گیفت کارت
گیفت کارت

حذف دو نسخه بازی Marvel Ultimate Alliance از فروشگاه‌ها

۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰

طبق جدیدترین اخبار دنیای بازی‌های ویدئویی، به تازگی مشخص شده است که بازی Marvel Ultimate Alliance 1 و Marvel Ultimate Alliance 2 از تمامی فروشگاه‌ها حذف شده‌اند.

بدون شک شما هم با سری بازی Marvel Ultimate Alliance آشنا هستید، عنوانی که بدون تردید یکی از خاطرانگیز‌ترین بازی‌های قدیمی محسبوب می‌شود که در زمان انتشار خود برای کنسول پلی استیشن ۲، توانست کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. شما در بازی می‌توانستید از یک تا چهار نفر شخصیت‌های دنیای مارول را انخاب کرده و یک گروه قدرتمند که قهرمان‌های مختلف آن را تشکیل می‌دهند، ایجاد کنید و به مبارزه با دشمنان بپردازید. همچنین با استقبال گرم طرفداران از این بازی، نسخه دوم Marvel Ultimate Alliance با الهام از کتاب جنگ‌های داخلی، در سال ۲۰۰۹ عرضه شد که باز هم توانست نمرات بسیار خوبی کسب کند.

اما ما در دو سال گذشته، شاهد عرضه سری بازی Marvel Ultimate Alliance برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس وان بودیم که در واقع یک نسخه بازسازی شده بود. ساخت و بازسازی این عنوان، یکی از خواسته‌های بزرگ کاربران به شما می‌رفت که بالاخره به دست آن‌ها رسید.

حال پس از گذشت مدتی، به نظر می‌رسد که دیگری خبری از وجود این بازی در فروشگاه‌های پلتفرم‌های مقصد بازی نیست. هیچ فردی نتوانسته Marvel Ultimate Alliance را در فروشگاه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس یافت کند و انگار که به طور کل از شبکه‌های PSN و Xbox Live حذف شده است. البته هنوز صفحه رسمی این بازی در شبکه استیم وجود دارد اما قابلیت خرید بازی از بین رفته است.

البته این اتفاق، چندان دور از انتظار نبوده، زیرا در روزهای ابتدایی این هفته، کاربران دو وب‌سایت Reddit و Resetera شاهد کاهش قیمت شدید این بازی بوده‌اند که البته با اتمام تاریخ مجوز شرکت اکتیویژن (Activision) همراه بوده است.

طبق گزارش‌های اخیر کاربران، باندل Marvel Ultimate Alliance که هردو نسخه بازی را به طور کامل شامل می‌شود، در ابتدای هفته جاری با قیمت ۱۵ دلار و نسخه جداگانه آن با قیمت ۱۰ دلار در دسترس بوده است. اما با گذشت چند روز، این بازی به طور کل از تمامی فروشگاه‌ها حذف شده است و دیگر قابلیت دسترسی به آن، امکان‌پذیر نیست. البته با پایان یافتن مجوز رسمی اکتیویژن، چنین اتفاقی طبیعی است. ما در سال گذشته، شاهد پایان یافتن تاریخ مجوز بازی Deadpool و حذف آن از تمامی فروشگاه‌ها بودیم. در واقع وقوع چنین اتفاقی، برای تمامی عناوینی که دارای مجوز با تاریخ معین و مشخص هستند، طبیعی است، به خصوص وقتی این مجوز مربوط به شرکت مارول‌گیمز (Marvel Games) باشد که در سیاست‌های جدید خود، به طور جدی بر تمامی عناوین خود نظارت دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Sony_ps گفت:

  تشکر میکنم از اقای امیدیه گل بابت اطلاع رسانی
  و اما من در این مورد یه نظریه دارم

  تقریبا چند ماه قبل از معرفی بازی جدید اسپایدرمن، سری بازی های امیزینگ اسپایدرمن هم از تمامی فروشگاه ها حذف شدن تا این که بازی جدید اسپایدرمن معرفی شد،
  احتمال میدم بخاطر این باشه که بازیه جدید اونجرز کم کم میخواد معرفی بشه ، خود مارول حذف کرده یا دستور حذفشو داده ، هر چی هست مطمئنم خبر های خوشی در راهه

  0
  0
 • LordMercy گفت:

  وقتی بازی از دسترس برای خرید خارج میشه، به نظر من قابل دانلود و بازی کردن ه

  این EA اومد و بعضی بازی ای فرنچایز Harry Potter رو از همه جا حذف کرد…. من پایه بودم پول بدم ولی خوب دیگه… ارزش این فرنچایز رو درک نکردن

  0
  0