گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

Red Dead Redemption 2 پرجزئیات‌ترین و باورپذیرترین جهان‌بازی است که راک‌استار ساخته است

Red Dead Redemption 2 پرجزئیات‌ترین و باورپذیرترین جهان‌بازی است که راک‌استار ساخته است

Red Dead Redemption 2 یکی از موردانتظارترین عناوین جهان‌بازی است که امسال منتشر می‌شود (اگر نگوییم موردانتظارترین) و به نظر می‌رسد که این انتظار طولانی در نهایت ارزش خود را نشان خواهد داد؛ چرا که راک‌استار تمام تلاش خود را به کار برده تا درگیرکننده‌ترین عنوان جهان‌بازی را که تا به حال توسعه داده است ارائه دهد.

یکی از اعضای تیم توسعه بازی، اخیرا در مصاحبه‌ای با Gamestar که توسط یکی از اعضای انجمن‌های GTA با نام کاربری Executor10 خلاصه‌نویسی شده، در مورد فلسفه جهان‌باز بودن Red Dead Redemption 2 صحبت کرده است. هدف تیم ساختن بزرگترین عنوان جهان‌باز نبوده است؛ بلکه آن‌ها خواهان توسعه عمیق‌ترین، پرجزئیات‌ترین، باورپذیرترین و تعاملی‌ترین عنوان جهان‌بازی بوده‌اند که تا به حال ساخته‌اند. در این راستا راک‌استار تا حد ممکن سعی کرده تا موارد مختلف را به صورت پویا توسعه دهد تا بازی‌بازان بسته به مکان‌هایی که در آن کمپ می‌زنند، رویدادهای مختلفی را نیز تجربه نمایند. ساختمان‌ها نیز با گذشت زمان تغییر می‌کنند و NPCها بعد از پایان ماموریت‌ها ناپدید نمی‌شوند، بلکه دوباره سرگرم کارهای روزانه خود خواهند شد و هرکدام از شخصیت‌های اصلی نیز موجودیتی حقیقی در بازی دارند.

راک‌استار همچنین در خصوص رفتار NPCها، ماموریت‌های فرعی و این موضوع که چرا آن‌ها بازی را یک تجربه سندباکس به شمار نمی‌آورند، توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه می‌خوانید:

– NPCها غیرقابل پیش‌بینی بوده و کنش‌ها و واکنش‌های آن‌ها باورپذیر است و دارای خصیصه‌های متفاوتی هستند. بعضی از آن‌ها خجالتی هستند و بدون آن‌ که به رویشان اسلحه بکشید، حاضرند پولشان را به شما بدهند. در مقابل افراد تهاجمی‌تری نیز وجود دارند که اگر آن‌ها را عصبانی کنید، بلافاصله به شما حمله خواهند کرد حتی اگر به رویشان اسلحه نکشید. در صورتی که اگر از برخی NPCها دزدی کنید، ممکن است خیلی راحت از کنارتان گذشته و شما را نادیده بگیرند. برخی ممکن است به شما شلیک کنند در حالی که بقیه قبل از آسیب رساندن، شما را تهدید خواهند کرد. راک‌استار می‌خواهد این احساس را به شما منتقل کند که هیچ‌وقت ندانید یک NPC مشخص، چگونه با شما رفتار خواهد کرد و از این طریق راک‌استار می‌خواهد شما را به استفاده از سبک‌های بازی متفاوت ترغیب کند. شما می‌توانید یک دزد شرافتمند و یا یک دیوانه جانی باشید و بازی نیز متناسب با آن با شما رفتار خواهد کرد؛ با این وجود شما هیچ‌وقت نمی‌توانید حدس بزنید که این رفتار چگونه خواهد بود.

– راک‌استار نمی‌خواهد که از Red Dead Redemption 2 به عنوان یک سندباکس نام ببرد. زیرا در یک عنوان سندباکس، شما می‌توانید هر کاری که دلتان می‌خواهد انجام دهید. بله، راک‌استار می‌خواهد آزادی بسیار زیادی به شما بدهد و در عناوین جهان‌بازش می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید؛ اما تا جایی که از نظر آرتور، داستان او و خود جهان بازی منطقی به نظر برسد. هیچ‌چیز نباید مانعی برای درگیرکننده بودن بازی باشد.

– خبری از “چک‌لیست ماموریت‌ها” مانند آن‌چه که در عناوین یوبی‌سافت و یا عنوان Mass Efffect Andromeda دیده‌ایم نخواهد بود. راک‌استار اعتقادی به موضوعاتی همچون “محتویات” و یا “محتویات پیش‌ساخته” ندارد؛ آن‌ها می‌خواهند مرز بین تمام کارهایی که بازی‌باز انجام می‌دهد را محو کرده تا شما را بیشتر درگیر بازی کنند. راک‌استار لزوما نمی‌خواهد که شما بدانید چه وقت در حال انجام یک ماموریت اصلی و یا فرعی هستید و این که آیا با یک شخصیت اصلی تعامل می‌کنید و یا یک NPC؛ با این وجود آن‌ها با روشی زیرکانه شما را در جریان این موارد خواهند گذاشت.

– فعالیت‌های اختیاری زیادی برای انجام دادن وجود خواهد داشت، اما راک‌استار می‌خواهد که این فعالیت‌ها به اندازه ماموریت‌های اصلی باکیفیت، درگیرکننده و سرگرم‌کننده باشد و این احساس به شما دست یابد که هیچ‌وقت ندانید چه چیزی انتظارتان را می‌کشد. این موضوع تمام بازی‌بازان را راضی خواهد کرد: چه آن‌ها که می‌خواهند هرچه سریع‌تر داستان اصلی را به پایان برسانند و چه آن‌ها که می‌خواهند همه فعالیت‌ها را انجام داده و هنوز تجربه‌ای عالی را پشت سر بگذارند.

– “برخوردهای تصادفی که با متن بازی هماهنگ نباشد، در Red Dead Redemption 2 اتفاق نخواهد افتاد”: برخوردهای تصادفی در اصل تصادفی نیستند. سیستم خاصی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که این برخوردها با شرایطی همچون میزان پیشروی بازی‌بازان در داستان، کاری که آن‌ها در حال حاضر انجام می‌دهند و مقصدی که عازم آن هستند، سازگاری داشته باشد. تغییراتی که در پیرامون بازی‌باز و برخوردهای تصادفی او ایجاد می‌شود، محتوایی را برای بازی‌بازان خلق می‌کند که باعث می‌شود آن‌ها به شیوه‌ای کاملا ارگانیک در بازی غرق شده و یک گیم‌پلی طبیعی و باورپذیر را تجربه کنند (مقایسه شود با ماموریت‌های فرعی اجباری و لیست‌وار در بازی‌های دیگر).

– مناطقی که در بازی وجود دارند نه تنها از لحاظ ظاهری بلکه از نظر نوع مکانیزم‌های گیم‌پلی که تنها در آن منطقه‌ی خاص امکان دارد نیز با هم تفاوت دارند (مانند انیمیشن‌های مختلف برای گشت و گذار در مناطق و پوشش‌های گیاهی مختلف و یا آبجکت‌هایی متفاوت جهت تعامل). از آن‌جایی که انیمیشن‌های مختلف برروی میزان ارتباط شما با جهان بازی اثرگذار است، راک‌استار تا جایی که امکان داشته برروی باورپذیر بودن و روان بودن آن‌ها در هر موقعیتی، تمرکز کرده است. به عنوان مثال، بسته به این که آرتور اسلحه‌اش را از پشت خود و یا تسمه‌ای که روی زین اسب قرار دارد بیرون کشیده باشد، انیمیشن‌های مختلفی برای غلاف کردن سلاح‌ها وجود دارد. همچنین انیمیشن‌های پوست کندن متفاوتی برای حیوانات مختلف وجود دارد.

– حتی خارج از ماموریت‌ها و کات‌سین‌ها نیز می‌توانید  به مکالمات اعضای گروه‌ تبهکاری خود در کمپ‌ گوش دهید یا این که به آن‌ها نزدیک‌تر شوید تا شما را نیز وارد گفتگوی خود کنند. کمپ و اتمسفر آن و مکالمات، بسته به موقعیت شما در داستان بازی تغییر خواهند کرد.

– اگر شما مرتکب جرمی شوید و کلانترها به عنوان یک متخلف به شما مظنون شوند، به جای آن‌ که فورا شلیک کنند، ابتدا با شما صحبت خواهند کرد و شما می‌توانید با صحبت کردن خود را از مخمصه نجات دهید.

راک‌استار به تازگی اعلام کرده است که امروز و ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران، تریلری جدید از گیم‌پلی بازی منتشر خواهد کرد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر از گیم‌پلی بازی لازم نیست خیلی منتظر بمانیم.

بازی Red Dead Redemption 2 در تاریخ ۴ آبان ماه ۱۳۹۷ (۲۶ اکتبر ۲۰۱۸ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان منتشر خواهد شد. جهت پیگیری اخبار مربوط به بازی می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.

12345678910(14 رای, میانگین آرا 9٫07 از 10 )
Loading...

ADS

نظرات

 1. mamadiii گفت:

  خوب بلااخره گیپ پلی اش داره میاد ببینیم چیه در اومده

  23Thumb up 2Thumb down
 2. The Man Who Sold The World گفت:

  بسی هایپ شدیم

  18Thumb up 0Thumb down
 3. ali 110 gamer گفت:

  ” خبری از “چک‌لیست ماموریت‌ها” مانند آن‌چه که در عناوین یوبی‌سافت و یا عنوان Mass Efffect Andromeda دیده‌ایم نخواهد بود. راک‌استار اعتقادی به موضوعاتی همچون “محتویات” و یا “محتویات پیش‌ساخته” ندارد ”
  In Love In Love In Love Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss احسنـــــــــــــت – باریــــک ا.. – بنـــــــازم weep
  ____________________________________________________
  عاشقتم راک استار weep

  27Thumb up 0Thumb down
 4. White noiz گفت:

  بهترین بازی ای است که بشر تاکنون به خود دیده
  این جمله ام ضمانت داره
  ضامنشم راکستار

  18Thumb up 8Thumb down
 5. mohamadrza گفت:

  یعنی دو برابر جی تی ای طبیعی تره شایدم هم بیشتر

  13Thumb up 2Thumb down
 6. White noiz گفت:

  هدف راکستار :
  هدف تیم ساختن بزرگترین عنوان جهان‌باز نبوده است؛ بلکه آن‌ها خواهان توسعه عمیق‌ترین، پرجزئیات‌ترین، باورپذیرترین و تعاملی‌ترین عنوان جهان‌بازی بوده‌اند.

  هدف یوبی سافت و دیگر شرکت های پول پرست دیگر :
  هدفشون ساختن بزرگترین عنوان جهان‌باز بوده است در عین توسعه سطحی ترین ، کلی گویی ترین، غیرباورپذیرترین و غیرتعاملی‌ترین و از همه مهمتر سودآورترین عنوان جهان‌بازی بوده‌اند.

  و این هدف فاصله ای طولانی ایجاد کرده بین راکستار و یوبی سافت و امثالش

  22Thumb up 1Thumb down
 7. ox one گفت:

  Rockstar make belive#

  مگه سابقه داشته رو حرفش بزنه؟! In Love

  11Thumb up 10Thumb down
 8. MICROSOFT.xbox one گفت:

  چی ساخته لامصب قطعا به عنوان الماس نسل هشت ازش یاد میشه Heart Heart

  18Thumb up 11Thumb down
 9. Dr.tech گفت:

  با این خبر دیگه صبرم تموم شد واقعا راکستار استاد بازی های جهان باز و نزدیک کردن بازی به واقعیت هست.این بازی در تاریخ گیم غوغا به پا خواهد کرد

  7Thumb up 1Thumb down
 10. omidpava گفت:

  این بازی و تلو ۲ و گوست آف سوشیما حسن ختام این نسل خواهند بود
  یه بازی وسترن که راک استار ساخته و کلی هم هزینه و انرژی برداشته
  واسه ماها عاشقان غرب وحشی مثل رویا میمونه

  12Thumb up 3Thumb down
  • PARSARAD777 گفت:

   این نسل خیلی از عناوین و استدیو ها به قهقرا رفتند…… اما از طرفی عناوینی امدند و خواهند امد که تاریخ اونها رو فراموش نمیکنه. در واقع چیزی که این نسل رو سرپا نگه داشته همین عناوینند. که رد دد و راکستار هم یکی از این عناوین و توسعه دهنده ها محسوب میشندCool Cool
   بقیه شونو خودتون حدس بزنید

   8Thumb up 6Thumb down
 11. TLOU گفت:

  چقدر جالب
  از سیستم مراحل فرعی و اتفاقیش خوشم اومد مثل هورایزون یا اسسین نیست که یه لیست از ماموریتا درست بشه اخرم ندونی هر کدوم برای چه کاری بود اما اینی که راکستار ساخته خیلی منطقیه و گیمر گیج نمیشه، اگه چند نوع انیمیشن حرکتی برای ارتور ساخته باشن که فراتر از حده انتظاره یچیزه عالی رو تصور کرده بودم اما اینکه برای هر محیط یجور تعامل باشه عالیه، فقط کاش سلاحاش بجای هفت تا گلوگه شصت تا میخورد تا پیسی گیمرا هم از این بازی خوششون بیاد Razz

  1Thumb up 7Thumb down
 12. Rorschach گفت:

  آقا گیم پلی رو دیدم انلاین
  بچه ها دیوونه کننده ست
  خدای بازیه
  یه چیز باور ناپذیریه
  حیرت انگیزه

  2Thumb up 1Thumb down
 13. max payne گفت:

  بچه ها من یه کمیشو دیدم بازی دیوانه کنندس ….

  7Thumb up 0Thumb down
 14. LoneWolf گفت:

  منتظر تریلر گیم پلیش هستم. و تا زمان عرضه گیم پلی بازی ثانیه هارا میشمارم!

  3Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت