درآمد یک میلیارد دلاری Fortnite و تاثیر آن بر صنعت بازیسازی

۲۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰

شرکت تحقیقاتی SuperData به تازگی گزارشی در مورد صنعت بازیسازی منتشر کرده است که برروی پدیده بتل رویال تمرکز دارد. بر اساس این سند که در ادامه تصاویری از آن آورده شده، مشخص شده است که عنوان Fortnite ساخته استودیو اپیک (Epic) توانسته از پرداخت‌های درون برنامه‌ای خود، درآمد قابل توجه یک میلیارد دلاری را کسب کند.

همانطور که می‌دانید این عنوان برروی همه پلتفرم‌ها رایگان است و منبع اصلی درآمدزایی آن پرداخت‌های درون برنامه‌ای به شمار می‌رود. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که میزان درآمد این بازی رشدی تصاعدی داشته است. همچنین به گزارش SuperData، عنوان بتل رویال Fortnite باعث شده تا بازی‌بازانی که برای مدتی از کنسول‌های خود دور شده‌اند را دوباره به سمت بازی‌ها بکشاند.

درآمد Fortnite از خریدهای درون‌برنامه‌ای

در این گزارش اشاره شده است که Fortnite در ماه مه، به میزان قابل توجه ۵۷۴ میلیون ساعت در توییچ مشاهده شده است و از این لحاظ فاصله بسیار زیادی با عنوان بعد از خود (League of Legends) دارد.

تعداد بیننده‌های Fortnite در توییچ و فاصله بسیار زیاد آن با عناوین بعد از خود

اگر بخواهیم در مجموع حساب کنیم باید گفت که سبک بتل رویال موفق شده تا در زمینه تعداد بیننده‌ها، از سایر سبک‌ها با فاصله بسیار زیادی پیشی گیرد و آمار ۷۰۰ میلیون ساعت را به خود اختصاص دهد. بازی‌های چندنفره آنلاین بتل آرنا (Battle Arena) با ۳۰۰ میلیون ساعت در این ماه رتبه دوم را به خود اختصاص داده و بعد از آن عناوین تیراندازی، بازی‌های کارتی کلکسیونی (CCG) و عناوین ورزشی رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

فاصله قابل توجه عناوین بتل رویال با سایر سبک‌ها از لحاظ تعداد بیننده

اما سازندگان عناوینی غیر از بتل رویال نیز نباید فعلا احساس نگرانی کنند. طبق گزارش SuperData به نظر می‌رسد که رشد عناوین بتل رویال  تاثیری منفی بر تعداد بینندگان سایر ژانرها نداشته است؛ با این وجود در گزارش به این موضوع اشاره شده است که عناوینی با بینندگان جوانتر، ممکن است مخاطبان خود را در مقایسه با عناوین بتل رویال از دست بدهند.

پخش زنده عناوین بتل رویال تهدیدی برای عناوین و سبک‌های دیگر به شمار نمی‌رود

SuperData با نگاهی به آینده پیش‌بینی کرده است که عناوین بتل رویال از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ و به لطف عرضه حالت Blackout در عنوان Call of Duty: Black Ops 4، رشدی ۶۲۵ درصدی در میزان درآمد خود داشته باشد. کل درآمد عناوین بتل رویال در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱٫۷ میلیارد دلار بوده است؛ با این وجود طبق پیش‌بینی SuperData، درآمد عناوین بتل رویال در سال ۲۰۱۸ میلادی به رقم ۱۲٫۶ میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۹ میلادی به رقم ۲۰٫۱ میلیارد دلار خواهد رسید.

نمودار تخمین درآمد عناوین بتل رویال در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی

در نهایت SuperData مخاطبین بتل رویال را تجزیه و تحلیل کرده است که بر اساس آن مشخص شده که ۳۶ درصدِ مخاطبان از طرفداران عناوین تیر‌اندازی، ۱۱ درصد از عناوین نقش‌آفرینی یا اکشن ماجرایی، ۹ درصد از عناوین اکشن، ۸ درصد از عناوین ورزشی، ۸ درصد از عناوین متمرکز بر ساخت‌ و ساز و بقا و ۱۸ درصد باقیمانده ترکیبی از سایر ژانرها می‌باشند.

اکثر بازی‌بازان عناوین بتل رویال از طرفداران سبک تیراندازی هستند

آیا شما نیز از طرفداران سبک بتل رویال هستید؟ به کدام یک از عناوین این سبک بیشتر علاقه دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید