انتشار بازی The Elder Scrolls: Legends برای PS4 در هاله‌ای از ابهام

۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰

بازی کارتی شرکت بتسدا (Bethesda) سال گذشته برای رایانه‌های شخصی عرضه شد. با این حال بتسدا اعلام کرده‌ است که این بازی تنها برروی کنسول‌هایی عرضه خواهد شد که از قابلیت کراس‌پلی یا بازی میان پلتفرمی با نسخه‌های موبایل و رایانه‌های شخصی پشتیبانی می‌کنند.

در مراسم E3 بتسدا اعلام کرد که این بازی کارتی برای کنسول‌ها هم منتشر خواهد شد و تصور همگان بر این بود که منظور از کنسول‌ها پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس‌وان و نینتندو سوئیچ است. اکنون پیت هاینز (Pete Hines)، معاون بازاریابی بتسدا، گفته است که این بازی تنها بر روی کنسول‌هایی که از قابلیت کراس‌پلی به طور کامل پشتیبانی می‌کنند، عرضه می‌شود و این قضیه، اصلا جای بحث برای او ندارد. صحبت‌های آقای هاینز آینده‌ی این بازی را برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در ابهام قرار می‌دهد. هرچند که آقای هاینز به طور مستقیم نامی از کنسول سونی نبرد ولی همه خبر داریم که سونی در برابر قابلیت کراس‌پلی برای پلی‌استیشن ۴ از خود مقاومت نشان داده‌است. تاد هاوارد (Todd Howard)، مدیر اجرایی بتسدا نیز، قبلا گفته بود که این شرکت علاقه‌ی زیادی برای کراس‌پلی در مورد بازی Fallout 76 دارد ولی سونی آن‌طور که انتظار می‌رود با بتسدا همکاری نمی‌کند.

آقای هاینز در مورد این که اگر پلی‌استیشن ۴ از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی نکند، باز هم ممکن است که بازی بر روی آن عرضه شود یا خیر گفته:

ما با تمامی شرکت‌هایی که دارای پلتفرم هستند مذاکره می‌کنیم ولی شرایط ما برای انتشار بازی اصلا جای بحث و مذاکره ندارد. ما برای تمامی آن‌ها پیام فرستاده‌ایم و شرایط ما کاملا روشن است. این کاری است که به آن نیاز داریم، قصد انجام آن را داریم و آن را انجام خواهیم داد. بازی ما یک عنوان استراتژی است و نباید مهم باشد که شما آن را روی چه پلتفرمی تجربه می‌کنید. نباید اینگونه باشد که شما با خود بگویید، تجربه‌ی بازی بر روی کدام پلتفرم تجربه‌ی بهتر و یا آسان‌تری است. اهمیتی ندارد که شما آن را بر روی رایانه شخصی و یا بر روی موبایل خود بازی کنید، تجربه‌‌ی هر کدام از نسخه‌های بازی باید کاملا یکسان باشد.

بازی The Elder Scrolls: Legends در تاریخ ۱۹ اسفند سال ۹۵ برای رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند عرضه شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید