کونامی نسخه‌ی بازسازی P.T توسط هواداران با موتور Unreal Engine 4 را تعطیل کرد

۲۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰

P.T دمویی قابل بازی در سبک وحشت و بقا بود که در سال ۲۰۱۴ به صورت مرموزانه‌ای در دسترس بازی‌بازان پلتفرم پلی‌استیشن ۴ قرار گرفت. دیری نگذشت که بازی‌بازان با موشکافی این دموی کوتاه و برسی نشانه‌ها وتئوری‌های موجود، توانستند راز آن را شکسته و به ماهیتش پی ببرند؛ دمو متعلق به بازی Silent Hills بود.

بعد از این جریانات مشخص شد که هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) قرار است با همکاری گیلرمو دل تورو (Guilermo del Toro) کارگردانی این عنوان را برعهده بگیرد و نورمن ریداس (Norman Reedus) نیز بازیگر و شخصیت اصلی بازی خواهد بود. با این‌که خبر ساخت نسخه‌ی جدید سری Silent Hill بسیاری از هواداران این مجموعه را خوش‌حال کرده و دموی قابل بازی P.T نیز بسیار راضی کننده بود، شرکت کونامی (Konami) به عنوان ناشر این مجموعه، ساخت آن را لغو کرد که موجب ایجاد درگیری میان او و هیدئو کوجیما شد و در نهایت کوجیما از کونامی خارج شده و استودیوی مستقل خودش، کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) را تاسیس کرد.

البته هواداران نیز بیکار ننشستند و با روش‌های گوناگون سعی کردند تا کونامی را از لغو توسعه‌ی این بازی منصرف کنند که نهایتاً نتیجه‌ای در پی نداشت؛ حتی کونامی دموی P.T را نیز از دسترس خارج کرد. سپس هواداران خود دست به کار شدند و به بازسازی این دمو پرداختند. در یکی از جدیدترین این بازسازی‌ها، شخصی به نام قیمسار (Qimsar) دموی یاد شده را با استفاده از موتور Unreal Engine 4 برای رایانه‌های شخصی منتشر کرد که مورد استقبال بسیاری از بازی‌بازان قرار گرفت.

حال اما به‌تازگی مشخص شده که این بازسازی توسط شرکت کونامی و به دلیل مسائل قانونی از بین رفته است. قیمسار طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Gamejolt بیان داشت که شرکت کونامی در این رابطه‌ با او تماس گرفته و به ستایش این بازسازی پرداخته است:

او به من گفت که بازسازی من در اداره‌ی آن‌ها بسیار محبوب بوده است. کونامی اشتیاق شدیدی به ساخت دوباره‌ی بازی‌های قانونی (برخلاف بازی‌های ماشین پاچینکو، موبایل و بازی‌های ورزشی) داشت که البته حدس می‌زنم تمام آن‌ها قانونی باشند، اما شما متوجه هستید که چه می‌گویم.

این [بازسازی] فوق رسمی یا هرچیز دیگری نبوده و تنها یک کارآموزی مسخره برای من با کونامی آمریکا، اروپا و ژاپن در کاری که می‌خواهم انجام بدهم بوده است. انجام کارآموزی اغلب به استخدام شدن می‌انجامد و برای شخص ۱۷ ساله‌ای که حتی دوره‌ی دبیرستان را هم نگذرانده است، گرفتن آن برای اولین پروژه‌ی بازی و تجربه‌ی قبلی ۶ ساعته از Unreal Engine 4 (با ۳۶ ساعت تجربه از موتور Unity, البته این موضوع بی‌ربط است) بسیار عالی است.

با این‌که محروم کردن بازی‌بازان از انجام نسخه‌ی بازسازی شده‌ی P.T توسط قیمسار مایه‌ی شرم کونامی است اما پیشنهاد او برای پذیرش قیمسار به عنوان کارآموز، عمل بسیار مثبتی است و می‌تواند آینده‌ی کاری او را متحول سازد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید