فهرست فروش هفتگی ژاپن | ده برتر نینتندو

۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵

مانند هر هفته، این سری نیز شاهد انتشار آمار Media Create هستیم؛ آماری که در آن پرفروش‌ترین نرم‌ افزارها و سخت افزارهای هفته گذشته در سرزمین آفتاب تابان، ژاپن را دنبال می‌کنیم. با ما همراه باشید تا این آمار را در هفته‌ ای دیگر بررسی کنیم.

از نظر نرم‌افزار و سخت افزار، این هفته نینتندو حسابی گل کاشته است. با‌ این‌که در این هفته تنها شاهد عرضه عنوان جدید Taiko Drum Master: Drum Session! از شرکت بندای نمکو (Bandai Namco) هستیم که برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و نینتندو سوییچ منتشر شده است اما تغییرات بسیار جالبی را نیز در جدول مشاهده می‌کنیم.

همان‌طور که گفته شد، جدید‌ترین بازی شرکت بندای نمکو به تازگی منتشر شده اما ظاهراً تنها برروی کنسول نینتندو سوییچ به موفقیت دست یافته است؛ این نسخه از بازی با فروش ۷۰/۰۰ نسخه‌ای صدرنشین فهرست این هفته محسوب می‌شود.

هفته گذشته شاهد عرضه یکی از مورد انتظارترین بازی‌های نینتندو سوییچ یعنی Octopath Traveller بودیم. علی رقم وجود مشکلاتی مانند تمام شدن موجودی خرده‌ فروشی‌های ژاپنی، این بازی توانست با اقتدار به فروش ۱۱۰/۰۰۰ نسخه‌ای دست یابد و صدر جدول را از آن خود کند؛ در نظر داشته باشید که این میزان فروش با وجود محدودیت‌ ذکر شده بدست آمد. حال می‌بینیم که اسکو‌ئر انیکس (Square Enix) همچنان در پاسخ به تقاضای مشتریان این عنوان، ناکام است. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از طرفداران به نسخه دیجیتالی روی بیاورند. زمانی که موارد گفته شده را کنار هم بگذاریم، به فروش ۲۲/۰۰۰ نسخه‌ای در این هفته می‌رسیم. قطعاً Octopath Traveler ظرفیت این را دارد که به فروش بالایی دست یابد؛ پس بهتر است که هر چه زودتر اسکوئر انیکس مشکل موجودی بازی را رفع کند.

اگر به لیست نگاهی بیاندازید، می‌بینید که چگونه نینتندو بر فهرست هفتگی پرفروش‌ترین بازی‌های ژاپن حکمرانی می‌کند. قبل از نام بردن تمام عناوین نینتندو که در جدول قرار دارند باید یک نفس عمیق کشید! تمام ۱۰ بازی حاضر در صدر لیست فروش، متعلق به کنسول‌های شرکت نینتندو هستند. فهرست این هفته طوری به نظر می‌رسد که انگار تمام بازی‌های دیگر را چند خانه روی به پائین شیفت داده باشند. حتی بازی‌های کنسول دستی نینتندو هم در جدول دیده می‌شوند؛ حضور عناوین کنسول ۳DS در لیست نشان دهنده این است که کنسول دستی کهنه‌کار نینتندو هنوز قصد بازنشستگی را ندارد؛ حداقل تا زمانی که جانشینی برای آن معرفی شود. علاوه بر موارد گفته شده، شاهد رشد فروش Splatoon 2 و دیگر عناوین نینتندو سوییچ نسبت به هفته گذشته نیز هستیم.

حالا بیائید کمی در مورد عملکرد بازی‌های پلی‌استیشن ۴ صحبت کنیم؛ همان‌طور که در هفته‌های گذشته هم دیدید، کنسول پلی‌استیشن برای بازگشت به صدر لیست، به یک بازی بلاک باستر در حد و اندازه‌های Monster Hunter نیاز دارد. عنوانی که قطعاً باعث تغییرات زیادی در جدول خواهد شد، بازی بشدت مورد انتظار Kingdom Hearts III است که البته تا سال ۲۰۱۹ منتشر نمی‌شود. پس در حال حاضر تنها باید به چنین عملکردی اکتفا کرد. البته خبر خوب این است که جدیدترین ساخته استودیو کوانیتک دریم (Quantic Dream)، عنوان Detroit: Become Human، همچنان در جدول باقی مانده است و فاصله چندانی با فروش ۱۰۰/۰۰۰ نسخه‌ای ندارد. اما وضعیت عنوان مسابقه‌ای جهان باز یوبیسافت (Ubisoft)، خیلی تعریفی ندارد؛ بازی The Crew 2 با فروش بشدت ضعیف ۲/۰۰۰ نسخه‌ای، کم کم دارد به قعر جدول هدایت می‌شود.

در ادامه شما می‌توانید لیست پرفروش‌ترین نرم‌افزارها را مشاهده کنید.

رتبهعنوانپلتفرمفروش این هفتهفروش کلی
۱Taiko Drum Master: Drum Session!نینتندو سوییچ۶۹,۹۸۴جدید
۲Octopath Travelerنینتندو سوییچ۲۲,۴۳۸۱۳۲,۵۵۰
۳Splatoon 2نینتندو سوییچ۲۱,۹۱۳۲,۴۶۹,۶۹۵
۴Captain Toad: Treasure Trackerنینتندو سوییچ۲۰,۵۴۷۶۲,۳۹۹
۵Mario Tennis Acesنینتندو سوییچ۱۹,۷۰۹۲۴۷,۱۶۱
۶Minecraftنینتندو سوییچ۱۶,۲۶۵۱۳۸,۰۵۱
۷Mario Kart 8 Deluxeنینتندو سوییچ۱۳,۴۳۵۱,۶۴۱,۱۰۹
۸Pokémon Ultra Sun/Ultra Moon۳DS۷,۵۵۴۱,۶۷۶,۰۶۷
۹Captain Toad: Treasure Tracker۳DS۷,۱۸۸۲۱,۷۴۶
۱۰The Legend of Zelda: Breath of The Wildنینتندو سوییچ۷,۱۷۳۱,۰۵۰,۸۹۱
۱۱Kirby Star Alliesنینتندو سوییچ۶,۴۰۷۵۶۶,۱۷۱
۱۲Super Mario Odysseyنینتندو سوییچ۵,۶۹۵۱,۷۷۲,۱۳۳
۱۳Detroit: Become Humanپلی‌استیشن ۴۴,۶۱۳۹۴,۹۷۳
۱۴Animal Crossing: New Leaf۳DS۴,۳۵۴۴۲۵,۸۳۹
۱۵Nintendo Labo Variety Kitنینتندو سوییچ۳,۸۴۲۲۰۵,۸۰۹
۱۶Donkey Kong Country: Tropical Freezeنینتندو سوییچ۳,۳۷۸۱۹۳,۷۰۸
۱۷Mary Skelter 2پلی‌استیشن ۴۲,۹۸۶۱۳,۳۵۶
۱۸The Crew 2پلی‌استیشن ۴۲,۷۲۸۳۵,۰۰۴
۱۹New Gundam Breakerپلی‌استیشن ۴۲,۶۳۹۸۴,۷۱۶
۲۰Mario Kart 7۳DS۲,۶۱۴۲,۹۰۳,۴۴۱

همچنین در جدول زیر، پرفروش‌ترین سخت افزار‌ها قرار گرفته‌اند.

رتبه هفته قبلرتبهپلتفرمشرکتفروش این هفتهفروش هفته قبلی
۱۱نینتندو سوییچنینتندو۵۳,۷۴۵۵۰,۲۳۹
۲۲پلی‌استیشن ۴سونی۱۴,۰۳۵۱۲,۴۳۱
۴۳New 2DS LLنینتندو۸,۲۹۶۴,۱۷۶
۳۴پلی‌استیشن ۴ پروسونی۶,۲۷۴۵,۱۶۵
۵۵پلی‌استیشن ویتاسونی۴,۲۷۷۴,۱۱۲
۶۶New 3DS LLنینتندو۲,۸۴۴۲,۵۰۷
۸۷اکس‌باکس وانمایکروسافت۷۰۹۴۷
 ۷۸۲DSنینتندو۴۳۷۴۴۸
 ۹۹اکس‌باکس وان اکسمایکروسافت۵۶۳۲

خوشبختانه تقریباً تمامی کنسول‌ها با رشد فروش مواجه شده‌اند. نینتندو سوییچ همچنان انتخاب اول ژاپنی‌ها محسوب می‌شود. اما شرایط کنسول‌های خانواده پلی‌استیشن ۴ خیلی جالب نیست (پیش تر در این مورد توضیح دادیم) سخت‌افزار‌های نسل هشتمی سونی در مجموع توانستند به فروش ۲۰/۰۰۰ عددی دست یابند. البته دو اتفاق جالب را در جدول شاهد هستیم؛ یکی رشد فروش کنسول اکس‌باکس وان است که به ۷۰۹ عدد رسید و دیگری هم فروش بیشتر کنسول New 2DS LL نسبت به پلی‌استیشن ۴ پرو است.

امیدواریم از بررسی این هفته هم راضی بوده باشید. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0
0

نظرات

  • Alireza snake گفت:

    جدی به مایکی تبریک میگم ۷۰۹ تا فروخته و واقعا داره پیشرفت میکنه اگه همین فرمونو محکم بگیره شاید اتفاقات و رقابت های سرسختانه نسل ۷ تکرار شه که خیلی خوبه Grin (البته بازیاشم برا p Laugh c بده ها

    • The.13eauty گفت:

      اونجا ژاپنه ها اون ۷۰۹ تایی هم فروش رفته فک کنم خارجی بودن ک اونجا زندگی میکردن اخه سلیقه اونا خیلی باحاله مثل امریکا یا جاهای دیگه نیس

  • جدول فروش هفتگی ژاپن از این به بعد بهتر هست اسمشو جدول نینتندو خطاب کنیم Yes