در طراحی بسته‌بندی Adaptive Controller به نیاز خریدار توجه شده است

۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵

شرکت مایکروسافت امروز از بسته‌بندی و جعبه‌ی کنترلر Adaptive Controller که مخصوص افراد با مشکلات جسمی طراحی شده است، رونمایی کرد. به نظر می‌رسد این شرکت در طراحی خود، تمامی جوانب لازم برای باز کردن آسان این جعبه را در نظر گرفته است.

به این موضوع فکر کنید که زمانی که یک محصول را از طریق اینترنت سفارش می‌دهید، چه مراحل طاقت فرسایی را برای باز کردن بسته‌بندی آن باید طی کنید. ابتدا باید جعبه‌ی پستی را که معمولا تا جای ممکن چسب‌کاری شده است، باز کنید . سپس احتمالا باید یک بسته‌بندی دیگر با چسب‌های بیشتر را باز کنید. پلاستیک روی جعبه‌ی کنترلر و برچسب‌های روی آن از دیگر مواردی است که کار را برای رسیدن به محصولی که سفارش داده‎‌اید، سخت‌تر خواهد کرد و این در حالی است که شما از دو دست سالم بهره‌مند باشید. حال در نظر بگیرید که این مسائل برای فردی که از مشکلات جسمی رنج می‌برد، ممکن است تبدیل به یک سد غیرقابل عبور شود.

شرکت مایکروسافت با رونمایی از کنترلر Xbox Adaptive Controller ، قصد دارد تبدیل به اولین شرکت تولید کننده‌ی کنترلرهای مناسب برای افراد علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای که از مشکلات جسمی رنج می‌برند، بشود. اما اگر خریداران این کنترلر نتوانند آن را از جعبه خارج کنند، خرید این محصولی مشکلی را برای آن‌ها حل نخواهد کرد.

شرکت مایکروسافت براساس نظر افرادی که در توسعه و ساخت این کنترلر نقش داشته‌اند، جعبه و بسته‌بندی کاملا جدید و متفاوتی را برای راحتی این افراد طراحی کرده است. آقای مارک وایزر، مسئول طراحی بسته‌بندی در شرکت مایکروسافت توضیح داده است که، آن‌ها با کمک نرم‌افزارهای شبیه‌سازی و طراحی سه‌بعدی، طرح‌های اولیه‌ی مختلفی را به این افراد نشان داده‌اند تا در نهایت مناسب‌ترین بسته‌بندی انتخاب شود. این بسته‌بندی به گونه‌ای طراحی شده است که با دندان نیز به راحتی باز خواهد شد.

ما می‌خواستیم چیزی طراحی کنیم که به روش‌های مختلفی قابل دسترسی باشد. ما یادگرفتیم که حلقه‌ها و نقاط تکیه‌گاهی بسیار مهم هستند. اگر شما از انعطاف پایینی برخوردار هستید، می‌توانید از این حلقه‌ها به نفع خود استفاده کنید.

انواع حلقه‌ها و نقاط تکیه‌گاهی، همان چیزی هستند که شما در هنگام باز کردن بسته‌بندی این کنترلر، به تعداد مشاهده خواهید کرد. حتی چسب بسته‌بندی پستی این محصول نیز در انتها به یک حلقه مجهز شده است تا به راحتی هرچه تمام‌تر، بتوانید آن را باز کنید. این قضیه در تمامی چسب‌های استفاده شده در این بسته‌بندی کاملا رعایت شده است.

یک بند محکم برای باز کردن جعبه، برروی آن قرار گرفته است. همچنین به لطف فضای تعبیه شده در جعبه، شما می‌توانید به راحتی کنترلر را از جعبه خارج کنید. در طراحی و رنگ‌بندی کلی محصول، تلاش شده است تا طرح نهایی به دیگر محصولات شرکت مایکروسافت شبیه باشد. آقای وایزر در این باره گفتند:

ما می‌خواستیم که تمام مراحل را تا جای ممکن آسان کنیم. ولی جعبه‌ی به شکلی طراحی شده است که شبیه هر محصول دیگری از شرکت مایکروسافت باشد.

ما نمی‌خواستیم چیزی طراحی کنیم که یک حس متفاوت را القا کند. ما می‌خواهیم طراحی نهایی، یک محصول از خانواده‌ی مایکروسافت باشد.

هنوز مشخص نیست که آیا این شیوه‌ی بسته‌بندیبرروی دیگر محصولات مایکروسافت نیز اعمال خواهد شد یا خیر. اگرچه تیم طراحی امیدوار است شرکت مایکروسافت دستاوردها و آموخته‌های این محصول را به دیگر محصولات انتقال دهد. کنترلر Xbox Adaptive Controller با قیمت ۱۰۰ دلار در ماه سپتامبر عرضه خواهد شد.

ویدئوی جعبه و بسته‌بندی طراحی شده توسط شرکت مایکروسافت برای این کنترلر را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید