گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

مجازات فروش لوت باکس در کشور بلژیک، ۵ سال زندان و ۸۰۰ هزار یورو جریمه خواهد بود

اخبار
مجازات فروش لوت باکس در کشور بلژیک، ۵ سال زندان و ۸۰۰ هزار یورو جریمه خواهد بود

به نظر می‌رسد کم کم باید منتظر برچیده شدن لوت باکس‌ها باشیم. پس از دولت هلند، اکنون نوبت به دولت بلژیک رسیده است تا با پدیده‎ی لوت باکس‌ها و پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای مقابله کند.

تنها یک هفته پس از اینکه دولت هلند برخی از بازی‌ها و لوت باکس‌های استفاده شده در آن‌ها را غیر قانونی خواند، در حرکتی مشابه دولت بلژیک نیز اعلام کرد که تمامی بازی‌های بررسی شده توسط آن‌ها که از سیستم شانس (شما بخونید قمار) و لوت باکس استفاده می‌کنند، با قانون مدنی و قضایی این کشور مغایرت دارند. با توجه به کنفرانس مطبوعاتی برگزار شده، به نظر می‌رسد دولت بلژیک قصد دارد سختگیرانه‌ترین قوانین ممکن را برای ممنوعیت فروش لوت باکس‌ها وضع و اجرایی کند.

اگرچه سیستم لوت باکس و خریدهای درون برنامه‌ای از مدت‌ها قبل وجود داشتند، اعتراضات به این سیستم از زمان عرضه‌ی بازی Star Wars Battlefront 2 شدت گرفت. این بازی در زمان عرضه با اعتراضات و بازخوردهای بسیار منفی روبه‌رو شد که این اعتراضات در نهایت تبدیل به یک بحث کلی در زمینه‌ی فروش لوت باکس‌ها و پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای در سطح جهانی شد. از آن زمان، کشورهای متعددی تحقیقات در این باره را آغاز کردند و کشورهای هلند و بلژیک، نخستین کشورهایی هستند که نتیجه‌ی تحقیقات خود را منتشر کرده‌اند. در آینده‌ی نزدیک، باید منتظر اعلام نتیجه‌ی تحقیقات دیگر کشورها نیز باشیم.

دولت هلند هفته‌ی پیش اعلام کرد که تنها برخی از بازی‌های بررسی شده در زمینه‎ی فروش لوت باکس‌ها با قانون این کشور مغایرت دارند. اگرچه مشکل پیش آمده ناشی از یک نقص تکنیکی در قانون اساسی این کشور است. براساس قانون اساسی این کشور، فروش دوباره‌ی لوت باکس‌ها و آیتم‌های بدست آمده از طریق خرید لوت باکس‌ها توسط بازی‌بازان و دریافت پول حقیقی به ازای آن، در صورت نداشتن مجوز قانونی جرم محسوب می‌شود.

برخلاف دولت هلند، دولت بلژیک بسیار سخت‌گیرانه‌تر با این موضوع برخورد کرده است. براساس گزارش منتشر شده، دولت بلژیک بدون توجه به قابلیت فروش مجدد آیتم‌های پیدا شده در لوت باکس‌ها، تمامی لوت ‌باکس‌ها را مغایر با قانون این کشور دانسته است. این کشور چهار بازی Overwatch، Counter-Strike: Global Offensive، Fifa 18 و Star Wars Battlefront 2 را بررسی کرده و جالب اینجاست که، از نظر آن‌ها تنها بازی Star Wars مشکل قانونی ندارد (البته این موضوع به خاطر تغییرات اساسی اعمال شده در این عنوان می‌باشد که سیستم پیشرفت در بازی و خرید‌های درون‌برنامه‌ای را به کلی تغییر داده است).

دولت هلند بدون نام بردن از ناشر و یا عنوانی خاص، از توسعه‌دهندگان درخواست کرده است که تا تاریخ ۲۰ ژوئیه مشکل را حل کنند، در غیر این صورت فروش محصول آن‌ها در خاک هلند ممنوع خواهد شد. برخلاف دولت هلند، دولت بلژیک بسیار خشن‌تر با موضوع برخورد کرده است. به گفته‎ی خبرگزاری‌ها، فروشندگان و تولید کنندگان بازی‌هایی که غیرقانونی تشخص داده شوند، تا ۸۰۰ هزار یورو جریمه و به ۵ سال حبس محکوم خواهند شد. خبرگزاری ملی بلژیک گفته است که ” اگر با این موضوع درست برخورد نشود، بازی‌هایی که بر مبنای شانس عمل می‌کنند می‌توانند آسیب شدیدی به مردم، خانواده‌ها و جامعه وارد کنند.”

دولت بلژیک هشدار داده است که بازی‌هایی که شامل رده‌ی سنی نوجوانان و خردسالان می‌شوند با دو برابر مجازات اعلام شده روبه‌رو خواهند شد. وزیر دادگستری کشور بلژیک، آقای Koen Geens در این باره گفته است:

ما هم‌اکنون اقدامات بسیاری را برای محافظت از کودکان و بزرگسالان در برابر آسیب‌های بازی‌ها و به خصوص ترویج قمار انجام داده‌ایم. به همین خاطر ما باید مطمئن شویم که کودکان و بزرگسالان ما، زمانی که به دنبال تفرح و لذت بردن از بازی‌های رایانه‌ای هستند با مسئله‌ی قمار روبه‌رو نخواهند شد.

آقای Peter Naessens، مسئول کمیته‌ی بررسی بازی‌های نامبرده شده نیز نظری مشابه وزیر دادگستری این کشور دارد. ایشان در پاسخ به خبرنگاران گفته است:

خرید لوت باکس‌ها بخشی از یک بازی که براساس توانایی‌ها و مهارت است، نمی‌باشد. بازی‎بازان گاهی وسوسه شده و در برخی موارد گمراه می‌شوند و هیچ راهی برای محافظت از آن‌ها در برابر آسیب‌های قمار وجود ندارد. حال که مشخص شده است کودکان و دیگر اعضای جامعه در معرض آسیب قرار دارند و راهی برای حفاظت از آن‌ها نیست، ما از توسعه‌دهندگان می‌خواهیم که این کار (فروش لوت باکس) را متوقف کنند.

در آمریکا نیز، گروهی از قانون‌گذاران خواستار برخورد با خرید‌های درون برنامه‌ای و لوت باکس‌ها هستند. این گروه معتقد است که باید با این عناوین تحت قانون قمار رفتار کرد و فروش آن‌ها به افراد زیر ۲۱ سال باید ممنوع شود. این افراد خواستار حذف لوت باکس‌ها و یا اجبار توسعه‌دهندگان به مشخص کردن محصول نهایی پیش از فروش آن هستند.

قانون‌گذاران و گروه‌‌های حامی مصرف‌کننده، روند جالب و قابل احترامی را برای مقابله با لوت باکس‌ها در پیش گرفته‌اند. حال باید منتظر ماند و دید که چه آینده‎ای در انتظار لوت باکس‌ها و فروشندگان آن‌ها می‌باشد.

12345678910(7 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...

ADS

نظرات

 1. گفت:

  اونجا برای بازی و لوت باکسش اینقدر سخت مگییرن مردم متضرر نشن
  بعد اینجا اتاق روزی ۲ ساعت تو گرمای ۵۰ ۶۰ درجه برق میره که صادر کنند
  و تو اتاق عملم برق میره کلیپش هستش تو اینستا و اخبارم نشون داد
  اونام کافرن بدن جهنمین ما خوبیم مثلا
  ساندیش رو میخورد و طرفداری میکند

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 115Thumb up 29Thumb down
 2. Amirdt2 گفت:

  حتی در مورد لوت باکس هم اینا قانون میزارن خدایی دمشون گرم این pay to win برداشته بشه و در نهایت فقط یه چیزی مثل اسکین های بازی overwatch گذاشته بشه خوبه … تازه خود overwatch بهت لوت باکس میده من خیلی از اسکین های خوشگل هیروهاشو دارم به واسطه ی همین هدیه های هفتگی و….

  28Thumb up 2Thumb down
 3. Alireza snake گفت:

  ای حال بده نسل لوت باکس pay to win منقرض شه(البته لوت باکس تزیینی خوبه و اینکه اگه لوت باکس ها برن ناشر ها قیمت بازیارو بالا تر میبرن ولی من به شخصه هیچ اعتقادی به تزیینات درون بازی ندارم مگر اینکه مفت یا با پول توی بازی باشه)

  13Thumb up 0Thumb down
 4. pc and ps4 گفت:

  من به شخصه با خرید های درون برنامه ای اگر pay2win نباشه مشکلی ندارم حتی تو gta v و tlou خرید دورن بازی کردم اما لوت باکس واقعا دزدی حالم بهم میخوره حتی اگر بازی pay2win نباشه هم لوت باکس یعنی دزددددی Sick

  9Thumb up 5Thumb down
 5. گفت:

  لعنتی Loot box مثل قماره می مونه فقط جیبتو خالی می کنه.

  15Thumb up 3Thumb down
 6. گفت:

  کاش تو همه کشورا برخورد کنن کلا بساط لوت باکس تو بازیا جمع بشه

  11Thumb up 1Thumb down
 7. 313714 گفت:

  الهی هرکی از لوت باکس میخوره به خاک سیاه بشینه
  الهی شرشون از سر همه بازیبازهای دنیا کم بشه
  کاش تو ایران هم همچین سخت برخورد بکنند

  3Thumb up 0Thumb down
 8. vaan 2 گفت:

  تا امریکا کاری نکنه این لوت باکس برچیده نمیشه

  6Thumb up 1Thumb down
عضویت در سایت

Register For This Site

دریافت رمز جدید

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت