میکردم یکی پشت سرمه وای به حال بازی که با هدفون بازیش کنم دیگه خودمم مثل سنوا مریض میشم

    3Thumb up 0Thumb down
    • درود بر شما حسین جان. خیلی ممنونم از شما.
      خیلی خوشحالم که از بازی خوشتون اومده و لذت دارین می برین از هل بلید. من وقتی که یه بازی رو برای شما نقد میکنم به جیب شما و پولی که میخواین بدین مثل جیب خودم نگاه میکنم و اینطور در نظر می گیرم که اگر به دروغ یا الکی بگم فلان بازی خوبه و کسی بره بخره خب اون وقت من مقصر میشم و با این قیمت بازی ها بی انصافیه. به همین خاطر هم خدا رو شسکر هر وقت که بازی رو معرفی کردم تقریبا همه کسانی که رفتن سراغش لذت بردن. ممنونم از اعتماد شما به توصیه بنده که با این قیمت دلار و بازی ها یک بازی رو به اتکای حرف بنده خریداری کردید.
      https://t.me/Gametal

      0Thumb up 0Thumb down
  8. The Man Who Sold The World گفت:

    فقط مونده فیفا pes هم یه هو زامبیا وسط زمین از زیر خاک بیان بالا

    7Thumb up 0Thumb down
  9. مازیار گفت:

    عالیه همیشه منتظر بودم که یک نسخه از فارکرای در محوریت زامبی ها باشه که خوشبختانه با بسته الحاقی نسخه پنجم پدید آمد In Love

    0Thumb up 0Thumb down
  10. Bloody Thought گفت:

    واقعا زیباست
    البته dlc رو نمی گم نقد سعید آقابابایی فوق العادست و کمتر کسی رو دیدم در کل فضای رسانه ای ایران که توی حوزه خودش این قدر مسلط باشه و قلمی به این روانی (از هر دو جنبه مثبتش!) داشته باشه.
    امیدوارم همین طور (و حتی بهتر) ادامه بدی Wink

    0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت