فهرست فروش هفتگی ژاپن | بازگشت قهرمان آبی

۱۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌ افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ ای دیگر بررسی کنیم.

به تازگی نسخه کالکشن مجموعه خاطره‌انگیز و دوست‌ داشتنی Mega Man X برروی هر دو کنسول نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ منتشر شده است. جدید‌ترین عنوان کپکام (Capcom) برروی کنسول نسل هشتمی سونی موفق‌تر از رقیب ژاپنی دیگر عمل کرده است. این نسخه با فروش ۳۰/۰۰۰ نسخه‌ای توانست صدر جدول را از آن خود کند. از طرفی دیگر، این بازی برروی نینتندو سوییچ ۱۶/۰۰۰ نسخه فروش کرد و مجموع فروش این مجموعه را به ۴۶/۰۰۰ عدد رسانید. در حال حاضر، عملکرد سری کلاسیک کپکام در وضعیت خوبی به سر می‌برد.

به نظر می‌رسد که صدرنشین هفته گذشته یعنی Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun، عنوان شاد و سرگرم کننده بندای نمکو (Bandai Namco)، از جایگاه فعلی خود راضی نبوده و در حال تعقیب Mega Man است. این بازی در این هفته موفق شد تا ۲۸/۰۰۰ نسخه دیگر را به مجموع فروش خود اضافه کند. اختلاف فروش هزارتایی این عنوان و سری کپکام سبب شد تا Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun در رتبه دوم قرار گیرد.

حال بیائید از نسخه بازسازی شده Disgaea 1 Complete بگوئیم. این بازی که به تازگی برروی دو کنسول نینتندو سوییچ و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار گرفته، عملکرد بسیار بدی را از خود به جا گذاشته است. همان‌طور که در جدول خواهید دید، نسخه پلی‌استیشن ۴ این عنوان، تنها موفق شد تا ۴/۰۰۰ نسخه به فروش برساند؛ در حالی که نسخه نینتندو سوییچ آن اصلاً وارد جدول هم نشده است! با توجه به شرایط موجود، بعید است که این بازی را در فهرست هفته آینده ببینیم.

بد شانس‌ترین بازی این هفته، عنوان نقش آفرینی ژاپنی شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) است. طبق آخرین اخبار منتشر شده، باز هم موجودی این بازی در خرده فروشی‌ها به اتمام رسیده است. اسکوئر انیکس هم به جای این‌که موجودی بازی را افزایش دهد، مدام از طرفداران عذرخواهی می‌کند! این سومین بار است که موجودی عنوان Octopath Traveler به پایان می‌رسد.

علاوه بر بازی‌های ژاپنی حاضر در لیست، ما شاهد عنوان بازسازی شده The Last of Us نیز هستیم. اگر یادتان باشد، قرار بود شرکت سونی تعدادی از بهترین عناوین موجود برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ را با نام Greatest Hits و قیمت تنها ۲۰ دلار در اختیار طرفداران قرار دهد. این نسخه از بازی‌ها دارای جلد‌های قرمز رنگ هستند و متن Greatest Hits برروی آن‌ها نقش بسته است. حال به نظر می‌رسد که ژاپنی‌ها تصمیم گرفته‌اند تا شاهکار استودیو ناتی داگ را به لیست بازی‌های خود اضافه کنند. عنوان The Last of Us Remastered PlayStation Hits موفق شد تا ۵/۰۰۰ نسخه به فروش رسانده و در جایگاه شانزدهم قرار بگیرد.

در ادامه شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین نرم‌افزارها را مشاهده کنید.

رتبهعنوانپلتفرمفروش این هفتهفروش کلی
۱Mega Man X Legacy Collection 1 + 2پلی‌استیشن ۴۲۹,۲۷۰جدید
۲Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Funنینتندو سوییچ۲۸,۲۶۵۹۸,۲۴۹
۳Splatoon 2نینتندو سوییچ۲۰,۳۴۴۲,۴۹۰,۰۳۹
۴Mario Tennis Acesنینتندو سوییچ۱۸,۰۶۷۲۶۵,۲۲۸
۵Mega Man X Legacy Collection 1 + 2نینتندو سوییچ۱۶,۲۰۷جدید
۶Minecraftنینتندو سوییچ۱۶,۰۶۷۱۵۴,۱۱۸
۷Mario Kart 8 Deluxeنینتندو سوییچ۱۳,۸۸۷۱,۶۵۴,۹۹۶
۸Octopath Travelerنینتندو سوییچ۱۳,۲۳۸۱۴۵,۷۸۸
۹Captain Toad: Treasure Trackerنینتندو سوییچ۸,۹۶۶۷۱,۳۶۵
۱۰Collar x Malice: Unlimitedپلی‌استیشن ویتا۷,۶۹۵جدید
۱۱Higurashi no Naku Koro ni Houنینتندو سوییچ۷,۶۳۱جدید
۱۲Zelda: Breath of the Wildنینتندو سوییچ۷,۵۰۸۱,۰۵۸,۳۹۹
۱۳Kirby Star Alliesنینتندو سوییچ۶,۶۲۰۵۷۲,۷۹۱
۱۴Pokemon Ultra Sun/Ultra Moon۳DS۶,۵۶۹۱,۶۸۲,۶۳۶
۱۵Super Mario Odysseyنینتندو سوییچ۵,۴۸۸۱,۷۷۷,۶۲۱
۱۶The Last of Us Remastered PlayStation Hitsپلی‌استیشن ۴۵,۴۱۰جدید
۱۷Senran Kagura: Peach Beach Splash – Sunshine Editionپلی‌استیشن ۴۴,۵۳۵جدید
۱۸Mega Man X Legacy Collectionنینتندو سوییچ۴,۲۴۶جدید
۱۹Disgaea 1 Completeپلی‌استیشن ۴۴,۰۹۴جدید
۲۰Dragon Quest X: All in One Package Ver.1-4نینتندو سوییچ۴,۰۲۰جدید

همچنین در جدول زیر، پرفروش‌ترین سخت افزار‌ها قرار گرفته‌اند.

رتبه هفته قبلرتبهپلتفرمشرکتفروش این هفتهفروش هفته قبلی
۱۱نینتندو سوییچنینتندو۴۸,۳۷۰۵۳,۷۴۵
۲۲پلی‌استیشن ۴سونی۱۳,۶۶۶۱۴,۰۳۵
۴۳New 2DS LLنینتندو۵,۴۵۹۸,۲۹۶
۳۴پلی‌استیشن ۴ پروسونی۴,۹۷۹۶,۲۷۴
۵۵پلی‌استیشن ویتاسونی۳,۴۱۴۴,۲۷۷
۶۶New 3DS LLنینتندو۲,۷۲۳۲,۸۴۴
۸۷۲DSنینتندو۵۳۲۴۳۷
 ۹۸اکس‌باکس وان اکسمایکروسافت۳۱۷۵۶
 ۷۹اکس‌باکس وانمایکروسافت۴۸۷۰۹

باز هم شاهد افت فروش نسبی سخت‌ افزارها در کشور ژاپن هستیم. اما تغییر خاصی در فهرست مشاهده نمی‌شود. مانند هفته‌های گذشته، کنسول ترکیبی نینتندو سوییچ همچنان پرفروش‌ترین کنسول سرزمین خورشید تابان است، کنسول‌‌های نسل هشتمی سونی همچنان ضعیف عمل می‌کنند و اکس‌باکس هم یکی دیگر از هفته‌های عجیب خود را پشت سر گذاشته است.

امیدواریم از بررسی این هفته هم راضی بوده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید