سازندگان Spider-Man: می‌خواهیم مانند راک‌استدی باشیم

۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

به تازگی و در جریان یک مصاحبه گروهی در یک رویداد مطبوعاتی (که توسط وب‌سایت ایتالیایی Everyeye رونویسی شده است)، برایان انتیهار (Bryan Intihar)، مدیر نوآوری عنوان Marvel’s Spider-Man در استودیو اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games)، اشاره‌ای داشته است به غول عناوین ابرقهرمانی؛ یعنی راک‌استدی (Rocksteady) و سه‌گانه Batman Arkham.

استودیو راک‌استدی در طول مدت شش سال و در بازه‌ی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ میلادی، سه عنوان خیره‌کننده از این سه‌گانه را با پسوندهای City، Asylum و Knight ارائه داد. هر سه عنوان توانستند واکنش‌هایی بسیار مثبت را هم در نزد رسانه‌ها و هم در نظر بازی‌بازان دریافت کنند؛ اما از همه مهم‌تر آن بود که راک‌استدی ثابت کرد که عناوین ابرقهرمانی لزوما نباید دنباله و یا اقتباسی از فیلم‌های سینمایی باشد.

بنابراین قابل درک است که انتیهار اعلام کند هدف اینسومنیاک نیز این است که همین مسیر را با Marvel’s Spider-Man ادامه دهد:

بگذارید پیش‌دستی کنم: بله، ما بازی‌های Batman Arkham را تجربه کرده‌ایم و طرفداران از ما می‌پرسند که چگونه قرار است با استانداردهای کیفی که این بازی‌ها پایه‌گذاری کردند، مقایسه شویم. راک‌استدی استاندارهای عناوین ابرقهرمانی را بازتعریف کرد و ما نیز می‌خواهیم در همین سطح باشیم.

انتیهار در ادامه به سختی‌های پیاده‌سازی طرح کلی بازی و نقش ویژه مری جین (Mary Jane) در آن که با آن‌چه در بیشتر کمیک‌ها می‌بینیم متفاوت است، اشاره کرد:

[…] من به عقب نگاه می‌کنم و با خود می‌گویم: “وقتی فارغ‌التحصیل شدی چه پیش آمد؟ چه کاری کردی؟” آن زمان یک خبرنگار بودم و خبرنگاری یکی از اولین شغل‌های من بود. در زمان دانشگاه، من در مورد بازی‌های ویدئویی می‌نوشتم و از آن‌جا که دنبال یک راهنما بودم، سردبیر اصلی برایم بسیار شخص مهمی بود. بنابراین با خود فکر کردم: چه شخصیتی می‌تواند چنین نقشی را برای پیتر ایفا کند؟ واضح است که این شخص باید آشنا باشد؛ چرا که شخص باید بتواند با مربی خود ارتباط برقرار کند. سپس من به بازتابی از تغییراتی که آن زمان در زندگی من ایجاد شد نگاه کردم. دوستی‌ها و روابط از زمان دبیرستان تا دانشگاه تغییرات زیادی به خود می‌بیند؛ زیرا شما به جاهای دیگر سفر می‌کنید، کارهای جدیدی را شروع می‌کنید و تبدیل به یک انسان بالغ می‌شوید. برخی دوستانشان را قربانی شغل خود می‌کنند؛ همان‌طور که برای من اتفاق افتاد. با این وجود این سنی است که شما احساس می‌کنید قادر به انجام دادن هرکاری هستید حتی اگر بدانید آن کار نشدنی است.

ما از خودمان پرسیدیم که چگونه می‌توانیم تمام این احساسات را در شخصیت پیتر بازتاب دهیم، با توجه به این که او شخصی است که بار زیادی برروی شانه‌هایش قرار دارد؛ و ما به این نتیجه رسیدیم که برای یک ابرقهرمان، منصفانه است که نقطه‌ضعف‌هایی نیز داشته باشد. نقطه‌ضعف‌هایی که بتواند برای آن‌ها درخواست کمک کند بدون آن که احساس گناه داشته باشد. وقتی این موقعیت را طراحی کردیم، سوال اصلی این بود که “چه کسی می‌توانید او را کمک کند؟” و این شخص کسی جز مری جین نمی‌توانست باشد؛ زنی که قبلا به عنوان یک بازیگر و مالک کلاب معرفی شده؛ نقش‌هایی که مشابه آن را در هیچ‌کجای دیگر در بازی ندیده‌ام.

خب، چه کار دیگری را می‌توانیم برای او تعیین کنیم؟ من تصور کردم که او می‌تواند یک خبرنگار بازرس باشد که احتمالا در حال تحقیق در مورد اتفاقات پیش‌آمده در نیویورک است؛ آن هم زمانی که ویلسون فیسک، ملقب به کینگ‌پین، از بازی حذف شده است. در نهایت این تصمیم در مورد این بود که چه چیزی از پیتر و سرگذشت او می‌خواهیم. مری جین پاسخی برای این سوال بود که همه‌چیز را متعادل می‌کرد.

عنوان Spider-Man قرار است در تاریخ جمعه ۱۶ شهریور ماه ۱۳۹۷ (۷ سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی) منتشر شود. قیمت اولیه بازی ۶۰ دلار بوده و به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ منتشر خواهد شد. برای پیگیری دیگر اخبار مربوط به بازی، به این آدرس مراجعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید