گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

Riot Games تبعیض جنسیتی را تحمل نخواهد کرد

اخبار
Riot Games تبعیض جنسیتی را تحمل نخواهد کرد

وبسایت کوتاکو اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که در آن به رفتارهای نامناسب جنسیتی و تبعیض در حق کارمندان مونث استودیوی Riot Games، خالق عنوان League of legends اشاره شده است. استودیوی رایت گیمز امروز با انتشار بیانیه‌ای نسبت به محتوای این گزارش واکنش نشان داده است.

توسعه‌دهنده‌ی عنوان League of Legends در بیانیه‌ی خود اعلام کرده است که ” آن‌ها هیچ گونه رفتار نامناسب و آزار و اذیت کارکنان خود را تحت هیچ شرایطی نمی‌پذیرند”. با این وجود این استودیو پذیرفته که ممکن است در برخی زمینه‌ها کم‌کاری شده باشد و برخی کارکنان به سیاست‌ها و اصول اخلاقی شرکت پایبند نباشند. این بیانیه در پاسخ به گزارش وبسایت کوتاکو منتشر شده است که در آن برخی کارکنان زن این استودیو، شرایطی را توصیف کرده‌اند که با زن‌ها به گونه‌ای متفاوت و به صورت ناعادلانه برخورد می‌شود.

نویسنده‌ی این گزارش از ماه دسامبر سال جاری، تحقیقات در این زمینه را آغاز کرده و متاسفانه شرایط نامناسبی را شرح داده است. یکی از کارکنان سابق این استودیو اعتراف کرده است که به دلیل رفتارهای نامناسب جنسیتی مجبور به ترک استودیو شده است. این شخص بیان کرده است که مرد سالاری در این شرکت حاکم بوده و این موضوع را بسیار آزار‌ دهنده دانسته است. برخی دیگر از کارکنان زن این استودیو گفته‌اند که بسیاری از مردان هویت آن‌ها را به عنوان یک گیمر و یا به عنوان شخصی فعال در صنعت بازی‌های ویدئویی زیر سوال برده و یا در جلسات کاری، به ایده‌ها و نظرات آن‌ها هیچ توجهی نمی‌شود. یکی از همین افراد پس از توجه نشدن به ایده‌اش، از یکی از همکاران مرد می‌خواهد که مجددا همان ایده را در جلسه‌ی بعدی شرکت مطرح کند. زمانی که همان ایده از سوی کارمند مرد استودیوی مطرح می‌شود، حاضرین جلسه از آن استقبال کرده و آن را می‌پذیرند. این شخص در مصاحبه با گزارشگر کوتاکو گفته است:

او وارد جلسه شد و همان ایده را مجددا مطرح کرد و همه‌ی حاضرین او را به خاطر این ایده تشویق کردند. پس از این اتفاق، صورت او از خجالت سرخ شده و چشمانش پر از اشک شد. آن‌ها صرفا به زن‌ها احترام نمی‌گذارند.

با وجود مشکلاتی که بسیاری از کارمندان زن استودیو با آن مواجه هستند، نویسنده‌ی گزارش در همان ابتدای کار تاکید کرده است که این موضوع سراسری و همه‌گیر نیست. برخی از کارکنان مونث این استودیو بیان کرده‌اند که در طول فعالیتشان با هیچ گونه رفتار جنسیتی و تبعیضی روبه‌رو نشده‌اند. با این حال، موضوع رفتارهای تبعیض آمیز و جنسیتی مشکلی است که گریبان‌گیر این استودیو شده است و به نظر می‌رسد آن‌ها نیز این موضوع را قبول دارند.

مدیر بخش ارتباطات استودیوی رایت گیمز، آقای Joe Hixson در نامه‌ای به ESPN نوشته است:

این مقاله به ما نشان داد که در برخی موارد به اصول و سیاست‌های خودمان پایبند نبوده‌ایم ولی این مشکلات در رایت گیمز باقی نخواهند ماند. ما نسبت به حل مشکلات خاصی که در مقاله به آن‌ها اشاره شده بود، اقدام کرده‌ایم و مصمم هستیم تمام مشکلات ذکر شده را ریشه‌یابی کرده و آن‌ها را به صورت اساسی رفع کنیم. تمامی اعضای شرکت موظف هستند شرایط و محیطی را ایجاد کنند که در آن، تمامی افراد به صورت یکسان فرصت شنیده شدن، رشد و پیشرفت را داشته باشند.

صحبت درباره‌ی مسائل زنانه در جریان یک جلسه‌ی کاری، استخدام و یا ترفیع کسی که شایستگی آن را ندارد و متوسل شدن به خشونت، سه نمونه از کارهایی است که با سیاست و فرهنگ شرکت ما به شدت مغایرت دارد. این که نمونه‌هایی از این گونه رفتارها را به عنوان نماد و ماهیت کلی شرکت ما تلقی کنید، امری کاملا اشتباه است.

ما نسبت به آینده‌ی شرکت بسیار هیجان‌زده هستیم و تلاش خواهیم کرد در این زمینه‌ها و بسیاری مسائل دیگر پیشرفت کنیم. ما فقط زمانی بهتر می‌شویم که وضعیت خودمان را زیر سوال ببریم و به دنبال راهی برای پیشرفت باشیم.

12345678910(4 رای, میانگین آرا 7٫75 از 10 )
Loading...

ADS

نظرات

 1. Y PS گفت:

  لعنت به هر نوع تبعیض یا توهین و تعرض جنسی به خصوص در مورد خانم ها
  دوستان روشنفکر کجان که خارجی های چشم و دل سیر رو بپرستن؟!

  12Thumb up 8Thumb down
 2. اگر امکان داره لطفا کامنت های بنده رو تایید بفرمائین میخوام ابراز وجود کنم در فضای مجازی گفت:

  هیچوقت نتونستم تبعیض جنسیتی در بازیها رو تحمل کنم

  9Thumb up 5Thumb down
 3. AAACE گفت:

  این اواخر با این patch note های مسخرش گند زده به بازی
  کلا سیاستش رفته به طرف گیمر های جدید و فروش لوت باکس هایی که کلا duplicate میشن
  یه چیزه جدید و میارن بعد یه آیتم قدیمیو حذف میکنن یا کلا nerf میشه آدم مجبوره بره اون جدیدیارو بگیره
  بعد با خودشون فکر میکنن چه کار شاخی کردن که همه دارن از این جدیدیا استفاده میکنن
  همش میگن change change change…… هی Pain

  7Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت