گیفت کارت
گیفت کارت

GOG به دنبال عرضه عناوین کلاسیک پلی‌استیشن برروی رایانه‌های شخصی است

۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵

GOG.com از مدت‌ها قبل خود را به عنوان میزبانی برای عناوین کلاسیک معرفی کرده است. می‌توان ماموریت اصلی GOG را بازیابی عناوینی کلاسیک دانست که پیدا کردنشان سخت است و یا حتی برروی سیستم‌های مدرن غیر قابل بازی هستند و سپس تلاش برای عرضه آن‌ها برای مخاطبان امروزی است.

تا به اینجای کار، تمام فعالیت GOG.com در زمینه عناوین کلاسیک برای رایانه‌های شخصی بوده است؛ اما به تازگی باخبر شده‌ایم که GOG به دنبال یافتن راهکاری برای بازیابی عناوین کلاسیک کنسول‌هاست.

تاریخچه کنسو‌ل‌ها سرشار از هزاران عنوانی است که به معنای واقعی کلمه هیچگاه خارج از رام‌های دزدیده شده به رایانه‌‌های شخصی راه نیافته‌اند. با این وجود مارسین پاکزینسکی (Marcin Paczynski) رئیس تولیدات GOG، در برنامه جدید NoClip اظهار داشت که ممکن است این حقیقت در آینده تغییر کند. در ادامه صحبت‌های او را در این زمینه می‌خوانیم:

من بسیار مشتاقم که به تجربه عناوین کنسول پلی‌استیشن ۱ بپردازم. من فکر می‌کنم که این موضوع از برخی جهات ممکن باشد. با این وجود با توجه به تحقیقاتی که انجام داده و مشاهداتی که داشته‌ایم، باید گفت که به دلیل حقوقی که برای بازی‌ها لحاظ شده است، این موضوع ممکن است کمی پیچیده باشد. با این وجود من نمی‌گویم که این کار نشدنی است. من قطعا دوست دارم که عناوین کنسولی به GOG راه یابند چرا که در این صورت می‌توانیم برروی آن‌ها کار کنیم. شاید همین الان هم تلاش‌هایی را انجام داده باشیم.

ظاهرا این ایده به طور جدی در فعالیت‌های GOG دنبال شده است؛ با این وجود سختی‌های زیادی که در این فرایند وجود دارد و با توجه به اینکه بازی‌ها دارای لایسنس هستند ممکن است که این روند کمی مشکل شود. علاوه بر این تصور کنید که چه مشکلات کابوس‌واری در زمینه برنامه‌های شبیه‌سازی که هم‌اکنون در حال استفاده هستند، در جلوی راه آن‌ها قرار دارد. با این وجود بسیار فوق‌العاده خواهد بود که عناوین قدیمی پلتفرم‌هایی همچون پلی‌استیشن ۱، پلی‌استیشن ۲، SNES، NES، Sega Saturn و سایر پلتفرم‌ها به طور رسمی به رایانه‌های شخصی راه یابند.

اما اگر هنوز هیچکدام از برنامه‌های NoClip را دنبال نکرده‌اید، شدیدا پیشنهاد می‌شود آن‌ها را پیگیری کنید. در طول این برنامه بررسی‌های بسیار جالبی در زمینه توسعه عناوینی همچون Fallout 76، Warframe، The Witcher 3، Rocket League و سایر بازی‌ها صورت می‌گیرد.

شما دوست دارید چه عناوینی کلاسیک از کنسول‌ها به صورت رایگان و بدون قفل DRM در GOG ارائه شود؟ به نظر شما عرضه دوباره این عناوین برروی رایانه‌های شخصی می‌تواند به بازار مطلوبی دست یابد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید