عنوان Call of Cthulhu جهانی نیمه‌باز نخواهد داشت

۲۰ تیر ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰

عنوان مورد انتظار ترسناک Call of Cthulhu، ساخته‌ی استودیوی سیانید (Cyanide)، بازی جالبی به نظر می‌رسد. اdن بازی عناصر نقش‌آفرینی رومیزی را با سبک ترسناک آمیخته و تجربه‌ی نابی را به بازی‌باز منتقل می‌کند.

ظاهراً بازی برروی روایت داستان بسیار تمرکز کرده است و از ویژگی‌های بازی‌هایی با جهان نیمه‌باز بهره نمی‌برد (مانند چیزی که در The Evil Within 2 دیدیم)

سایت GamingBolt اخیراً در مصاحبه‌ای با مدیر پروژه‌ی این عنوان، دنیل کوئنت (Diane Quenet)، و طراح ارشد مراحل، رومین وایرت (Romain Wiart)، اطلاعات جدیدی درباره‌ی این بازی به دست آورده است. آن‌ها اعلام کردند که جهان بازی نیمه‌باز نخواهد بود اما در مسیر بازی با راه‌های متفاوتی مواجه خواهید شد و بازی‌بازان خودشان انتخاب می‌کنند که چگونه می‌خواهند گیم‌پلی بازی پیش رود. آن‌ها گفتند:

جهان بازی نیمه‌باز نیست. این بازی داستانی خطی دارد. شما از مرحله‌ای به مرحله‌ی بعد می‌روید. هر مرحله ظاهر و مکانی متفاوت دارد. در برخی مراحل شما آزادی عمل دارید تا راه‌های مختلفی را برای رسیدن به هدفتان انتخاب کنید. می‌توانید بر اساس انتخاب‌هایتان و مهارت‌هایتان یکی از این راه‌ها را برگزینید. مثلاً ممکن است شما در باز کردن قفل درها مهارت داشته باشید یا چیزهایی از این قبیل. بیشتر هدفمان این بود که برای هر مرحله تنوع ایجاد کنیم.

به نظرم برای بازی‌های ترسناک این شیوه‌ی بسیار مناسبی است. این حد از تمرکز و سلیقه در ساختن بازی بدون داشتن تجملات یک جهان باز می‌تواند فضای پرتنشی را در بازی‌های ترسناک ایجاد کند. امیدوارم برای این بازی نیز همین اتفاق رخ دهد. بازی Call of Cthulhu در سال ۲۰۱۷ برروی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس‌وان و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید