عنوان Resident Evil 2 Remake از حالت وی‌آر پشتیبانی نخواهد کرد

PC ، PS4 ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵

هنگامی که عنوان Resident Evil 7: Biohazard برای پلی‌استیشن ۴ منتشر شد، شامل یک حالت جالب برای پلی‌استیشن وی‌آر بود که به شما امکان تجربه‌ی بازی به شیوه‌ای متفاوت را می‌داد. عده‌ای از این حالت استقبال کردند و عده‌ای آن را بیش از حد اعصاب خردکن می‌دانستند. اما اگر انتظار وجود چنین حالتی را در عنوان بعدی کپکام (Capcom) یعنی Resident Evil 2 Remake دارید، باید بگوییم که خبرهای بدی برای شما داریم.

اگر چه این بازی با تکنولوژی مشابه Resident Evil 7: Biohazard  توسعه یافته است، با این وجود به نظر می‌رسد ناشر بازی فعلا برنامه‌ای برای حالت واقعیت مجازی ندارد.

تسویوشی کاندا (Tsuyoshi Kanda) و یوشیکا هیرابایاشی (Yoshiaka Hirabayashi) تهیه‌کنندگان بازی، در مصاحبه‌ای با Daily Star، چرایی عدم وجود حالت وی‌آر برای بازی را توضیح دادند. کاندا به سادگی اظهار داشت که بر خلاف عنوان قبلی “این موضوع با چشم‌انداز موردنظر سازگاری نداشته است”. در ادامه صحبت‌های او را در این زمینه می‌خوانیم:

ما فعلا برنامه‌ای برای پشتیبانی از وی‌آر نداریم؛ دوربین بازی برروی شانه‌ی شخصیت قرار دارد که این بدان معنی است که وی‌آر روش مناسبی برای ارائه بازی نیست.

به نظر می‌رسد در این زمینه حق با کاندا باشد. Resident Evil 7: Biohazard به دلیل دید اول شخص خود انتخاب مناسبی برای حالت وی‌آر بود؛ اما نسخه بازسازی دیدی سوم شخص دارد و ساختن یک بازی تماما اول شخصی برای عرضه در وی‌آر نیازمند کار برنامه‌نویسی بیشتری است که این می‌توانست باعث تاخیر خوردن Resident Evil 2 Remake شود؛ چیزی که که قطعا طرفداران خوهان آن نیستند.

با این وجود بعضی از طرفداران معتقدند که در تریلر رونمایی بازی در E3 نشانه‌هایی از حالت وی‌آر به چشم می‌خورد. هیرابایاشی در این زمینه توضیحاتی ارائه داد:

شاید نمایش تریلر بازی از دید یک موش باعث به اشتباه انداختن طرفداران شده است. اما اگر منظورتان این است که یک حالت وی‌آر برای موش عرضه خواهد شد باید بگویم که چنین چیزی مطرح نیست.

اگر به فرض محال یک حالت وی‌آر برای موش نیز وجود داشت؛ مطمئن نیستم که زیاد مورد استقبال قرار می‌گرفت. شاید با ایده نسبتا جالبی روبرو باشیم ولی باید گفت که برخلاف پشتیبانی کامل Resident Evil 7: Biohazard از حالت وی‌آر، در درازمدت این ایده جواب نخواهد داد. اما اخیرا در جریان رویداد کمیک کان اطلاعات بسیار جالبی از بازی منتشر شد. شما می‌توانید برای پیگیری اخبار مربوط به بازی به این آدرس مراجعه کنید.

عنوان Resident Evil 2 Remake در تاریخ ۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ (۲۵ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی) برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌ باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

12345678910(6 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید