EA: ممکن است Battlefield 5 از بازی میان پلتفرمی پشتیبانی کند

۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵

بی شک قابلیت بازی میان پلتفرمی (Cross Platform Play) یکی از بهترین ویژگی کنسول‌های نسل هشتمی است. حال الکترونیک آرتس خبر از این داده که می‌خواهد به طور جدی روی این قابلیت برای اجرا در عنوان مورد انتظار Battlefield 5 کار کند و احتمالات آن را مورد بررسی قرار دهد.

این روزها قابلیت بازی میان پلتفرمی یکی از محبوب‌ترین بخش‌های بازی‌های آنلاین و چند نفره است که برخی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های بازار نظیر Rocket League, Paladins, Minecraft, و یا Fortnite از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند و با فراهم آوردن شرایطی برای دور هم جمع کردن بازی‌بازان از پلتفرم‌های مختلف لذت بیشتری به آن‌ها می‌دهند. شما به لطف این قابلیت بدون در نظر گرفتن این که دوستتان چه پلتفرمی دارد، به انجام بازی با او می‌پردازید و مهارت‌های خود را به یکدیگر نشان می‌دهید.

با این وجود هنوز بازی‌های بزرگ و AAA زیادی در این زمینه اقدام نکرده‌اند و قابلیت بازی میان پلتفرمی را در بازی‌های خود اعمال نکرده‌اند که اگر به دنبال دلیلی برای آن بگردیدی می‌فهمید که شاید تا امروز دلیلی برای انجام آن وجود نداشته است. حال به نظر می‌رسد که دایس و الکترونیک آرتس اولین شرکت‌هایی هستند که برای اعمال این ویژگی در عنوان مورد انتظار خود یعنی Battlefield 5 آماده می‌شوند تا بازی‌بازان پلتفرم‌های مختلف را دور هم جمع کنند. در این زمینه کریس اوندن (Chris Evenden)، نایب رئیس روابط سرمایه گذاران الکترونیک آرتس، مصاحبه‌ای با وبسایت GamesIndustry انجام داده که وی در این مصاحبه اظهار کرده که چطور قابلیت بازی میان پلتفرمی مناسب با استراتژی‌های بلند مدت آن‌ها است، خصوصا با وجودی که الکترونیک آرتس برنامه‌هایی برای اجرای سیستم بازی ابری در نظر دارد. اوندن در این زمینه گفت:

ما به دنبال فرانچایزهای کلیدی (اصلی) هستیم تا بتوانیم قابلیت بازی میان پلتفرمی را همانطوری که Fortnite ارائه کرد، اجرا کنیم. خصوصا در برخی از بازی‌هایمان که بازیکنان پرتعداد و بیشتری دارند.

اوندن در ادامه صحبت‌هایش گفت:

قابلیت این که رایانه شخصی را به موبایل ببری و موبایل را به کنسول، می‌تواند دوستان و خانواده‌ها را دور هم جمع کند و من فکر می‌کنم این بخش مهمی از آینده ما و برنامه‌های پیشروی ما است. در آینده منتظر چیزهای بیشتری از ما در این رابطه باشید.

اوندن در ادامه این گونه ادامه داد که:

موفقیت بازی‌هایی نظیر Fortnite در اجرای قابلیت بازی میان پلتفرمی، الکترونیک آرتس را بر آن داشت تا در بازی‌هایی نظیر Battlefield 5 از آن استفاده کند.

با این حال بدیهی است که اگر چنین چیزی محقق شود، نمی‌توان از سونی انتظار رفتار مناسبی داشت که همکاری کاملی داشته باشد و اجازه دهد کاربرانش با کاربران رایانه‌های شخصی و یا ایکس‌باکس وان ارتباط داشته باشند. انتظار می‌رود که این قابلیت برای Battlefield 5 بین بازیکنان رایانه شخصی و ایکس‌باکس وان، یا پلی‌استیشن ۴ و رایانه شخصی اجرا شود که باز هم بهتر از هیچ است. اما در نهایت احتمال این هم وجود دارد که سونی با هیچ پلتفرمی تعامل نداشته باشد و بازیکنان آن به تنهایی در بین خودشان به انجام بخش چند نفره آنلاین آن بپردازند.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید