گزارش: کیفیت اجرایی گیم‌پلی به نمایش درآمده از Red Dead Redemption 2 مشخص شد

۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰

حدود دو هفته‌ی پیش بود که راک‌استار (Rockstar) و تیک‌ تو اینتراکتیو (Take Two Interactive) برای اولین بار از گیم‌پلی عنوان Red Dead Redemption 2 رونمایی کردند. از همان روز و پس از تماشای گرافیک خیره‌کننده‌ی تریلر، افراد بسیاری در این فکر هستند که کیفیت اجرایی بازی برروی هرکدام از کنسول‌های نسل هشتم چگونه خواهد بود.

در کنار این‌که بعدها مشخص شد گیم‎‌پلی به اجرا درآمده کاملاً برروی پلی‌استیشن ۴ پرو ضبط شده بود، کانال یوتیوب Digital Foundry در یکی دیگر از ویدئوهای تحلیل و بررسی فنی معروف خود، اطلاعات و جزئیات جدیدی از کیفیت اجرایی این بازی منتشر کرده است.

طبق این اطلاعات، باتوجه به گیم‌پلی ضبط شده در تریلر، Red Dead Redemption 2 با رزولوشن ۲۱۶۰ در ۱۹۲۰ و به صورت Native برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ پرو اجرا خواهد شد. همان‌طور که مشخص است با توجه به تعداد پیکسل‌های افقی، رزولوشن بازی به صورت کامل ۴K نخواهد بود اما در هر صورت تعداد آن‌ها از ۱۴۴۰ (که این کنسول به طور معمول بازی‌ها را با چنین کیفیتی اجرا می‌کند) بیشتر است.

در مورد نرخ فریم دهی نیز Digital Foundry اعلام کرده با توجه به بررسی‌هایی که برروی ویدئو انجام داده است، بازی با نرخ ۳۰ فریم برثانیه اجرا شده بود و همان‌طور که مشخص است نمی‌توان مطمئن بود که این مشخصه چقدر پایدار خواهد بود. البته Digital Foundry هیچ‌گونه افت فریمی در تریلر گیم‌پلی مشاهده نکرده است.

مشخصاً از آن‌جایی که بررسی صورت گرفته تنها از روی ویدئوی گیم‌پلی بوده و Digital Foundry به‌طور مستقیم به بازی دسترسی نداشته است، نتایج آن قطعی نیستند و نمی‌توانند نشان‌دهنده‌ی کیفیت اجرایی نهایی Red Dead Redemption 2 برروی پلی‌استیشن ۴ پرو باشند.

مدتی پیش نیز ویدئویی از این بازی منتشر شده بود که کیفیت گرافیکی آن را با نسخه‌ی اول یعنی Red Dead Redemption مقایسه می‌کرد و اگر تمایل دارید می‌توانید از طریق این نشانی آن را مشاهده کنید. عنوان Red Dead Redemption 2 در تاریخ جمعه ۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید